Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: tycie po lekach

przez linka 03 gru 2010, 14:31
niemądry napisał(a):na zewnątrz minus kilkanaście stopni a w domu niewiele cieplej?

Hmm, może zacznij grzać w domu....grzejniki odkręć - a w sumie, to sport dobry na rozgrzewkę. Teraz zima to można iść na łyżwy, na narty, na sanki, sam spacer w takim śniegu robi za dużo ćwiczeń bo się mięśnie męczą, można iść na basen oj jest co robić :smile: na kręgle ze znajomymi można iść :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 03 gru 2010, 16:29
ja tam najpierw przytyłam na lerivnie i jeszcze go łykając pięknie schudłam-wiec nie obwinia tego leku ,że przytyłam bo pakowałam do gęby wszystko co sie dało;-(nawet obiad potrafiłam zjeść po córce która coś tam zostawiła i jeszcze patrzyłam czy mąż czegoś nie zostawi-głód głód i jeszcze raz głód czułam-potem przeszłam na dukana i zrzuciłam pięknie prawie 20 kilo-i trzymam wagę!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: efectin powduje tycie czy nie?

przez amalka 06 gru 2010, 13:01
efecitn jako lek nie powoduje tycia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mmmm 02 sty 2011, 02:17
a jakie macie doświadczenia z Alventą? (wenlafaksyna)

przez nnn 02 sty 2011, 10:27
najgorsze w tym tyciu jest to że i twarz tyje - moi rodzice mówią mi że mam mordę jak baniak ...a mama że mi oczy na wierzch powyłaziły.
nnn

przez 19_latek 02 sty 2011, 20:21
nnn,

To fajnie wlasnie ze masz taka okragla twarz. Ja zawsze bylem chudy a teraz mam twarz jak po sterydach :D Nie widze w tym nic zlego, i tak mam dalej lekka niedowage ale juz nie jestem taki jak kiedys.

Jednak nerwica ma swoje plusy :D :D
19_latek

przez nnn 03 sty 2011, 08:52
Wygląda więc na to że po SSRI nasza twarz zmienia się ze Schizotymicznej( człowiek o postawie od otoczenia ) w twarz Pykniczną( człowiek o postawie do otoczenia ).
nnn

przez rune 03 sty 2011, 16:15
Niestety i mnie dotyczy ten temat, w ciągu pół roku przytyłam jakieś 20 kg. Głównie po olanzapinie, ale może Depakine i Seronil też miały w to jakiś wkład.
Może już ktoś o tym pisał, nie wiem, przyznaje, że nie szukałam, ale macie jakieś sprawdzone sposoby walki z głodem? Bo nie jestem gruba, ale źle się czuje w swoim ciele z taką wagą, a nic mi nie pomaga.

utrata wagi

przez GoOosiek7 04 sty 2011, 03:43
Witam.
Tutaj pierwszy raz.
Od jutra zamierzam brac zoloft ktory mam przepisany juz od kilku miesiecy ale w koncu odwazylam sie go zazywac. najbardziej boje sie efektow ubocznych (bo jestem panikara strasznie zasluchana w siebie) i tego ze przytyje bo juz leczylam sie 3 lata innym lekiem paromarc czy jakos tak na poczatku schudlam 3-4kg ale po odstawieniu w ciagu dwoch miesiecy przytylam 11 kg i nie moglam tego zrzucic choc nigdy nie mialam problemow z utrata wagi na obecny moment od tamtej chwili przytylam w sumie 18 :why: . Nerwica mi sie nawrocila i jeszcze ciezka depresja z powodu wygladu...
Prosze o odpowiedz czy sie chudnie i czy jest to staly efekt czy moze tak jak wczesniej przytyje po jakim czasie \
Ostatnio edytowano 04 sty 2011, 13:29 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "leków-ogólnie"

przez mmmm 04 sty 2011, 23:54
nnn "utyła" ci tylko twarz?;) nietypowo to brzmi, może jakieś problemy zdrowotne... tarczyca?
ja mam jednak nadzieję, że nie utyje na Alwencie. W sumie jak pamiętam wcześniejsze trzy lata brania SSRI to szczerze mówiąc i chudłam i tyłam, raz tabletki biorąc raz nie. nie odnajduję w tym jakiejś zależności.
rune, moim zdaniem przede wszystkim nie można sobie obsesyjnie odmawiać bo efekt będzie odwrotny, łatwiej się ograniczać jak masz np. w świadomości, że jednego dnia możesz zaszaleć.
jogurt naturalny z płatkami owsianymi dobrze zagłusza głód, zupy warzywne. Można tez odstawić z jadłospisu pieczywo albo zupełnie albo minimum białe i to naprawdę przynosi efekty. Wiem, że niektórzy polecają częste jedzenie małych porcji i podobno ta metoda się sprawdza ale niewątpliwie trzeba mieć na to czas. Najtrudniejszy jest pierwszy krok bo jak się zaczyna widzieć efekty to już łatwiej wytrzymać.

przez nnn 05 sty 2011, 09:24
to znaczy nie tylko twarz - cały przytyłem...ale na twarzy do najlepiej widać

[Dodane po edycji:]

teraz mam taką okrągłą twarz jak ksiądz :)
nnn

Re: utrata wagi

przez agusiaww 05 sty 2011, 09:25
GoOosiek7, to kwestia indywidualna, ja nie przytylam po antydepresancie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: utrata wagi

przez Anna R. 05 sty 2011, 23:04
Moim zdaniem po Zolofcie raczej się chudnie, wiec na dodatkowe kilogramy nie ma szans. Poza tym często na początku leczenia pojawiają się mdłości i utrata apetytu, co również nie sprzyja tyciu.
Wiadomo jednak, ze na każdego dany lek działa inaczej, wiec musisz brać i sama się przekonać ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 05 sty 2011, 23:10
Najlepsze dla mnie na uczucie głodu są dwie łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego wymieszane z wodą lub jogurtem niskotłuszczowym. Ewentualnie nasiona babki jajowatej lub płesznik, a także błonnik w proszku albo tabletkach.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg