Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez linka 03 gru 2010, 14:31
niemądry napisał(a):na zewnątrz minus kilkanaście stopni a w domu niewiele cieplej?

Hmm, może zacznij grzać w domu....grzejniki odkręć - a w sumie, to sport dobry na rozgrzewkę. Teraz zima to można iść na łyżwy, na narty, na sanki, sam spacer w takim śniegu robi za dużo ćwiczeń bo się mięśnie męczą, można iść na basen oj jest co robić :smile: na kręgle ze znajomymi można iść :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: tycie po lekach

przez kasia000 03 gru 2010, 16:29
ja tam najpierw przytyłam na lerivnie i jeszcze go łykając pięknie schudłam-wiec nie obwinia tego leku ,że przytyłam bo pakowałam do gęby wszystko co sie dało;-(nawet obiad potrafiłam zjeść po córce która coś tam zostawiła i jeszcze patrzyłam czy mąż czegoś nie zostawi-głód głód i jeszcze raz głód czułam-potem przeszłam na dukana i zrzuciłam pięknie prawie 20 kilo-i trzymam wagę!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."
Offline
Posty
1010
Dołączył(a)
05 lis 2010, 17:46

Re: efectin powduje tycie czy nie?

przez amalka 06 gru 2010, 13:01
efecitn jako lek nie powoduje tycia
Offline
Posty
124
Dołączył(a)
26 gru 2008, 21:39
Lokalizacja
Gdańsk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: tycie po lekach

przez mmmm 02 sty 2011, 02:17
a jakie macie doświadczenia z Alventą? (wenlafaksyna)
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
01 sty 2011, 22:41

Re: tycie po lekach

przez nnn 02 sty 2011, 10:27
najgorsze w tym tyciu jest to że i twarz tyje - moi rodzice mówią mi że mam mordę jak baniak ...a mama że mi oczy na wierzch powyłaziły.
nnn
Offline

Re: tycie po lekach

przez 19_latek 02 sty 2011, 20:21
nnn,

To fajnie wlasnie ze masz taka okragla twarz. Ja zawsze bylem chudy a teraz mam twarz jak po sterydach :D Nie widze w tym nic zlego, i tak mam dalej lekka niedowage ale juz nie jestem taki jak kiedys.

Jednak nerwica ma swoje plusy :D :D
19_latek
Offline

Re: tycie po lekach

przez nnn 03 sty 2011, 08:52
Wygląda więc na to że po SSRI nasza twarz zmienia się ze Schizotymicznej( człowiek o postawie od otoczenia ) w twarz Pykniczną( człowiek o postawie do otoczenia ).
nnn
Offline

Re: tycie po lekach

przez rune 03 sty 2011, 16:15
Niestety i mnie dotyczy ten temat, w ciągu pół roku przytyłam jakieś 20 kg. Głównie po olanzapinie, ale może Depakine i Seronil też miały w to jakiś wkład.
Może już ktoś o tym pisał, nie wiem, przyznaje, że nie szukałam, ale macie jakieś sprawdzone sposoby walki z głodem? Bo nie jestem gruba, ale źle się czuje w swoim ciele z taką wagą, a nic mi nie pomaga.
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
01 cze 2010, 21:51

utrata wagi

przez GoOosiek7 04 sty 2011, 03:43
Witam.
Tutaj pierwszy raz.
Od jutra zamierzam brac zoloft ktory mam przepisany juz od kilku miesiecy ale w koncu odwazylam sie go zazywac. najbardziej boje sie efektow ubocznych (bo jestem panikara strasznie zasluchana w siebie) i tego ze przytyje bo juz leczylam sie 3 lata innym lekiem paromarc czy jakos tak na poczatku schudlam 3-4kg ale po odstawieniu w ciagu dwoch miesiecy przytylam 11 kg i nie moglam tego zrzucic choc nigdy nie mialam problemow z utrata wagi na obecny moment od tamtej chwili przytylam w sumie 18 :why: . Nerwica mi sie nawrocila i jeszcze ciezka depresja z powodu wygladu...
Prosze o odpowiedz czy sie chudnie i czy jest to staly efekt czy moze tak jak wczesniej przytyje po jakim czasie \
Ostatnio edytowano 04 sty 2011, 13:29 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "leków-ogólnie"
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
04 sty 2011, 03:28

Re: tycie po lekach

przez mmmm 04 sty 2011, 23:54
nnn "utyła" ci tylko twarz?;) nietypowo to brzmi, może jakieś problemy zdrowotne... tarczyca?
ja mam jednak nadzieję, że nie utyje na Alwencie. W sumie jak pamiętam wcześniejsze trzy lata brania SSRI to szczerze mówiąc i chudłam i tyłam, raz tabletki biorąc raz nie. nie odnajduję w tym jakiejś zależności.
rune, moim zdaniem przede wszystkim nie można sobie obsesyjnie odmawiać bo efekt będzie odwrotny, łatwiej się ograniczać jak masz np. w świadomości, że jednego dnia możesz zaszaleć.
jogurt naturalny z płatkami owsianymi dobrze zagłusza głód, zupy warzywne. Można tez odstawić z jadłospisu pieczywo albo zupełnie albo minimum białe i to naprawdę przynosi efekty. Wiem, że niektórzy polecają częste jedzenie małych porcji i podobno ta metoda się sprawdza ale niewątpliwie trzeba mieć na to czas. Najtrudniejszy jest pierwszy krok bo jak się zaczyna widzieć efekty to już łatwiej wytrzymać.
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
01 sty 2011, 22:41

Re: tycie po lekach

przez nnn 05 sty 2011, 09:24
to znaczy nie tylko twarz - cały przytyłem...ale na twarzy do najlepiej widać

[Dodane po edycji:]

teraz mam taką okrągłą twarz jak ksiądz :)
nnn
Offline

Re: utrata wagi

Avatar użytkownika
przez agusiaww 05 sty 2011, 09:25
GoOosiek7, to kwestia indywidualna, ja nie przytylam po antydepresancie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
6261
Dołączył(a)
05 mar 2009, 09:22

Re: utrata wagi

Avatar użytkownika
przez Anna R. 05 sty 2011, 23:04
Moim zdaniem po Zolofcie raczej się chudnie, wiec na dodatkowe kilogramy nie ma szans. Poza tym często na początku leczenia pojawiają się mdłości i utrata apetytu, co również nie sprzyja tyciu.
Wiadomo jednak, ze na każdego dany lek działa inaczej, wiec musisz brać i sama się przekonać ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

_____________________________________________
sertralina 25 mg, lamotrygina 25 mg, olanzapina 5 mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1415
Dołączył(a)
29 paź 2008, 15:39

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez Anna R. 05 sty 2011, 23:10
Najlepsze dla mnie na uczucie głodu są dwie łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego wymieszane z wodą lub jogurtem niskotłuszczowym. Ewentualnie nasiona babki jajowatej lub płesznik, a także błonnik w proszku albo tabletkach.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

_____________________________________________
sertralina 25 mg, lamotrygina 25 mg, olanzapina 5 mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1415
Dołączył(a)
29 paź 2008, 15:39

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Przeskocz do