Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: tycie po lekach

przez luciana 23 paź 2010, 09:14
Wszystkie leki zwiększają poziom holesterolu we krwi dlatego można od nich przytyć.
Dlatego warto najprościej ograniczyć definitywnie słodycze i tłuszcz.
Jak chcesz schudnąć polecam diete 1000kcl świetna przy braniu leków, w moim przypadu była zdrowsza niż to co jem na codzień. Od roku czasu nie jem wogóle słodyczy i nawet nie słodze i dobrze mi z tym
Offline
Posty
123
Dołączył(a)
19 paź 2009, 10:22

Re: tycie po lekach

przez noowy6 23 paź 2010, 14:39
to jest głodówka ,a nie dieta.
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez El Chupacabra 23 paź 2010, 15:00
noowy6 napisał(a):to jest głodówka ,a nie dieta.


tez tak uwazam

wola człowieka jest jego niebem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1052
Dołączył(a)
22 sty 2009, 14:40
Lokalizacja
Gdańsk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: tycie po lekach

przez kochanie 23 paź 2010, 23:39
chcialam cos napisac ale sie rozmysliłam ;) pozdrawiam :)
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
26 sie 2010, 15:02

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez Anna R. 27 paź 2010, 08:39
Pisałam już o tym nie raz, ale powtórzę: można schudnąć i to dużo przy dowolnego typu lekach oraz całkowitym braku ruchu. Mam niepełnosprawną siostrę, cierpiącą na chorobę motoneuronu i biorącą tony tabletek, w tym antydepresyjne i antyparkinsonowskie. Chudnie kilogram na tydzień, choć nie chodzi nawet sama do łazienki. Lekarz zaaprobował jej sposób odżywiania się, zalecając jedynie suplementację kwasami omega i metafoliną.

Ja także schudłam ponad 10 kilo będąc kiedyś na maksymalnych dawkach połączenia Lerivon- Anafranil (90-225 mg) i nadal trzymam wagę 48 kilo.
Efekt jojo się nie pojawił.

Mój pomysł to dieta dr Dukana ze wszystkimi jej etapami. Wyniki mam idealne, spadł mi cholesterol i czuje się bardzo zenergetyzowana. Do diety włączyłam świeżo zmielone siemię lniane, nie zakłóciło procesu chudnięcia. Jeśli dodamy do tego umiarkowany wysiłek fizyczny- jogging, rowerek, pływanie lub coś w tym stylu, efekty są spektakularne. Chudnie się w oczach nie tracąc masy mięśniowej ani kostnej (sporo białka i wapnia w diecie). Obowiązkowo trzeba przyjmować dużo płynów i jeść codziennie dwie łyżki otrąb owsianych.

To najskuteczniejsza dieta, jaką znam, ale trzeba przejąć odpowiedzialność za swoje nawyki żywieniowe i je całkowicie zmienić. Jest dobra dla osób z problemami nastroju i napędu, bo zalanie mlekiem otrębów, ugotowanie jajka lub mięsa, kupno serka, chudej szynki czy jogurtu nie wymaga specjalnego wysiłku.

Samousprawiedliwianie się- tyję, bo przyjmuję leki i nic na to nie poradzę, to podstawowy błąd. Schudnąć można zawsze, trzeba tylko chcieć.

Pozdrawiam

A.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

_____________________________________________
sertralina 25 mg, lamotrygina 25 mg, olanzapina 5 mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1415
Dołączył(a)
29 paź 2008, 15:39

Re: Po którym leku najbardziej przytyliście?

przez 19_latek 29 paź 2010, 10:44
Ja przytylem na Lerivonie, co prawda dodatkowo cwiczylem na silowni i bralem suplementy ale mysle ze mi pomogl przytyc.
Chcialbym jeszcze ze 6kg przytyc ale cuś nie moge.
19_latek
Offline

Re: tycie po lekach

przez nnn 01 lis 2010, 11:50
ja po Citabaxie mam twarz jak dynia; a raczej jak czajnik.
nnn
Offline

Neuroleptyki z większenie biustu

przez Magi43 28 lis 2010, 12:11
Miał ktoś tak? Dlaczego tak się dzieje? Czy jak odstawię to biust zmaleje? Proszę o pomoc bo ja cały dzień płaczę, nienawidzę siebie i nie mogę patrzeć w lustro.
Ostatnio edytowano 30 lis 2010, 11:16 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączone z tematem o tyciu po lekach.
spętana i opętana
Offline
Posty
156
Dołączył(a)
18 lis 2010, 16:55

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

Avatar użytkownika
przez El Chupacabra 28 lis 2010, 13:09
Magi43,

Przeciez duzy biust jest fajny !

wola człowieka jest jego niebem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1052
Dołączył(a)
22 sty 2009, 14:40
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

Avatar użytkownika
przez Paranoja 28 lis 2010, 14:13
Magi43, leki mogą powodować tycie, jak wiadomo biust to tkanka tłuszczowa, jak tyjesz, to i biust sie zwiększa... po odstawieniu być może wszystko spadnie.

Powinnaś uważać na to co i ile jesz, bo być może właśnie u Ciebie leki powodują to tycie.

U mnie na początku kg leciały a potem nagle znów zaczęłam nabierać :evil:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
Avatar użytkownika
Offline
ExModerator
Posty
1933
Dołączył(a)
10 gru 2009, 08:07

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

przez Magi43 28 lis 2010, 14:35
Paranoja,

No ja cała przytyłam, wszędzie. A po odstawieniu się chudnie? Biust zmaleje?
spętana i opętana
Offline
Posty
156
Dołączył(a)
18 lis 2010, 16:55

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

przez stardoll 28 lis 2010, 17:05
a moze neuroleptyki powoduja wzrost proklatyny (przynajmniej ten, ktory ja bralam tak robil) i dlatego biust puchnie a nawet czasem pojawia sie laktacja na tym co bralam.
stardoll
Offline

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

Avatar użytkownika
przez *Monika* 28 lis 2010, 17:08
Magi43 napisał(a):Miał ktoś tak? Dlaczego tak się dzieje? Czy jak odstawię to biust zmaleje? Proszę o pomoc bo ja cały dzień płaczę, nienawidzę siebie i nie mogę patrzeć w lustro.


A moze zastanów się nad tym dlaczego siebie nienawidzisz i dlaczego tak bardzo zalezy Tobie na tym biuście nawet w okresie leczenia. Są przecież ważniejsze sprawy. Jak się poczujesz lepiej to odstawisz lek w konsultacji z lekarzem.No....chyba,że z tym wyglądem to jakiś konflikt masz. Akceptujesz siebie tylko jako szczupłą?
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: Neuroleptyki z większenie biustu

przez wovacuum 28 lis 2010, 17:21
Magi43, przy neuroleptykach powinnas stosowac specjalnà dietè,poniewaz leki te,bardzo oslabiajà pracè metabolizmu-przekonalam siè na sobie niesttety.Poza tym jajis sport by siè przydal moze co??rowerek stacjonarny,basen.
Dietè mogè Ci wrzucic na pw jak chchesz.
A co do biustu...nie podobajà ci siè duze cycusie???alez duzy biuscik jest ok :yeah: jaki nosisz rozmiar obecnie??
wovacuum
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Przeskocz do