Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: tycie po lekach

przez noowy6 10 wrz 2010, 15:47
Eee powaliło mi się z tymi estrogenami...Chodzi tu o hormon peptydowy.
Antydepresanty zwiekszaja serotonine ,która jest antagonistą dopaminy, wskutek niskiej dopaminy (ona blokuje wydzielanie prolaktyny) skacze prolaktyna.
mało dopaminy=dużo prolaktyny.
Prolaktyna jest to hormon kobiecy odpowiadający za rośnięcie piersi itp. podczas ciąży kobiety mają go najwięcej wskutek czego tyją ;)


"A escitalopram zwiększa?" Tak zwiększa gdyz wychwytuje tylko serotonie.Szukaj leków ,ktore zwiekszaja wychwyt zwrotny serotoniny i choć troche dopamine(sertralina tak właśnie działa). Niektóre TLPD nie zwiekszaja prolakyny.
Czemu cycuszki nie urosły hmm trudno powiedzieć.Może trzeba troche czasu i urosna;p
Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 15:54 przez noowy6, łącznie edytowano 1 raz
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: tycie po lekach

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 15:53
Prawda jest jedna i jedyna - będziecie jeść więcej to przytyjecie. Nawet jeśli ktoś ma wieksze ciśnienie na słodycze, które da się oszukać chociażby owocami, to nie powinien przytyć. Wystarczy mieć na uwadze, że zaczynacie jeść więcej i się opanować. Organizm potrzebuje około 2 tygodni, żeby przestawić się na coś nowego. Gwarantuję Ci, że jeśli przez 2 tygodnie będziesz dbać o to co jesz, będzie wszystko ok. I nie trzeba tyć...
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: tycie po lekach

przez Balbina^^ 10 wrz 2010, 15:56
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Zawsze może być lepiej :lol:


No dokładnie ;)

noowy6 napisał(a):"A escitalopram zwiększa?" Tak zwiększa gdyz wychwytuje tylko serotonie.Szukaj leków ,ktore zwiekszaja wychwyt zwrotny serotoniny i choć troche dopamine(sertralina tak właśnie działa). Niektóre TLPD nie zwiekszaja prolakyny.


A wiesz może jakie leki poza tymi z sertraliną wychwytują nie tylko serotoninę ale także dopaminę???
TLPD... A jakieś SSRI?

Wujek_Dobra_Rada - najlepsze jest to że jem tyle samo i to samo, nawet więcej się ruszam a tyję! Pierwszy miesiąc chudłam a teraz ch*j. Już nie wiem co robić, zmienię lek chyba bo i tak kiepsko działa.
Tylko co poza sertraliną tak działa?!
Balbina^^
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: tycie po lekach

przez noowy6 10 wrz 2010, 15:57
Jak masz hiperprolaktynemie to nawet jak byś miał zajebista diete, treningi to ni huhu masy mieśniowej nie zwiekszysz(prolaktyna obniza testosteron) tylko jeszcze przez diete obrośniesz w tłuszcz z hormonami nie wygrasz :smile:
Balbina Sertralina jest to jedyny SSRI który nie zwieksza prolaktyny.
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: tycie po lekach

przez Balbina^^ 10 wrz 2010, 16:16
No to zajebiście bo ja na sertralinie faktycznie schudłam 7kg w trzy miesiące, ale jak to powiedział mój psych- wpadłam w manię. Narobiłam takich głupot że hej, w ogóle się nie kontrolowałam :-| Nie wiem co robić.
Jeśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?
Mam szansę schudnąć dietą?
Balbina^^
Offline

Re: tycie po lekach

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 16:18
Esci nie przyspiesza przemiany materi, zwalniać chyba też nie zwalnia. Wszystko zależy od tego co się je.
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: tycie po lekach

przez noowy6 10 wrz 2010, 16:18
Czujesz się dobrze po tym leku ? Ile przytyłaś ? Wiesz Dieta +trening napewno coś da ,ale nie będzie to takie efektywne jak przy normalnym poziomie hormonów."eśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?" Może waga stanie lub ruszy do przodu trudno powiedzieć.


http://www.sfd.pl Polecam jeśli chcesz sobie ułożyć diete i trening ludzie chetnie pomoga ;)
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: tycie po lekach

przez Balbina^^ 10 wrz 2010, 16:40
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Esci nie przyspiesza przemiany materi, zwalniać chyba też nie zwalnia. Wszystko zależy od tego co się je.


Ale ja jem to samo ciągle! Zawsze trzymałam wagę ok 57kg. Po miesiącu brania esci ważyłam 54kg a teraz (biorę już prawie 4 pełne miesiące) ważę 62kg !!! <mam 173cm>

:why:

noowy6 napisał(a):Czujesz się dobrze po tym leku ? Ile przytyłaś ? Wiesz Dieta +trening napewno coś da ,ale nie będzie to takie efektywne jak przy normalnym poziomie hormonów."eśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?" Może waga stanie lub ruszy do przodu trudno powiedzieć.


http://www.sfd.pl Polecam jeśli chcesz sobie ułożyć diete i trening ludzie chetnie pomoga ;)


Ten lek dość dobrze pomaga mi na fobię społeczną i lęk przed podróżami, ale zdarzył mi się na nim atak i ogólnie czuję się dość schizowo psychicznie i żle fizycznie. Myślałam nad tym, aby go zmienić, bo idealny to on nie jest.
Wkurza mnie to, że teraz będę musiała ćwiczyć i się głodzić po to, aby bardziej nie utyć, a normalnie mogłam jeść co chciałam i ważyłam 56-57g :why: No nie mogę...
Balbina^^
Offline

Re: tycie po lekach

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 16:45
Ja schudłem ostatnimi czasy 8 kg tylko i wyłącznie jedząc trochę mniej. Moja standardowa dieta: dużo mięcha i nabiału ;)
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: tycie po lekach

przez noowy6 10 wrz 2010, 16:48
"Esci nie przyspiesza przemiany materi, zwalniać chyba też nie zwalnia. Wszystko zależy od tego co się je." Ale zatrzymuje wode w organizmie i ułatwia łapanie niepotrzebnego tłuszczu.
Jak Ci nie pasi to zmień ten lek na coś innego. No niestety cos za coś tak to już jest;/

p.s zawsze mozesz zbadac ta prolaktyne najlepiej zwykłe badanie i po mtc
"Żyj szybko, umieraj młodo"
Offline
Posty
190
Dołączył(a)
13 wrz 2009, 14:16
Lokalizacja
Gdańsk

Re: tycie po lekach

przez Balbina^^ 10 wrz 2010, 16:58
No tak, ale jedyne na co mogę zmienić aby nie tyć sama z siebie to sertralina, a na niej wpadłam w manię :-|
Kurcze, nie da się jeść mniej niż ja. Ja pierwszy posiłek jem ok 15-17 a potem dopiero kolację ok 22-23. Zawsze tak było. A mimo to tyję.
Wg mnie to właśnie woda mi się zatrzymuje, chyba muszę całkiem przestać jeść i pić :why:
Albo mam jeszcze dwa inne wyjścia: przejść na sertralinę i wpaść w manię, lub rzucić całkiem leki. Dwa lata żyłam bez nich więc dam sobie bez nich radę.
Balbina^^
Offline

Re: tycie po lekach

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 17:11
U mnie zaczeło schodzić jak zminiłem pory jedzenia na godziny 8.00, 15.00, 19.00 ;) W między czasie coś drobnego ala owoc, jogurt itd...
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez tet 10 wrz 2010, 17:13
Balbina^^ witaj w klubie
właśnie widzę, że wypowiadałam się moralizatorsko w tym temacie, byłam cwana bo początkowo schudłam po citalopramie, a teraz kiedy zażywam paroksetynę "przybyło" tu i ówdzie. na dodatek zwiększyłam dawkę i zaczynam się obawiać, że nie stanę w miejscu. jakieś porady? z tego co piszecie, nie ma opcji żeby tego uniknąć. nieciekawie :?
Avatar użytkownika
tet
Offline
Posty
683
Dołączył(a)
21 wrz 2009, 11:56

Re: tycie po lekach

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 17:14
tet, dużo sexu to zejdzie :P
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Przeskocz do