Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaka skuteczna dawka bioxetinu /prozacu/ w celu schudnięcia?

przez bunny_wrrr 06 gru 2009, 17:09
ludzie to tylko kwestia nazewnictwa
teraz na wiekszosc chorob mowi sie ze to zaburzenie
a i tak wszystko to jedno i to samo
np w icd-10 schizofrenia jest zaburzeniem
a mi z kolei ciezko nie nazwac depresji ciezka choroba
jeden kij - chory to chory
btw nie offtopujcie :mrgreen:
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Re: Przyrost wagi (sulpiryd, depakine)

przez koralik 08 gru 2009, 17:54
po setalofcie nie miałam nigdy apetytu (a wracam do tego leku od lat).
Czy moglibyście napisać po jakim czasie od momentu zażywania sulpirydu zaczyna on działać i można to odczuć (jak rozpoznać?).
Cały czas czuję się bardzo źle, ostatnio znowu wylądowałam na Izbie Przyjęć - mam kiepskie wyniki morfologii, dlatego nie wiem czy złe samopoczucie ( zmęczenie, pogłębienie apatii, światłowstręt, drętwienie i skurcze kończyn, zawroty głowy, płytki oddech, ściskanie i kłucie serca-ale to jest też spowodowane przewlekłymi wymiotami i sporą niedowagą).

przez Amy Lee 08 gru 2009, 18:02
No matka mi po sulpirydzie się zwiększyła, ale nie jest źle, bo przez nerwicę była za chuda, nie miała apetytu.
W ogóle niesamowity jest sulpiryd :o
Amy Lee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez koralik 08 gru 2009, 18:32
Amy Lee napisał(a):W ogóle niesamowity jest sulpiryd :o

co masz na myśli, Amy?

przez Amy Lee 08 gru 2009, 18:41
Mama brała różne lekarstwa, ale jak ma konkretnego doła to tylko sulpiryd ją potrafi wyciągnąć.

Ja zażywam tylko doraźnie, jak dostanę histerii czy coś, i nagle świat się robi normalny :shock:
Amy Lee

przez koralik 08 gru 2009, 18:53
Czyli sulpiryd działa tuż po zażyciu go...a nie po jakimś tam czasie-jak to jest np. w przypadku antydepresantów?
Bo właśnie o to pytałam.

przez Amy Lee 08 gru 2009, 19:32
Tak właśnie :!: Dlatego można go brać przez krótki okres np. przy jakimś pogorszeniu.
Amy Lee

przez madame butterfly 13 gru 2009, 23:49
Zgadzam się- Sulpiryd jest NIESAMOWITY!!!:)) Nic mi nie pomagało, miałam okropne lęki, dopiero po nim wiele się zmieniło :D
madame butterfly

przez Zachmurami 22 gru 2009, 20:20
Witajcie. Już w innym wątku pisałam, że przy okazji łykania sulpirydu warto mierzyć poziom prolaktyny.

Ideałem byloby, gdyby każdy psych przepisujący prolaktynę rozpoczynał leczenie od badania poziomu hormonow. Ech...

U mnie owa prolaktyna poszybowała ku niebu, a przy okazji dowiedziałam się, że mam mikrogruczolaka. Endokrynolog nawet zaryzykował teorię, że wlasnie sulpiryd spowodował niemiłe zmiany w mojej przysadce mozgowej. :shock:

Co do tycia po sulpirydzie, to chyba każdy reaguje inaczej. Sulpiryd brałam przez 3 miesiące i nie utylam ani miligrama. Odkąd mam problemy żołądkowo-nerwicowe (czyli od czerwca br.) chudnę niezależnie od tego, jakie leki biorę... :shock:

przez madame butterfly 22 gru 2009, 22:30
Ale mnie nastraszyłaś tym mikrogruczolakiem! :shock:
madame butterfly

przez Zachmurami 22 gru 2009, 22:57
O rany, nie chciałam żeby to tak zabrzmiało tak straszliwie :oops: . Głowa do góry, nie u każdego musi być tak źle! ale warto te hormony zbadać.
U mnie niepokojacym objawem było zatrzymanie miesiączki - jej brak ponad 2 miesiące od czasu rozpoczęcia łykania sulpirydu sklonil mnie do odwiedzenia ginekologa. Gin zlecił badania hormonalne, okazalo się, że miałam prolaktynę na poziomie 190 przy normie bodaj do 29. A pozniej endokrynolog wysłał na badanie MR.

Zresztą taki mikrogruczolak to nie jest nic strasznego, leczy się go stosując terapię hormonalną i często sam się jakoś wchłania.
Ale żeby zacząć terapię, trzeba odstawić niektore psychotropy.

Ja właśnie mam mega-giga kryzys, gdyż lekarz postanowił odciąć sulpiryd i seroxat - bo wykluczają się z lekiem, ktory muszę brać na obniżenie prolaktyny. A pewnie wiecie, jak wyglądają takie 'jazdy' przy odstawianiu leków....

przez madame butterfly 22 gru 2009, 23:08
Zachmurami napisał(a):Ja właśnie mam mega-giga kryzys, gdyż lekarz postanowił odciąć sulpiryd i seroxat - bo wykluczają się z lekiem, ktory muszę brać na obniżenie prolaktyny. A pewnie wiecie, jak wyglądają takie 'jazdy' przy odstawianiu leków....

Serdecznie współczuję! Ja niewiele ponad miesiąc temu miałam atak padaczkowy spowodowany jak twierdziła pani doktor braniem Setaloftu i oczywiście zdecydowała by powoli odstawić. Niestety po ok 2 tygodniach brania dawki 150mg a nie 200 miałam okropne jazdy;/ Także rozumiem i współczuje! A nie da się u Ciebie zmienić na coś innego niz brałaś co by nie kolidowało z lekami na obniżenie prolaktyny? U mnie skończyło się na tym, że sama wróciłam do dawki 200 mg bez wzgledu na ryzyko( wiem, odwazna jestem;) a tak naprawde czulam sie tak zle ze bylo mi wszystko jedno czy atak sie powtorzy czy nie...)Dzisiaj widzialam sie z lekarka i nawet nic nie powiedziala o mojej samowolce :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Zachmurami napisał(a):ale warto te hormony zbadać.
U mnie niepokojacym objawem było zatrzymanie miesiączki - jej brak ponad 2 miesiące od czasu rozpoczęcia łykania sulpirydu

A skrócenie cyklu? Bo ja tak mam, miesiączka co ok 14 dni :cry: Tez mniej wiecej od kiedy zaczelam brac sulpiryd...Wybieram się od jakiegos czasu do ginekologa i nie moge do niego dotrzec ;)
madame butterfly

przez agnieszka.m 23 gru 2009, 14:33
dziewczyny a nie macie po sulpirydzie tego okropnego mlekotoku? Mi się pojawił po ok. tygodniu od rozpoczęcia leczenia - to chyba też ma związek ze zwiększeniem poziomu prolaktyny po sulpirydzie... U mnie mlekotok był bardzo dokuczliwy, cały czas miałam mokre bluzki, było mi wstyd, zwłaszcza w pracy... Po miesiącu po części z tego powodu (plus przeraźliwe tycie, spowodowane pewnie połączeniem sulirydu i lerivonu) odstawiłam sulpiryd.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez madame butterfly 23 gru 2009, 19:46
Na szczęście nic takiego nie miałam!I z tyciem tez nie mam problemow:) Tylko teraz mnie zaczyna martwić to zaburzenie w miesiączce...:/ Myślicie, że to może być od tego? :? Chyba zbiorę się w końcu w sobie i pójdę do tego ginekologa!
madame butterfly

Sortuj wg