Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: lek a waga ciala/przemiana materii

przez Anna R. 19 cze 2009, 12:37
Ktos tu bardzo chwalil sobie lek o nazwie Peritol, podobno poprawia apetyt. Moze powinnas poprosic o niego lekarza.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: problem

przez olo20 19 sie 2009, 08:20
LSDisland napisał(a):leku nie zmieniłem, lekarz przepisał mi peritol po którym pochłaniam niezliczone ilości pożywienia :)
i już w ciągu tygodnia waga skoczyła 5 kg wzwyż :)

Cześć!

Też zastanawiam się nad wypróbowaniem "Peritolu". Podobno jest stosowany także przy silnej alergii, którą mam. Czy ten lek bardzo "zamula" (to "przeciwhistaminik")? Poza tym zastanawia mnie dodawanie tego leku do SSRI - bo ma on podobno działanie "przeciwserotoninowe"? Co to właściwie oznacza, czy ktoś mógłby to wyjaśnić? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Re: Jak przytyć przy SSRI?

przez LSDisland 19 sie 2009, 19:03
Peritol można spokojnie łączyć z lekami SSRI, bez obaw kolego, mówię Ci to na swoim przykładzie, żadnych komplikacji.
Czy zamula? Przez pierwsze 2 tygodnie będziesz się czuł senny, tylko tyle. Nie zamula. Jedz najlepiej 1 tabletkę (4mg) przed obiadem. Pól godziny po obiedzie będziesz czuł się tak bardzo głodny, że zjesz kolejne dwa obiady. I tak w kółko cały dzień. Także jeśli zależy Ci na przytyciu to Peritol jest jak najbardziej odpowiedni.

Nie słuchaj się lekarzy, ani zalecanych przez nich dawek. Jedz to tak jak Ci napisałem, a będzie wszystko ok. Zero skutków ubocznych, masa na +++. Pozdrawiam Cię. Jeśli masz jeszcze jakieś pytanka pisz na PW.
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyrost wagi (sulpiryd, depakine)

przez koralik 18 lis 2009, 22:56
Wielokrotnie spotykałam się z informacjami, że jednym ze skutków ubocznych niektórych leków (psychotrop.) jest przybieranie na wadze-jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji dlaczego następuje przybieranie na wadze.
Czy chodzi o to, że poprawia się apetyt i je się więcej czy powody są inne?
Czy mogłabym prosić o kilka wskazówek, co jest przyczyną przyrostu wagi podczas farmakoterapii?

Re: Przyrost wagi (sulpiryd, depakine)

przez szklanyczlowiek 18 lis 2009, 23:18
Z tego co ja wiem to bardzo zwieksza sie apetyt. Biorac asentre w ogole nie chcialo mi sie jesc a teraz inny lek i non stop bym jadl nawet po posilku odrazu jest to uczucie :/

przez agnieszka.m 19 lis 2009, 13:44
Z mojego doświadczenia wynika, że powodem przybierania na wadze po niektórych psychotropach (w moim przypadku po zolafrenie, lerivonie i sulpirydzie) jest olbrzymi, niemalże niemożliwy do opanowania apetyt. Po tych lekach nie mogłam przestać jeść, co niestety odbiło się na mojej wadze - do tej pory walczę z tymi nadprogramowymi kilogramami, pomimo że leki odstawiłam kilka miesięcy temu. Z tego co zauwazyłam, to niemalże u wszystkich biorących leki typu lerivon niestety pojawia się ten skutek uboczny, dlatego nie polecam ich osobom ze skłonnościami do tycia.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez Darek1985 20 lis 2009, 16:43
Ja od dziś po raz pierwszy w życiu biorę lek od psychiatry. Jest nim Depakine Chrono 300. Biorę rano. Boję się ich efektów, tycie i wypadanie włosów. Jestem młodym chłopakiem (24 lata) i nie chce za jakiś czas wyglądać strasznie :(

przez szklanyczlowiek 20 lis 2009, 20:15
Hehe z takim nastawieniem to na 100% bedziesz wygladac strasznie. Staniesz bez lustrem i bedziesz sobie dodawac to zle tamto zle bo wiesz ze cos lykasz i podswiadomie bedziesz szukac tego co niby zle. Zmien nastawienie inaczej dobrze nie bedzie.

przez Wera 22 lis 2009, 09:04
ja od 3 lat biorę Sulpiryd i też przytyłam nie zauważyłam u sibie zwiększonego apetytu tylko ogromną chęć na słoycze, pozdrawiam

przez koralik 23 lis 2009, 04:45
czyli przybieranie na wadze jest to spowodowane aptytem, a nie jakimiś zmianami np w hormonach, tak? Chciałam mieć pewnosć, żę chodzi o apetyt a nie jakieś wewnętrzne zmiany w organiźmie.
No jesli mam wilczy aoetyt ti się powstrzymam-może nie utyję zbyt dużo

jest nim Depakine Chrono 300. Biorę rano. Boję się ich efektów, tycie i wypadanie włosów. Jestem młodym chłopakiem (24 lata) i nie chce za jakiś czas wyglądać strasznie :(

Ni tyję na depakinie ale włosy mi wypadają w ogromnych ilosciach-zbieram je na gniezdka dla ptaków na zimę:)

przez Słowianka 23 lis 2009, 09:27
Ja po setalofcie też mam ogromny apetyt,ale staram się go "zapijać" wodą...
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

SNRI, a apetyt

przez olo20 24 lis 2009, 18:48
Cześć!

Mam pytanie, czy wszystkie leki z grupy SNRI działają anorektyzująco, tzn. obniżają apetyt? Od jakiegoś czasu biorę wenlafaksynę, byłoby całkiem dobrze, gdyby nie jedno "ale" - mianowicie mam po niej dużo słabszy apetyt (w odróżnieniu np. od SSRI - fluoksetyny, po której z kolei mój apetyt rośnie, chociaż na wiele innych osób - to paradoks - działa anorektyzująco)...

Czy znacie może jakiś lek z grupy SNRI (lub ew. o analogicznym mechanizmie działania), który jednak nie zmniejsza apetytu albo - jeszcze lepiej - go zwiększa? Czy np. lek z innej grupy - TLPD - "staruszka" doksepina, z którą też miałem doświadczenia, nie działa podobnie do SNRI (poprzez zwiększenie poziomu noradrenaliny)? Z góry dziękuję za odpowiedzi. I pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Re: SNRI, a apetyt

przez agusiaww 25 lis 2009, 14:53
Olo ja biore tez wenlafaksyne i ona super dziala na moj apetyt, po poczatkowym chudnieciu po pol roku brania jej przytylam w ciagu m-ca 2 kg :) co jest dla mnie bardzo zadawalajce bo juz wygladalam jak anorektyczka, Moze wenlafaksyna na Ciebie tak dziala, na mnie dziala tak ze mam apetyt i regularnie jem :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: SNRI, a apetyt

przez olo20 25 lis 2009, 19:42
No, wiadomo, że reakcje na leki są często osobnicze i zróżnicowane, ale w przypadku wenlafaksyny - przynajmniej według tego, co czytałem w ulotce i w Internecie - osłabienie lub utrata apetytu jest podawane jako jeden z najczęstszych skutków ubocznych, a więc nie jestem tutaj wyjątkiem... Może jednak są inne leki SNRI lub o podobnym mechanizmie działania, które działają "w drugą stronę", zwiększając apetyt?

[Dodane po edycji:]

Czy mirtazapina nie jest takim lekiem?

Sortuj wg