co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jaki lek najskuteczniej podnosi dopamine w korze czołowej?

przez hashim 12 lis 2011, 20:00
Dopaminowe receptory D1 koordynuja działanie kory czołowej i w przypadku zaburzeń pamięci operacyjneji funkcji poznawczych są one niewystarczająco aktywne.

Znalazłem, że zwykłe żelazo pokarmowe potrafi zwiększyc aktywność D1 i D2

Oreksyna regulująca łaknienie i czuwanie równiez zwsiększa dopamine w korze czołowej.

Odstawilem wszystko na jakis czas...

przez Michuj 12 lis 2011, 22:16
zrezygniowalem z Sulpirydu. Brałem kilka miesięcy w dawkach 50-200. Oprócz lekkiego pobudzenia,totalnej kastracji chemicznej, nic więcej się nie działo.Ja nie polecam.
Michuj

przez hashim 13 lis 2011, 08:00
Zbychu77 napisał(a):Gadu Gadu a i tak amisulpryd i sulpiryd grają tu pierwsze skrzypce.

Zbychu77 teoretycznie
Brałem sulpiryd dwa tygodnie po 50 mg dziennnnie i wiesz co:
śladowe ilości mózgu w tym czazie, a mam się za osobe inteligentna
całkowity brak zainteresowania erotyka, nudziło mnie to
skurcze całego ciała
większa obojętność
splatanie
paraliż kreatywności, wynika z pierwszego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 13 lis 2011, 10:08
Zbychu77, ale klomi jest bardzo słabym antagonistą, więc nie powinien to być problem
Liczyłem, że ten lek będzie działał chociaż trochę prospołeczenie i poprawi trochę umysł, jednak efekt był zupełnie odwrotny.
Jedynym efektem pozytywnym był brak zahamowań przy oddawaniu moczu w miejscach publicznych :pirate:
Wjazd na dawki 100 - 200 mg też nie wiele dał. Pobudzenie było tylko troszkę większe.
Michuj

przez hashim 13 lis 2011, 12:55
Zbychu, choć pewnie troche racji masz, bo biorąc ropinirol bardziej zamykałem się w sobie taka wrogość, niechęc do ludzi (niby taki autyzm to nazywam), na pirbedilu troche lepiej, ale podobnie, więc pewnie jest jakis problem z dopaminą D2 lub D3, ale sulpiryd na to ani ani, powoduje tylko odretwienie i otępienie.
Mam przemyslenia odnośnie ropinirolu, bardzo dobry i szybki motywator, po pronoranie zaś cięzko ze snem i regeneracją, ale na myslenie oba super, choć ropinirol to wiekszy speed.

przez malwina77 13 lis 2011, 14:52
hashim napisał(a):Dopaminowe receptory D1 koordynuja działanie kory czołowej i w przypadku zaburzeń pamięci operacyjneji funkcji poznawczych są one niewystarczająco aktywne.

Znalazłem, że zwykłe żelazo pokarmowe potrafi zwiększyc aktywność D1 i D2

Oreksyna regulująca łaknienie i czuwanie równiez zwsiększa dopamine w korze czołowej.

Odstawilem wszystko na jakis czas...

Z tym zelazem to dobry pomysl. Ktos kiedys pisal, ze wprowadzenie do diety produktow bogatych w zelazo powoduje uwalnianie dopaminy. Kiedy bylam na diecie wysokobialkowej odczulam wyrazny przyplyw energii i motywacji.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez malwina77 14 lis 2011, 10:21
Zbychu77 napisał(a):Atypowe neuroleptyki na zaburzenia afektywne działają z opóźnieniem conajmniej 4-8 tygodniowym!!!

Tu bym sie nie zgodzila. Olanzapina dziala juz od pierwszej tabletki.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez hashim 20 lis 2011, 20:35
Zbychu tym badaniem polskich naukowców bedzie można określić dopamine w korze czołowej i przedczołowej?

przez hashim 24 lis 2011, 20:29
Antagonista NMDA fencyklidyna swe działanie proschizofreniczne (dezintegrujące myslenie) może powodować również dlatego, że zwiększa poziomy tlenku azotu w korze przedczołowej. Podanie inhibitora NO hamuje ten proces, a dalsze podawanie baclofenu zdaje sie go eliminować.Więc przyszłość w leczeniu schizofrenii to równiez leki hamujące NO w korze przedczołowej.
Inhibitorem NOS sa między innymi agmatyna i ADMA.
Dodatkowo receptoty 5ht2a na poziomie pojedyńczej komórki są antagonistami NMDA (kolejny argument za udziałem receptora NMDA w schizofrenii)
Chorzy na schizofrenie również mają podwyższony poziom naturalnego antagonisty NMDA w korze czołowej i hipokampie(kolejny argument za NMDA)
Zasadne wydaje się unikanie witaminy B6 (pirydoksyny)gdyz jest ona kofaktorem rozkładu glicyny (niekorzystne działanie dla schizofreników, a korzystne dla osób z hiperglicynią)
Glicyna jest koagonistą NMDA, na niej oparty jest nowy lek na objawy negatywne.

przez IwciaZeschizowana 24 lis 2011, 21:59
moja znajoma miała depresje, nie endogenną choć wyglądała podobnie. Prawie sie nie odzywała, potrafiła tygodniami spać, nic jej nie interesowało, nie bardzo chciała jeść. mówiła, że wszystko jest jej obojętne, nawet rodzina. Lekarze stosowali różne leki i nic aż tu nagle zastosowali adrenalinę (nie wiem o jaki konkretnie lek chodziło) ale nastąpiła poprawa. Wreszcie zaczęła sie interesować życiem, rodzina i zaczęła się uśmiechać. Skonsultuj ten temat z lekarzem, aczkolwiek nie wiem czy można podawać adrenalinę przy psychozach bo być może to może wywołać nawrót - ale nie znam się więc zapytaj lekarza.
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

Obrazek

przez hashim 26 lis 2011, 15:43
Iwcia adrenalina czy bardziej noradrenalina to bardziej mogłaby się nadac w przypadku dystymii przy słabym pobudzeniu układu nerwowego i to jednorazowo bardziej niż w sposób stały...
Zbychu (Ty obcykany w lekach) i inni jakiś agonista D1 lub D5 najlepiej dostępny w Polsce, znacie?

-- 28 lis 2011, 19:37 --

http://www.nature.com/nature/journal/v3 ... 634a0.html

W skrócie dysfunkcja receptora D1 korze przedczołowej może przyczynić się do objawów negatywnych i deficytów poznawczych u schizofrenii.

-- 28 lis 2011, 20:02 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1525099/

D1 to główny receptor dopaminy w korze nowej odpowiedzialny za optymalną wydajność kory przedczołowej

Antagonistyczne działanie na receptor D2 czytaj sulpiryd nie jest skuteczne na objawy negatywne i poznawcze.

Stosowanie antagonistów D1 upośledza wydajnośc kory przedczołowej.
Wielokrotne podanie agonisty D1 w małych dawkach może prowadzić do odczulania z receptorami i tym samym mieć długotrwałe efekty terapeutyczne.

-- 28 lis 2011, 20:02 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1525099/

D1 to główny receptor dopaminy w korze nowej odpowiedzialny za optymalną wydajność kory przedczołowej

Antagonistyczne działanie na receptor D2 czytaj sulpiryd nie jest skuteczne na objawy negatywne i poznawcze.

Stosowanie antagonistów D1 upośledza wydajnośc kory przedczołowej.
Wielokrotne podanie agonisty D1 w małych dawkach może prowadzić do odczulania z receptorami i tym samym mieć długotrwałe efekty terapeutyczne.

przez jobs 29 lis 2011, 09:48
Trening pamięci może zmniejszyć poziom/ilość receptorów D1

przez hashim 23 gru 2011, 19:06
kto zainteresowany proponuje przeczytac
już przetłumaczone
http://translate.google.pl/translate?hl ... md%3Dimvns

przez kuzyn 21 sty 2012, 14:55
Bardzo niekorzystnie mogą działac niektóre suplementy: omega-3, różaniec górski, żeń-szeń zwiększają serotonine w korze czołowej, a więc osłabiają dopamine.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Sortuj wg