co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jaki lek najskuteczniej podnosi dopamine w korze czołowej?

przez miko84 30 sie 2011, 09:04
Olanzapina, amisulpiryd lub fluanxol, coś z tych.
miko84

przez hashim 31 sie 2011, 19:14
Mirtazapina zwiększa uwalnianie dopaminy w korze przedczołowej poprzez aktywacje receptora 5-ht1a (jednak często wywołuje efekt depresyjny, wiec odpada)
Niektóre neuroleptyki zwiekszaja dopamine w korze czołowej na podobnej zasadzie stymulujac już wymieniony receptor 5ht-1a, więc może któryś z nich...Agoniści 5ht1a utrudniają też uczenie i nauke uuuu...
Uwalnianie dopaminy w korze czołowej regulują również receptory 5ht2c i np taka agomelatyna zwieksza uwalnianie dopaminy i noradrenaliny w korze czołowej chyba poprzez blokade 5ht2c (dopamine napewno na tej zasadzie, noradrenaline nie wiem).
Baclofen podwyższa również dopamine w korze czołowej, ale ingeruje w gabai czasami nasila psychozy.

przez miko84 02 wrz 2011, 10:29
Hasim, agomelatyna jest dość słabym antagonista 5-ht2c, mirtazapina jest silniejsza. Czemu uważasz że mirtazapina często wywołuje efekt depresyjny? Mi najbardziej przeszkadza silne przymulenie po niej i senność, to silny antagonista H1.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 02 wrz 2011, 10:41
miko84, a jak w tej kwestii wygląda Sulpiryd w niskich dawkach np. 50 mg?
Michuj

przez hashim 02 wrz 2011, 12:37
Przymulenie, senność równa się dyskomfort. Może źle to określiłem, ale takie stany eliminuja lek moim zdaniem.

Na którymś z anglojęzycznych for natknąłem się na informacje, że chłopkowi na negatywne objawy schizofrenii (tylko takie miał) lekarz przepisał ritalin.

Nie wiem czy same neuroleptyki nie robią coś takiego jak kisiel w mózgu, wiele osób się na to skarży, a może neuroleptyk + ritalin (gdy nie ma się urojeń, paranoi), sam neuroleptyk to moim zdaniem słabo. Nie zalecam nikomu stosować tego, ale neuroleptyków sie boje.

-- 02 wrz 2011, 12:00 --

Na same objawy pozytywne u siebie uderzyłbym jakimś antagonistą serotoniny, gdyż każdy SSRI (nie próbowałem fluoksetyny) pogłębiał demotywacje, chęć kontaktu z ludźmi.
Podobno przy objawach pozytywnych serotonina wypiera dopamine w jakiś tam połączeniach w mózgu.

Znacie atagonistów serotoniny, co polecacie?

Nigdy nie miałem depresji.

przez adamo_ 02 wrz 2011, 16:31
miko84, sorry za OT, ale jak działa na Ciebie 40 mg paro? Ja biorę dzisiaj 15 dzień i chyba coś tam działa ;)
adamo_

przez hashim 02 wrz 2011, 19:05
Kolego wyżej-takie pytania to pisz sobie na priv albo w temacie paroksetyna.
Tutaj tylko śmiecisz!

przez adamo_ 03 wrz 2011, 01:01
Nie podniecaj się tak, bo ci się zaraz te negatywne objawy zmienią w pozytywne :lol:.

Uparłeś się na dopaminę w korze czołowej, koleżko, masz jakieś schizy i jakiś zlepek wiedzy z wypowiedzi innych pjerdolnietych w głowę na forach w USA :mrgreen:.
adamo_

przez hashim 03 wrz 2011, 10:04
Nic nie wnosisz do tego tematu, więc prosze nie pisz w nim!

-- 08 wrz 2011, 07:53 --

Galantamina zwiększa poziom dopaminy w srodkowej korze przeczołowej i rozpoczęto próby łączenia jej z neuroleptykami atypowymi.

Niestety jednocześnie zwiększa stężenie acetylocholiny, więc nie wiadomo jak z pożądaną aktywizacją czy motywacją?

-- 08 wrz 2011, 07:55 --

odświeżam po dopisce

przez kuzyn 13 wrz 2011, 08:54
Aby zbadać aktywnośc mózgu należałoby zrobić tomograf albo rezonans magnetyczny mózgu.
Najlepiej zaś specjalistyczne badanie SPECT.
CZY KTÓRYŚ psychiatra ZROBIŁ U WAS COŚ TAKIEGO, CZY TYLKO LECZENIE CHYBIŁ TRAFIŁ?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Badziak 13 wrz 2011, 11:32
kuzyn, w Polsce się tego nie robi. Tzn. możesz zrobić, ale nikt fachowo Ci tego nie zinterpretuje. Był już o tym temat na forum.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez malwina77 13 wrz 2011, 11:42
miko84 napisał(a):Hasim, agomelatyna jest dość słabym antagonista 5-ht2c, mirtazapina jest silniejsza. Czemu uważasz że mirtazapina często wywołuje efekt depresyjny? Mi najbardziej przeszkadza silne przymulenie po niej i senność, to silny antagonista H1.

On ma racje, mirtazapina i mianseryna czesto dzialaja depresyjnie, np na mnie. Lekarz tez to mowil.

A co objawow negatywnych to pomagaja w sumie wszystkie neuroleptyki. Ja mam najlepsze doswiadczenia z olanzapina, bo najszybciej zaczyna dzialac.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez EvilAngel22 14 wrz 2011, 14:59
malwina77 zauważ , że Ty chorujesz na syndrom Hallervordena-Spatza
i co za tym idzie , neurole będą inaczej na Ciebie działały .
Nie sądzę by mianseryna bardziej zamuliła niż olanzapina .
Po raz nie wiem który ... spróbować trzeba i przekonać się na własnej skórze .

przez malwina77 14 wrz 2011, 18:45
Ja nie pisalam o muleniu, tylko o dzialaniu depresyjnym. Krotko mowiac dostaje po mianserynie\mirtazapinie depresji, ktorej normalnie nie miewam.
Jesli chodzi o dzialanie nasenne, to przy olanzapinie spalam w miare normalnie i budzilam sie codziennie o 8.00. Po zazyciu 30 mg mirtazapiny, wzietych o godzinie 20.00, spalam nastepnego dnia do trzynastej i wstawalam nieprzytomna :?
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Sortuj wg