co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Dopamina

przez Dave38 14 lip 2011, 13:17
Cały czas szukam podobieństw u Was tzn. podobną drogę leczenia , podobne objawy skutek przy stosowaniu leków i czekam na jakis post az ktoś napisze że brał to co ja i wystrzeliło np. to i to , żebym mial jakiś punkt zaczepienia
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Dopamina

przez miko84 14 lip 2011, 14:23
Sorry Dave ale z tą reboksetyną to lekarz strzelił chyba dziurą w płot.

Masz jeszcze pare możliwości, myślę, że zaskoczyłoby u Ciebie połączenie Paroksetyna+mirtazapina lub paroksetyna+amisulpiryd.
miko84

Dopamina

przez Dave38 14 lip 2011, 14:35
Miko ! Jestes kolejną osobą , która ma podobnie negatywną opinię o roboksetynie , mitrazapinę brałem przy zolofcie na wieczor przez 4 tygodnie , spałem na stojąco . Cały czas chodzi mi po głowie amisulpiryd lub paro - choć w tym wypadku obawiam się uboków . Wiesz kiedyś zanim zoloft zaskoczył chyba w 2007 próbowałem wenlę ale miałem kilka dni ostrej jazdy i sam go odstawiłem , wtedy mało jeszcze o lekach wiedziałem , zresztą w ogóle byłem mniej uświadomiony , zmieniłem lekarza i nigdy do niej nie wracałem . Od czasu do czasu obecnie od mojego pada więc hasło efectinu ale jak sie jak na razie skutecznie bronię . Z opcji Paro - wenla chyba wolałbym paro .
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dopamina

przez Michuj 14 lip 2011, 17:32
Dave38, W takim razie pozostały Ci do przerobienia mixy jak TLPD+SSRI (co polecam), SSRI+SSRI, SSRI+ neuroleptyk. Myślę, że z Edronaxem można się bawić, ale jak się ma już trafiony lek, ale czegoś nam brakuje do pełni szczęscia... Rebo nie jest zła, ale nie nadaje się jako lek dla zdesperowanych. I odstawianie jej jest paskudne. Zawroty głowy mialem jak przy odstawce wenlafaksyny...
Michuj

Dopamina

przez into the void 15 lip 2011, 23:32
Marek77 napisał(a):(...) z tym ze u mnie dominuje anhedonia,brak motywacji,obniżony napęd i nastrój... dopamina dobrze sie sprawdziła.

no właśnie, mam z tym samym problem

jaki lek najlepiej na Ciebie działał?

ja obecnie jestem na wenlafaksynie.. dość szybko poczułam przyjemne pobudzenie (czułam się wyspana, niezmęczona, fizycznie jakoś tak rześko) ale minęło dość szybko - był to jakoś 2gi i 3ci tydzien brania leku. teraz biore lek już 5ty czy 6ty tydzien (150mg od 2giego tygodnia).. znów mam takie zmęczeniowe bóle głowy, czuje się osłabiona.. myślę nad wellbutrinem..

Dopamina

przez miko84 16 lip 2011, 08:29
into the void wellbutrin jest wart spróbowania jeśli go nie brałaś. możesz do wenlafaksyny rozważyć amisulpiryd lub fluanxol w małej dawce.
miko84

Dopamina

przez xionc 19 lip 2011, 21:08
No to właśnie byłem po receptę na Welbutrin, psychiatra, mimo tego że już brałem ten lek, odradził zaczynanie od 150mg w celu sprawdzenia przyswajalności. Spłycające działanie moklobemidu mi nie odpowiada do końca, ale w pewnym stopniu pomógł.

Dopamina

przez nickyfour13 23 lip 2011, 17:38
nadzieja dla osób ze zbyt małą ilością dopaminy? artykuł trochę stary ale może prace trwają
http://www.wprost.pl/ar/11595/Kieliszek-dopaminy/

Dopamina

przez Michuj 25 lip 2011, 12:04
Marek77, a może spróbuj czegoś rzadziej stosowanego, skoro unikasz jak tylko możesz standardowych terapii. Np bardzo duże dawki trittico ala 600 mg, czy 300 mg mianseryny?
Michuj

Jaki lek najskuteczniej podnosi dopamine w korze czołowej?

przez hashim 17 sie 2011, 10:50
Chodzi mi o zlikwidowanie objawów negatywnych występujących w schizofrenii, temat ten poruszyłem również w działe ZABURZENIA OSOBOWOŚĆI, temat NIC NIE CZUJE

przez kahir 17 sie 2011, 11:10
nie ma tak wybiórczo działających leków, a schizofrenia to za wysoki poziom i dopaminy i serotoniny, więc podnosząc poziom którejkolwiek z nich bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz.
świat jest pełen psychologów.

przez hashim 17 sie 2011, 12:03
wiem, że to cho...rnie skomplikowane

i zgadzam się, ze dopamina i serotonina najbardziej są zaangazowane w rozwój tej chorob

czekam na kogoś kto doradzi to bądź to

-- 17 sie 2011, 17:11 --

co ciekawe można wpłynąć na cały układ DA (dopaminy):
...." Istnieje możliwość wpływu na poszczególne szlaki i receptory jak i na cały system, np. depolaryzacja układu DA muscimolem/agonistą receptorów GABA-A/, bądź hiperpolaryzacja układu baclofenem/agonistą receptorów GABA-B/...."

całość tutaj: http://www.neurolog.bielsko.pl/dopamina.php

-- 24 sie 2011, 14:11 --

Gdzie się podziali specjaliści dopaminowi z tego forum?

Dopamina

przez nickyfour13 22 sie 2011, 12:03
ostatnio bardzo interesuje mnie temat dopaminy ponieważ ssri, klomipramina, wenlafaksyna itp. mi nie pomagają. niestety oprócz wellbutrinu który lada chwila zaczne brac nie ma na rynku nic co by nie miało działania narkotycznego, a wellbutrin pewnie bardziej spotęguje lęki niż pomoże. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z mesocarbem. podobno jest nadal używany w Rosji. Czy mozna go ściagnąć z jakiegoś wiarygodnego źródła. Mnie nie intersuje rekreacyjne zażywanie, ale jeżeli ani terapia ani leki nie pomagają to kombinuje jak tylko się da, bo lekarze i tak uważają że tylko ssri i nic więcej nie wchodzi w grę. mirtazapina działa ale bardzo mnie usypia a ja oprócz lęku który odczuwam praktycznie ciągle nie mam na nic siły

Dopamina

przez m_antoinette 22 sie 2011, 14:21
Jednakowoż napisał(a):Moje pytanie brzmi - jaka jest faktyczna rola dopaminy w zaburzeniach depresyjnych i nerwicowych? Dlaczego dopamina jest tak "zaniedbana"?

Rola jest przeogromna, a dopamina jest zaniedbana bo jak wiadomo, psychiatria i psychologia to stosunkowo nowe nauki, które w zasadzie nie opierają się na teoriach, a bardziej przypuszczeniach ;] Bardzo wiele rzeczy jeszcze nie jest odkrytych i pewnie za kilkanaście/kilkadziesiąt lat się okaże że aktualne metody leczenia są po prostu śmieszne.

nickyfour13, Są jakieś tabletki, które zwiększają wydzielanie dopaminy... Niestety nazw nie pamiętam, więc nie pomogę, ale z drugiej strony one są do kupienia na necie a nie w aptece, więc też bym tak do końca nie ufała czy to nie jest jakiś "wspaniały" wynalazek.
Ale np. herbatka yerba mata - zdrowy stymulant, który w przeciwieństwie do kawy czy zwykłej herbaty nie wypłukuje minerałów z organizmu. Oczywiście, nie przesadzajmy, że wyleczy z depresji, ale z pewnością nie zaszkodzi, a "pomóc" też może :) I o ile się nie mylę właśnie na dopaminę działa

Sortuj wg