co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Dopamina

przez Michuj 13 lip 2011, 19:00
Marek77, przyznam się, że teraz na fluo czuje się tak, jak sobie wyobrażałem dopaminowe działanie... Czyli większa empatia, paleta uczuć itd...
Michuj

Dopamina

przez Michuj 13 lip 2011, 19:07
no właśnie. Więc to chyba nie jednak dopamina?;)
Michuj

Dopamina

przez sebastian86 13 lip 2011, 20:27
Michuj, lek przeciwpadaczkowy podaje sie przeciez glownie osobom z parkinsonem i innymi schorzeniami neurologicznymi ktore sa spowodowane niedoborem dopaminy.
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dopamina

przez Michuj 13 lip 2011, 20:32
jaki to lek? karbamazepina?
Michuj

Dopamina

przez xionc 13 lip 2011, 20:33
sebastian86 - czyżby? jeżeli tak to rozwiałeś moje wątpliwości, moja matka ma padaczkę, więc mogłem odziedziczyć skłonność do słabej produkcji dopaminy.

Co na dopaminę lepsze niżeli Welbutrin zatem?

Dopamina

przez Michuj 13 lip 2011, 20:35
Skończcie pierdolić z tą dopaminą, dopóki nie przetestowaliście podstawowych SSRI :twisted: Sorry ale musiałem to napisać. :o
Michuj

Dopamina

przez miko84 14 lip 2011, 07:01
To ja zaczęłem z tą dopaminą :mrgreen:

Ludzie, przecież jedno z głównych pozytywnych działań SSRI to downregulacja receptorów 5-ht2c i przez to większe uwalnianie dopaminy.
miko84

Dopamina

przez sebastian86 14 lip 2011, 09:51
moim zastrzykiem dopaminy jest absenor czyli walproinian
We Are The Champions 2016(L)

Dopamina

przez Michuj 14 lip 2011, 10:27
No bo rzucanie się na leki na Parkinsona? W skrajnej ostateczności jak nic z SSRI, TLPD, SNRI, mitrazapina/mianseryna czy Trittico lub ewentualne kombinacje z neurolpetykami lub mixy SSRI+SSRI,SSRI+TLPD itd... nie działają. Chociaż dziwne, że wam to lekarze bez większego gadania przypisują, bo gdy zapytałem o ropiniriol to doktorek się spojżał jak na debila ;)
Michuj

Dopamina

przez miko84 14 lip 2011, 12:00
Ja nie toleruję działania noradrenaliny w lekach dopaminowych jak selegilina/wellbutrin/metylofenidat - robię się nerwowy, sztucznie nakręcony, do tego pocę się, serce szybko i silniej bije.

Dlatego jeśli już SSRI długotrwale stosowane u mnie nie dadzą nic w sprawach anhedonii, motywacji to poszukam czegoś "czyto" dopaminowego jak antycholinergik/amisulpiryd/fluanxol.

Pozatym dobre w przypadku anhedonii przy SSRI są antagoniści 5-ht2c jak mirtazapina/amitryptylina/olanzapina, ale one mnie strasznie zamulają.
miko84

Dopamina

przez Dave38 14 lip 2011, 12:17
Michuj napisał(a):Skończcie pierdolić z tą dopaminą, dopóki nie przetestowaliście podstawowych SSRI :twisted: Sorry ale musiałem to napisać. :o

Michuj , własne gówno bym zjadł żeby się w końcu lepiej poczuć , te kombinacje z dopaminą to fakt , flustracja połączona z desperacją , ja sugerowałem lekarzowu żebyśmy z nią spróbowali ale zdecydował stymulować noradrenalinę ( roboksetyna ) i co drugi tydzień i jestem warzywo , a ponoć edronax u niektórych zatrybił juz po kilku dniach , dobijają mnie te wieczne testy , po których jest gorzej
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Dopamina

przez Michuj 14 lip 2011, 12:47
Dave38, Edronax to ''skromny'' dodatek do innego leku może być. Żeby nastrój np. zamiast na dobry- byl na dobry+ ;) Nie oczekuj po nim cudów.
Michuj

Dopamina

przez Dave38 14 lip 2011, 13:04
Ja już nie oczekuję cudów chcę tylko poprawy choc o 50 % a co ja biedny mam zrobić powiedzieć- Panie doktorze poprosze Solian bo mi się tak wydaje , że mi pomoże . Ufam mu ( komuś trzeba ) i jestem dosyć zdyscyplinowany on uważnie mnie słucha , pamięta , razem szukamy , nie wyczuwam obojętności , widze ,że mu zależy . Moja droga to : Coaxil + triticco 2005-2006 ,od roku - Sertralina , wellbutrin , duloksetyna , agomelatyna , fluoksetyna , klomipramina , olanzapina , teraz roboksetyna i cały czas dupa , wiem co powiesz , że została wenlafaksyna i paroksetyna tylko , że wszyskie SSRI żle na mnie działają i co ty na to ....

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Dopamina

przez Dave38 14 lip 2011, 13:07
Depresja - endogenna ...

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał