co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

co na dopaminę?

przez Stonka 08 mar 2012, 15:29
A skąd wziąc te endorfiny?

co na dopaminę?

przez Kalebx3 08 mar 2012, 18:06
A skąd wziąc te endorfiny?

Witaj Stonka ,
Jest taki jeden sposób ,który znam (LDN) , polega on na blokowaniu wewnętrznych endomorfin. Lek nazywa się naltrexon ,jedna tabletka to 50mg ,a bierze się tego 3miligramy na noc. Produkt godny polecenia, a nuż w Twoim przypadku zaskoczy i poprawi samopoczucie. Problem jest tego typu ,że lek ten jest niezwykle trudnozdobywalny ,a w Polsce to w ogóle, jeśli o to chodzi to nawet szkoda gadać, echh i drożyzna . Ja sprowadziłem ten lek z Francji ,kosztowło mnie to 100Euro ( we Francji na receptę kosztuje 32Euro. Po tym leku częściej odczuwam spokój a jak dorzucę do tego metylofenidat ,jest już lepiej niż dobrze .Przemyśl i porzdawiam, życząc Ci najbardziej powrotu do zdrowia .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

co na dopaminę?

przez Adamo1 08 mar 2012, 19:03
miko84 napisał(a):Brała nawet 300 mg :)

zatem to nie dopamina stanowi problem

znaczy, to by było za proste, weź L-Dope i zobacz :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

co na dopaminę?

przez QueenForever 08 mar 2012, 20:05
Z dopaminą byłbym ostrożny,zostawmy ją dla działań nagradzająch bo taka jest jej funkcja , kto przy niej za bardzo manipuluje moze sie naprawde biedy nabawic...życie to nie ciągły orgazm by szperać w układzie nagrody którym zawiaduje dopamina... serotonina,endorfiny-one stabilizują nastrój i emocje i w nich nalezy szukać przyczyny ich labilności na poziomie biologicznym.
QueenForever

co na dopaminę?

przez peterr 08 mar 2012, 20:13
Metylofenidat, mniej-sertralina, Bupropion i selegilina.

co na dopaminę?

przez QueenForever 08 mar 2012, 20:20
Ja mam takze z dopaminą problem,prawdopodobnie mam jej gdzies w mózgu zbyt duzo skoro mam skłonnosci do paranoi i ZOK ,a lek który nawet subtelnie zwieksza jej poziom jak Coaxil niemal od razu wyzwala u mnie ksobne myślenie i idea fix,skolei po tramadolu czuje sie jakbym wziął tabletke która została stworzona dla mnie.
QueenForever

co na dopaminę?

przez miko84 09 mar 2012, 11:12
QueenForever również jestem raczej za "stabilizacją" układu dopaminergicznego przez leki serotoninowe, najlepiej SSRI, ale brane bardzo długo. Moim zdaniem zmiany receptorowe pod wpływem SSRI trwają u niektórych miesiącami i nawet jeśli u kogoś poprawa jest widoczna już po 4 tyg, nie znaczy to, że zmiany receptorowe się zakończyły.

ZOK i paranoje to coś czego doświadczam gdy nie jestem na SSRI i potężnie destabilizuje to i niszczy życie. SSRI pomagają mojemu mózgowi selekcjonować ważne impulsy ze świata zewnętrznego i nie "zawieszać" się na przykrych i mało ważnych a do tego lękowych duperelach. SSRI uznaję za leki które najlepiej przywracają w miare normalne funkcje życiowe i kontakty międzyludzkie. Jakbym porzucił paroksetynę po 4 tyg to bym się nie dowiedział jak świetnie zadziałała po paru miesiącach (około 4). Można to wyjaśnić tylko tym o czym pisałem wyżej, że u niektórych zmiany receptorowe zachodzą bardzo powoli, bo są utrwalone przez lata stresu i depresji.

Tramadol jest bardzo sprytnym lekiem, on uwalnia serotoninę a nie hamuje jej wychwyt, więc działa skuteczniej od SSRI. Do tego blokuje same receptory 5-ht2c, no i ma działanie antycholinergiczne. Myślę, że na pewno by pomógł w tym przypadku, ale jest to niestety substancja silnie uzależniająca.
miko84

co na dopaminę?

przez QueenForever 09 mar 2012, 12:01
miko84 Serotonina tym rózni sie od dopaminy ze ta ostatnia jest niejako neuroprzekaźnikiem okazjonalnym-pełni funkcje nagradzającą ,serotonina zas stabilizuje nasz nastrój trwale i to jej odpowiedni poziom w mózgu warunkuje nasze codzienne samopoczucie.
QueenForever

co na dopaminę?

przez miko84 09 mar 2012, 16:34
Serotonina ma masę funkcji. Jak wiadomo serotonina reguluje dopaminę przez swoje receptory, dlatego jak już pisałem, długotrwałe branie SSRI stabilizuje system dopaminy.
miko84

co na dopaminę?

przez mvp95 22 gru 2012, 20:19
Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób neuroleptyki zwiększają poziom dopaminy? Jeżeli przyczyną schizofreni jest nadmierny poziom dopaminy w mózgu to chyba te leki mają za zadanie obniżyć jej poziom a nie zwiększyć prawda? Jak to wkońcu jest? Pozdrawiam
mvp95

co na dopaminę?

przez bigfish 22 gru 2012, 20:58
QueenForever, Jeśli masz normalny lub podwyższony poziom dopaminy to faktycznie niema sensu przy niej majstrować, a poza tym jak niema dopaminy to niema też noradrenaliny, tyrozyna→DOPA→dopamina→noradrenalina→adrenalina
Noradrenalina to jest to :great:

co na dopaminę?

przez mvp95 22 gru 2012, 23:22
pomoże ktoś?
mvp95

co na dopaminę?

przez bigfish 22 gru 2012, 23:27

co na dopaminę?

przez mvp95 23 gru 2012, 16:57
a co bardziej podniesie dopamine neuroleptyk w małych dawkach czy wellbutrin? sorki że tak męcze ale to dla mnie ważne
mvp95

Sortuj wg