co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Dopamina

przez zdesper 26 cze 2010, 19:48
Wychodzi na to ze paroksetyna to taki uniwersalny lek na wszystko:D.Pozytywnie wspominam zycie na niej :105: .
zdesper

przez El Chupacabra 27 cze 2010, 00:47
zdesper napisał(a):Wychodzi na to ze paroksetyna to taki uniwersalny lek na wszystko:D.Pozytywnie wspominam zycie na niej :105: .

Ma wady i zalety. Mocno sie po nim tyje i cienko z seksem. U mnie ten lek splycal skrajne emocje - lęk, ale też radość i miłość. Czułem się na tym
troche jak taki robot. Zycie bylo takie az sztuczne. Funkcjonowalem dobrze, ale brakowalo mi jakiejs takiej glebi zycia. Dla przykladu - bez leku
duzo sie smialem, wpadalem w glupawki, byl to taki moj sposob na odreagowanie. W trakcie brania leku zatracilem ta umiejetnosc.

Niby czulem sie dobrze, lęki zniknely, ale nie bylem szczesliwy. Nie wiem dokladnie jak to opisac, ale nie chce wracac do Seroxatu :)

wola człowieka jest jego niebem

przez miko84 27 cze 2010, 09:41
Wyniki w tej tabeli są rzeczywiście dziwne, bo taki bupropion ma wg niej dużo, dużo mniejszy wychwyt dopaminy niż sertralina, a działanie dopaminowe odczułem na nim, a nie na sertralinie.

I tak najciekawszym lekiem i nasilniej uspokajającym wg mnie jest amitryptylina. To jest dopiero armata - wychwyt serotoniny, silne blokowanie receptora histaminy, najsilniejsze działanie antycholinergiczne (blok acetylocholiny), blok receptora alfa 1 i blok 5-ht2. Chwaliłbym jeszcze bardziej ten lek gdyby nie zbyt silne blokowanie histaminy co działa nieźle przymulająco. Ciekawym lekiem uspokajającym jest też doxepin.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez savior 27 cze 2010, 11:58
miko 84 dopaminowy królu :mrgreen: łyknij piribedil to zetelnie pogadamy co to jest siła spokoju i jasności umysłu...
savior

przez Jednakowoż 27 cze 2010, 13:10
savior, a ten Pronoran to ci wypisał psychiatra na depresję? Wg angielskiej Wikipedii piribedil stosuje się w małych dawkach na depresję i anhedonię, oczywiście "off-label". Tak patrzę, że w dawkach "na depresję" to wcale nie jest taki drogi. Ach, gdyby mój lekarz był taki skłonny do dyskusji i eksperyemntów :roll:

przez savior 27 cze 2010, 13:51
Załatwiłem go sobie na własną ręke... to nie jest takie proste..psychiatra prawie napewno Ci go nie przepisze... działa o niebo lepiej,subtelniej i skuteczniej od bupropionu i kazdego innego agonisty dopaminy z ropinirolem włacznie..nie usypia jak on ze wzgledu na agonizm receptorów adrenergicznych.. to nr 1 z wszystkich istniejących agonistów dopaminy!!!
savior

przez Jednakowoż 27 cze 2010, 14:21
Nie no, na razie wolę nie być mądrzejszy od lekarza i jestem bardzo prawomyślny, tylko trochę dyskutant ;]

Tak się zastanawiam - czy dopamina przypadkiem nie ułatwia kontaktu z ludźmi? Bo z tym mam problem, mam taką barierę międzyludzką. Przełamuje ją tylko i wyłącznie alkohol jak na razie, co z wiadomych względów wcale mnie nie urządza. Nie sądzę, by była to kwestia fobii społecznej, ona objawia się nieco inaczej i bardzo zmalała dzięki wenlafaksynie, a bariera pozostała. Bariera przeciw bliskości, co mnie, spragnionemu ludzi borderowi, bardzo doskwiera :why:

Gdyby dopamina poprawiała nastrój i znosiła barierę miedzyludzką, to ja byłbym lux-urządzony. Wtedy tylko w Tegretol na stabilizację i byłoby cudnie.

Bo w ogóle teraz jestem czwarty chyba dzień bez Rispoleptu i wracam do życia, znaczy prawdodobnie przyblokował mi dopaminę. Mogło to być dobre w czasach emocjonalnego kryzysu, ale teraz już niepotrzebne i krzywdzące. I normalnie cieszę się i uśmiecham i w ogóle :D

Teraz idę we wtorek do lekarza i mam zamiar namówić go na małą dawkę Fluanxolu (działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, aktywizujące) i zwiększanie dawki Tegretolu.

Ale coś czuję, że będzie dobrze :)

przez zdesper 27 cze 2010, 17:24
Mocno sie po nim tyje i cienko z seksem

Schudlem w trakcie leczenia nim a libido bylo wysmienite wiec kolejny agrument potwierdzajacy ze rozne leki roznie dzialaja na ludzi:).

Chyba temu dobrze wspominam ten lek bo swoje zycie nie opieram zbytnio na kontaktach towarzyskich ale na edukowaniu sie i rozwijaniu wlasnego wnetrza;).A takiej koncentracji i takiej jasnosci umyslu jak na paroksetynie mieć juz napewno nie będe.

[Dodane po edycji:]

Tak się zastanawiam - czy dopamina przypadkiem nie ułatwia kontaktu z ludźmi? Bo z tym mam problem, mam taką barierę międzyludzką. Przełamuje ją tylko i wyłącznie alkohol jak na razie, co z wiadomych względów wcale mnie nie urządza. Nie sądzę, by była to kwestia fobii społecznej, ona objawia się nieco inaczej i bardzo zmalała dzięki wenlafaksynie, a bariera pozostała. Bariera przeciw bliskości, co mnie, spragnionemu ludzi borderowi, bardzo doskwiera

Pewno nawet lekarze Ci tego nie powie a wlasciwie to nikt:).Nasz mozg jest tak skomplikowany i tak wszystko jest ze soba ścisle powiazane ze zrozumienie istoty jego funkcjonowania w kazdym szczegole pewnie nigdy nie bedzie mozliwe.

Na poczatku tez myslalem ze dopamina mnie uspokoi i zwiekszy chec przebywania z ludzmi ale jednak przeliczylem sie i z w miare spokojnego czlowieka przeistoczylem sie w rozszalala bestie , z agresja wymalowana na twarzy..:D(na ropinirolu).

Jestem za tym ze najlepszym neuroprzekaznikiem na wszystkie dolegliwosci jest serotoina i leki wplywajace na 5htp1 moga wniesc najwiecej pozytywow w nasze życie.I tutaj najlepszy w dzialaniu jest (oczywiscie wszystko to moje odczucia) escitalopram poprzez jego selektywnosc.Nie moge zrozumiec tylko czemu odczuwam az tak duzo euforie i poglebienie ,zwiekszenie intensywnosci kolorow.Czyzby przeladowanie serotonina? A moze receptor sigma takie cuda wyczynia?.Ah jak pewnie kazdy z was za kazdym razem uwazam ze jestem coraz blizej rozwiazania zagadki:)
zdesper

przez miko84 27 cze 2010, 18:08
Na Ciebie dobrze działają leki serotoninowe a inny dostanie akatyzji (np ja), agresywności i takich tam. Skoro ropinirol na Ciebie źle zadziałał a na serotoninie dobrze się czułeś to znaczy, że Ci jej brakowało. Dobrze dla Ciebie, znalazłeś odpowiedź. Ale to Twoje rozwiązanie nie jest dla wszystkich. Tak jak i rozwiązaniem nie dla wszystkich jest dopamina. Najlepiej spróbować leków na noradrenalinę, serotoninę i dopaminę, coś w końcu zadziała.

http://ajp.psychiatryonline.org/cgi/con ... /157/3/457 <- dopamina (a raczej jej receptor D2) i fobia społeczna
miko84

przez Badziak 16 wrz 2010, 00:16
Miko84, a co z połączeniem wychwytu zwrotnego serotoniny, dopaminy i noradrenaliny? Pytam, bo biorę escitalopram (Depralin), a chciałabym od jutra dołączyć bupropion (Wellbutrin XR), bo dalej mam kłopoty z brakiem aktywności, sennością etc. I teraz moje pytanie do Ciebie czy skoro już miesiąc się faszeruję Depralinem i ten poziom serotoniny mi podskoczył to znaczy, że automatycznie obniżył się poziom dopaminy i noradrenaliny i branie Wellbutrinu będzie bez sensu? Tzn. czy te leki jakoś się hamują nawzajem? Bo w sumie takie połączenie by było idealne - wszystkie przekaźniki zaspokojone.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez miko84 16 wrz 2010, 10:45
Sporo osób bierze to połączenie (przynajmniej za granicą), to jest dobry pomysł moim zdaniem. Leki na serotoninę mogą Cię czasami przymulić, stłumić Twoje libido dlatego, że zmniejszą dopaminę. Dołożenie jakiegoś leku, np wellbutrinu działającego na dopaminę będzie więc dobrym wyjściem. Nie polecałbym tego w przypadku gdy SSRI Cię pobudzają.
miko84

przez Badziak 16 wrz 2010, 12:04
Dzięki :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Leki zwiekszające poziom dopaminy

przez Moolik 10 lis 2010, 09:50
Witam mam pytanie które leki najlepiej zwiekszaja poziom dopaminy czy neuroleptyki w małaych dawkach czy ajkies inne leki jesli neuroleptyki to który z nich jest najlepszy i ma jak najmniej skutków ubocznych ??
Moolik

Re: Leki zwiekszające poziom dopaminy

przez Shadowmere 10 lis 2010, 09:54
wellbutrin,podobno sertralina,ale o tym piszę jedynie na wikipedii,a żaden lekarz tego nie potwierdza,agonisci dopaminy-ropinirol,requip (?),imao.
Shadowmere

Sortuj wg