co na dopaminę?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

D O P A M I N A

przez BELFEGOR 24 sty 2012, 16:07
witam niewiem czy temat dobry jak cos to nieobraże sie o przeniesienie
chodzi o to ze chcialbym sobie ja naturalnie podniesc,na celowniku mam narazie L-tyrozyne, co sadzicie
poniewaz widze po sobie ze nie jest ok,ciagle jestem jakis ospały koncentracja zwalnia,duzo stresów wiec moze by cos pomoglo szczegolnie ze wielu ludzi sie wypowiada o niej dobrze, szczegolnie gdy doda sie do niej prekursor uwalniania typu jakas guarana czy kofa w tabsach
cena calkiem dobra,wiec nic sie wielkiego nie stanie jak nie trafie w sedno ale warto sprobowac,planuje dawke 1g- 2x500mg
co myslicie,albo cos innego?????
Ostatnio edytowano 24 sty 2012, 16:16 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono ze zbiorczym wątkiem.

Dopamina

przez miko84 25 sty 2012, 20:54
Dla wszystkich którzy biorą jakiekolwiek leki przeciwdepresyjne polecam kwas foliowy.
miko84

Dopamina

przez malwina77 27 sty 2012, 15:16
Miko, zgadzam sie w stu procentach. Sama biore od dawna.

Dopamine mozna tez stymulowac dieta bogata w zelazo.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dopamina

przez X-ray 31 sty 2012, 00:23
Przeczytałem cały wątek i jest jeden, chyba rzadko przepisywany, lek o którym zapominacie - MOKLAR. Moklar ma za zadanie zwiększenia poziomu wszystkich trzech neuroprzekaźników: serotoniny, noradrenaliny i właśnie dopaminy. Moklar należy do grupy inhibitorów monoaminooksydazy, zatem zupełnie inna grupa niż SSRI. Ja przeszedłem dwie kuracje tym lekiem, w odstępie ok.półtora roku, i bardzo go chwalę. Z "uboków" dokuczały mi tylko problemy jelitowe i bezsenność. Za pierwszym razem efekt był świetny :)

Dopamina

przez malwina77 31 sty 2012, 11:06
Nie zapominamy, ale jest jeden minus moklaru- koniecznosc stosowania diety ubogiej w tyramine. Czyli zero wina, piwa, czekolady, sera itd.
I tu jest kwestia wyboru- dopamina i abstynecja albo alkohol i jej brak ;)

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Dopamina

przez miko84 31 sty 2012, 15:07
Rezygnacja z wina? Co to to nie!
miko84

Dopamina

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 15:13
A ja przypominam, że moklobemid (Moklar) nie został dopuszczony do obrotu przez USFDA na terenie USA ze względu na znikomą, nieudowodnioną skuteczność w badaniach klinicznych. W ogóle ten lek ciężko nazwać pełnoprawnym I-MAO. Poprawa samopoczucia to zapewne zasługa efektu placebo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Dopamina

przez malwina77 31 sty 2012, 15:56
miko84 napisał(a):Rezygnacja z wina? Co to to nie!

Hehe, ja tez nie zrezygnuje. Lampka czerwonego wina przed snem to u mnie juz tradycja. A i piwka czasami sie napic fajnie. Czekolady nie lubie, za serami zoltymi nie przepadam, ale juz nie zjedzenie rybki wedzonej bylo by dla mnie zbyt duzym wyrzeczeniem.

Na razie stymuluje dopamine Fluanxolem i czuje, ze mam jej calkiem sporo :mrgreen:

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Dopamina

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 16:23
Unikaj spożycia produktów o wysokiej zawartości tyraminy: sery dojrzewające, jogurty, kwaśna śmietana, pieczywo z rodzynkami, wątróbki przechowywane kilka dni, salami, pepperoni, produkty wędzone, ryby marynowane i wędzone, pasta z krewetek, dziczyzna, kawior, anchois, kostki rosołowe, bób, pomidory i przetwory (keczup), sos chili, kiszona kapusta, przejrzałe banany, awokado, figi, rodzynki, maliny, wina, likiery, szampan, bezalkoholowe wina i piwa, czekolada, kawa).

No to moklar odpada. :mrgreen:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Dopamina

przez miko84 31 sty 2012, 18:22
Leki MAO przez właśnie te wyrzeczenia są wykluczone ze stosowania w europie (chodzi mi np o Nardil stosowany w USA). Wiem, że są skutecznę ale nie za cenę przełomu ciśnieniowego wskutek zjedzenia kawałka pizzy...
miko84

Dopamina

przez X-ray 01 lut 2012, 00:18
malwina77 napisał(a):
miko84 napisał(a):Rezygnacja z wina? Co to to nie!

Hehe, ja tez nie zrezygnuje. Lampka czerwonego wina przed snem to u mnie juz tradycja. A i piwka czasami sie napic fajnie. Czekolady nie lubie, za serami zoltymi nie przepadam, ale juz nie zjedzenie rybki wedzonej bylo by dla mnie zbyt duzym wyrzeczeniem.

Na razie stymuluje dopamine Fluanxolem i czuje, ze mam jej calkiem sporo :mrgreen:

Ja podczas leczenia Moklarem specjalnie tymi restrykcjami sie nie przejmowalem,zresztą moja lekarka nawet o nich nie wspomniała... Jadłem wszystko, pic też nie raz i nie dwa wypilem sobie piwko...dwa,trzy,czasem coś mocniejszego, jakoś specjalnie nic mi się nie działo. Moklar powinno się jeść tuż po posiłku,żeby właśnie do tych interakcji nie doszlo. W każdym razie ja go wam polecam jeśli nie tolerujecie dobrze SSRI.

Dopamina

przez Badziak 01 lut 2012, 01:38
Też jadłam wszystko przy Moklarze i nic specjalnego się nie działo. Mój psychiatra powiedział, że mam się nie przejmować tymi restrykcjami, bo dotyczą głównie starszych MAO.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Dopamina

przez Nola 01 lut 2012, 19:56
Może moje pytanie wyda się trochę naiwne, ale mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany w temacie mi pomoże.
Rozważam jak odróżnic bliżej niezidentyfikowany problem z dopaminą i adhd. Jeżeli tomografia pokazuje, że u osób cierpiących na adhd jest mniej transportera dopaminy to jeżeli czyjeś problemy rozwiązuje właśnie dopamina to zastanawiam się, kiedy można stwierdzic, że jest to już adhd a kiedy, że to muszą byc inne zaburzenia.

Dopamina

przez jobs 05 lut 2012, 11:54
Co sądzicie o receptorze D1, agoniści działaja na D2,D3 (D2 częśto odpowiada za działanie psychotyczne), amfetamina z kolei silnie stymuluje układ nagrody, a recpetory D1 sa pomijane w działaniu lekarstw, czy słusznie,
Są one również związane z działanie motywacyjnym i i silnie wspóldziałaja z receptorami glutaminianu.

Sortuj wg