Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Anna Maria 01 gru 2013, 14:20
Divascan typowo na migrenę nie psychotropowy.

-- 01 gru 2013, 13:23 --

Dark Passenger, ja mam być może od wahań cukru w organiźmie. Wisz jak się powie neurologowi na co się choruje to automatycznie stawia diagnozę. Dopiero w szpitalu mi dobrali ten divascan- przypomniałam sobie dzięki PJT i spojrzałam na wypis. Tak to wszyscy mnie olewali tylko Tramal zapisywali doraźnie który gówno pomagał.
Anna Maria

przez TylkoSteki 19 mar 2014, 01:34
co sadzicie o hydroksyzynie i sertagenie pomaga cos?

przez buka 19 mar 2014, 01:38
hydro troche słabe,ale zależe jeszcze dla kogo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AmnuM 24 mar 2014, 11:53
Niedługo idę do psychiatry i mam pytanie:

Posiadam 3 rodzaje zaburzeń Psychicznych: zaburzenia lękowe w stopniu ogólnym, osoba unikająca i jestem DDA.

Jest ktoś, kto mi powie jaka kombinacja Psychotropków była by dla mnie najodpowiedniejsza?
Było by miło, gdyby udzielały się głównie osoby chorujące na podobne zaburzenia, bądź takie same.
Oczywiście opinia innych również będzie brana pod uwagę.
Mam swoje typy, ale jestem ciekaw co wy wymyślicie.

Pozdrawiam

przez Lord Kapucyn 24 mar 2014, 13:28
Ja trochę z innej bajki, ale coś niecoś Ci doradzę. Na GAD(zaburzenia lękowe uogólnione) to głównie:
- SSRI(o profilu typowo przeciwlękowym: escitalopram, paroksetyna, sertralina);
- SNRI(wenlafaksyna, duloksetyna);
- pregabalinę- zrobili ryczałt na Lyricę we wskazaniu "leczenie dorosłych pacjentów z bólem neuropatycznym spowodowanym procesem nowotworowym", można sobie załatwić zniżkę u ugodowego lekarza;
- można dołożyć do SSRI w małych dawkach buspiron, który jest agonistą rec. 5-HT1a, dodatkowo w małych dawkach blokuje presynaptyczne rec. dopaminowe D2;
- klonidyna, guanfacyna;
- z "wynalazków" made in Russia, ale o dobrym potencjale p/lękowym: afobazol, selank,
- na zewnętrzne objawy lęku jakieś betablokery;
- moklobemid ma jakiś tam potencjał p/lękowy, ale nie jakiś wybitny;
- starsze IMAO jak fenelzyna czy tranylcypromina są genialne na lęki- ten drugi to wydaje mi się, że można nadal w Niemczech legalnie dostać;
- chlorprotiksen;
- może niskodawowane neuroleptyki aktywizujące na "uspołecznienie"- amisulpryd, flupentiksol;

Innych leków p/lękowych(poza benzo i barbituranami) raczej nie ma, a z gówna się bata nie ukręci.
W literaturze podają, że i tak w przypadku GAD skuteczniejsza od leków jest terapia poznawczo-behawioralna. Osobowość unikającą jak wszystkie zaburzenia osobowości(może poza borderline i charakteropatiami) leczy się głównie psychoterapią. DDA nie jest nigdzie klasyfikowane jako zaburzenie psychiczne- też stosuje się głównie psychoterapię. Chyba że towarzyszą objawy lęku, depresji to wtedy wspomagająco farmakoterapia jak powyżej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez AmnuM 24 mar 2014, 16:11
Wszystko to wiem, co napisałeś.

A Wenlę zamierzam brać, bo działa na dopaminę, a tego potrzebuję + benzodiazepina jakaś.

Pregabalina, Buspiron, klonidyna - poczytam dokładniej o nich.

Dzięki

przez miawallace 24 mar 2014, 18:36
Część;) wiem, ze to dosc głupie ale skończyła mi sie wenlafaksyna, lekarza mam dopiero na 10.04 a rejestratorki w trr we wrocku są dosc wredne, nie wcisne się wcześniej. Ma ktoś moze odsprzedać jedno pudełko? Biore mala dawkę, 37.5mg. No i zostały mi dwie tabletki...

przez Marian_Paździoch 24 mar 2014, 18:44
Aktualnie z antydepów biorę tylko fluoksetynę. Potrzebuje czegoś dodatkowego na objawy nerwicowe, u mnie to często rozstrój żołądka, zawroty głowy itp. Co polecicie do miksu z fluo? Mirta i miansa odpadają.
Marian_Paździoch

przez tictac 29 mar 2014, 16:07
Witam
Czy ktoś może wie co to za tabletki na zdjęciu poniżej ?
http://dcs-188-64-84-23.atmcdn.pl/scale ... &dsth=3000
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Lord Kapucyn 29 mar 2014, 16:09
tictac, a jakiś kontekst?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tictac 29 mar 2014, 16:17
Lek przepisany przez psychiatrę na nerwicę lub depresję, myślałem, że to relanium ale nie.
Tabletkę znalazłem u dziadków niestety bez opakowania tylko luźno.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez piti_88 08 maja 2014, 22:29
Dostałem dzisiaj przepisany Pramolan.

Łykać to? W internecie napisane, że pierze organizm i mózg lepiej jak "persil"... Niektórzy nie mogli dojść do siebie po tym po wielu tygodniach. Ktoś ma doświadczenie?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

przez kokon20 24 cze 2014, 13:13
Witam.
Brałem miesiąc doxepine.dość dobrze blokowała gonitwę myśli i w miarę uspakajała.
Postanowilismy z lekarzem że spróbujemy dla lepszego efektu dorzucić asertin.
Biorę ponad tydzień ten mix,z uspokajającego działania doxepiny nic nie zostało,sertralina je przyćmiła.
Na razie mam nasilone lęki,żadnego pozytywnego działania.No ale może sertra się rozkręci :?: :smile:

przez kalikali1 13 lip 2014, 20:52
Chlorprotixen na lęki?
Chyba ci się coś powaliło.Poza sennością i typowym zamuleniem czy tam uspokojeniem który nie huja nic nie daje nie działa na lęki.
Buspiron-kolejna kaszana na lęki,dobre na lekkie depresje,żenada!
Nie podniecajcie sie tak dopaminą czy tam tym d2 wcale to nie działą dobrze nasila przede wszystkim natręctwa myslowe i lęki!
Mirtazapina-45mg niech ktos z silną NN nierze to badziewie w takiej dawce to zobaczy co ta kaszana potrafi z NN zrobic haha !
Od siebie na lęki z nowoczesnych antydepów 2 gen -paroksetyna,escitalopram.,3gen-wenlafaksyna.od biedy 1 gen-Klomipramina.
Moklobemid na lęki to kaszana okrutnie słaba.
hmmmm
PRegabalinka jest bardzo dobra na lęki znacie jakiś dobry bajer żeby wysępić to na zniżkę,podobno działanie w dawkach max 600 poruwnywalne do silnych benzo typu alpra klon !!!! ???? Tolerka nie skacze !!!
Gabapentyna????-=jest sens to wogóle brac ??? bo jak ma dzialac jak relanium to haha wypierdalac.
Baclofen-Nasila lęki a przedewszystkim NN
Wszystko co podboja dopamine nasila NN w kazdej postaci sprawdzone i potwierdzone,niekiedy z NN powstają lekkie urojenia i omamy jeszcze przy nadwrazliwosci duzej wtedy polecam amisulpiryd-800mg nie ma co sie jebac z malymi dawkami.2X400 i NN wyciszone z lekkimi psychozkami,do tego silny serotoninowiec Paroksetyna dobra jest i Wenlfakasyna na lęki.
Osobiście wole 300mg wenly niz 40-60 paro ale to juz jak co komu pasuje.
Mianseryna-60mg-fajnie podbija noradrenaline z wenlą i muzyczka wchodzi jak masełką ALE nasila lęki nerwicowe dlatego lepiej dojebać do tego jakies 400-800 amisulpirydy najlepszego antypsychotyka z zerowymi skutkami ubocznymi blokuje tylko D2 i D# nie tyje sie jak swinia dziala czysty blko dopaminy.

Obecnie dziewczyny i chłopaki jadę na od 6 miechów:
Valafax 300mg-przedłużone uwalnianie z rana + 400 amisulpirydu
60 mg mianseryna+400mg amisulpirydu.

I??????
w 85 % choroba poszla sie jebac,jakbym dorzucil pregabaline w dawce max 600 to w sumie 100 % wyleczenie.
Chociaz jak walne do tego zestawu klona czy alpre to tez do 100% wolny od calego badziewia sie czuje.
To tyle!!!!!
Piszcie jak wysępic PRegabe na żniżki wszelkie pytania na PW PIONA!!! :great:

Sortuj wg