Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez mariusz19 01 cze 2011, 20:35
Witam.
Myślę,że aby coś doradzić Majce26 to trzeba ustalić jaki jest jej problem.To truizm ale nie ma choroby zwanej nerwica lękowa i nie chodzi tylko o klasyfikację statystyczną choroby.Pod nazwą nerwica lękowa w latach, od Freuda do lat dziewięćdziesiątych, rozumiano wszelkie choroby,których objawem osiowym jest lęk pod postacią somatyczną/glównie/.Od hipochondrii do nerwicy serca czy żołądka.
Obecnie różnicuje się chorobę klasyfikując typ lęku a nie w jaki sposób oddziaływuje na ciało chorego.
Typy lęku:uogólniony,paniczny,fobie,kompulsje,obsesje itp.Znając typ lęku na jaki cierpi Majka26,można jej coś sensownego doradzić.
Lekarz na pewno nie wydał diagnozy nerwica lękowa,chyba,że ma 70 lat albo jest niedouczony.

I ostatnia kwestia.Nie wymyślono do tej pory w miarę porządnego leku przeciwlękowego.Te wszystkie eseseraje są lekami przeciwdepresyjnymi a nie przeciwlękowymi.Niektórym pomogą, niektórym nie,ale mając tyle działań ubocznych/zaburzenia snu,libido,zmęczenie,niepokój itp./trudno je nazwać lekami przeciwlękowymi.Podkreślam,że mam cały czas na myśli czystą chorobę lękową. a nie warianty typu mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne.To na co Majka26 chorujesz?

Nie jestem lekarzem ale swoje przeszedłem i wiem jak istotna jest porządna diagnoza.

Pozdrawiam.
mariusz19

Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez janek1 02 cze 2011, 15:39
Psychoterapia (ponad roczna) nie pomogla mi niestety wcale. Polecam farmakoterapię oraz calkowite "przemeblowanie" dotychczasowego
życia. Nic tak skutecznie nie leczy jak szczęście...
izolacje akustyczne - izolacje akustyczne
mieszkanie poznań - mieszkanie poznań

XBD173 - nowy lek na napady lęku

przez Pani Julia 14 lip 2011, 02:34
http://wyborcza.pl/1,75476,6733507,Nowy ... _leku.html

Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje kiedy ten lek ma się pojawić na rynku? Brzmi jak wybawienie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

XBD173 - nowy lek na napady lęku

przez CichoCiemny 14 lip 2011, 04:47
Kolejne benzo, kolejna bzdura.
Z resztą nie taki nowy, w 2009 już jakieś info tutaj na forum było o tym.

Wybawienie jest akurat nielegalne :lol:
CichoCiemny

Jaki lek na nerwicę?Wątek zbiorczy.

przez tomek4397 05 lut 2012, 23:06
Witam wszystkich. Jaki lek na moją nerwicę, strasznie trzęsą mi się ręce, a jak się zdenerwuję to cały cię trzęsę i jest mi strasznie zimno, do tego dochodzi strach przed ludźmi, szczególnie przed dziewczynami, a jeszcze te ataki napięcie mięśni, płacz, płytki oddech. powoli mam dosyć tego wszystkiego, leczyłem się u psychiatry brałem: Parogen i jeszcze jakieś inne leki, teraz przyjmuję tylko propranolol ale czuję się bardzo źle nic mi się nie chce nic mnie nie cieszy po prostu nie chce mi się żyć. Sam nie wiem czy jest jakiś lek żeby pozbyć się moich dolegliwości

przez ladywind 05 lut 2012, 23:39
Skonsultuj się z psychiatrą aby przepisał ci jakiś lek z grupy SSRI np. paroksetyna.
Z tego co piszesz cierpisz na nerwice lękową. Niestety efekty po lekach nie przyjdą od razu
na to trzeba troche czasu. Jednym tabletki pomogą za 3 tygodnie u innych to kwestia nawet kilku miesięcy.
Powienieneś też rozważyć psychoterapię.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez tomek4397 05 lut 2012, 23:56
wiesz chodziłem też do psychologa ale to nie dla mnie, rozmawiałem i rysowałem jakieś kwiatki rozwiązywałem testy i co nic, szukałem pomocy u neurologa, ale tam to całkiem nic memotropil mi przepisywali i tyle nic nie pomagało, powoli to naprawdę ma dosyć

przez ladywind 06 lut 2012, 00:20
W sytuacji jakiej teraz jesteś to powinieneś najpierw pójść do psychiatry by przepisał ci leki, które unormują nastrój a później spróbować psychoterapii. Wizyta u psychologa to dobre ale przy lżejszych problemach a nie nerwicy. Tutaj pomocna okazać się może psychoterapia a nie jakieś kwiatki hehe ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 06 lut 2012, 00:23
ladywind napisał(a):Skonsultuj się z psychiatrą aby przepisał ci jakiś lek z grupy SSRI np. paroksetyna.

ladywind, A przeczytałeś/aś w ogóle pierwszy post Tomka?

tomek4397 napisał(a):leczyłem się u psychiatry brałem: Parogen i jeszcze jakieś inne leki
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Monika* 06 lut 2012, 02:41
tomek4397, Może nad Twoimi trudnościami trzeba zwyczajnie popracować na psychoterapii?
Leki czasem nie zdają do końca egzaminu, nie rozwiążą za Ciebie problemów.
To tak, jakby ktoś był smutny, a cudowna pastylka miałaby go rozśmieszyć czy wprowadzić w stan radości.
Albo ktoś jest leniwy, zje tabletkę, nagle dostaje werwy i zaczyna szukać sobie zajęcia.

Może zainteresuj się psychoterapią? Poszukaj dla siebie terapeuty.
Obrazek
Główny Moderator

przez tomek4397 06 lut 2012, 09:25
na pewno pójdę do psychiatry zapytam się o te leki z grupy SSRI ale pewnie psychoterapie też trzeba będzie podjąć

-- 07 lut 2012, 17:35 --

Byłem dzisiaj u psychiatry przepisała mi Venlabax 75 mg na razie jedną rano a potem 2 razy dziennie, mam nadzieję że nie będzie bardzo dużych skutków ubocznych ale nic trzeba zobaczyć może pomoże, powiedziała że może spróbuje leki jakiejś starszej generacji jak nie pomoże, na razie zobaczymy :8):

Tabletki na lęki.Wątek zbiorczy

przez leonidas 04 mar 2012, 15:17
witam mam pytanie czy są jakieś inne tabletki na lęki poza spamilanem żeby nie były to antydepresanty strasznie po nich latam.
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 13:05 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z NL

przez Maciej farmaceuta 05 mar 2012, 01:19
Jest hydroxyzyna(Atarax),małe dawki chlorprotixenu(15-50 mg). Z benzodiazepin głównie alprazolam i lorazepam.

przez ladywind 05 mar 2012, 09:58
Maciej farmaceuta, ale hydroxyzyna ma bardzo słabiutkie działanie na lęki.

Sortuj wg