Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki "przeciwpsychotyczne"na nerwice natręctw???czy to prawd

przez miko84 16 mar 2011, 10:54
"Głównym działaniem niepożądanym jest parkinsonowski zespół poneuroleptyczny (zob. choroba Parkinsona). Starsze neuroleptyki wywoływały też wiele ubocznych objawów wegetatywnych jak suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji, nadmierna senność, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia funkcji seksualnych." wikipedia

Nowe neuroleptyki to mniejsze ryzyko objawów parkinsonowskich (które występują przy przyjmowaniu dużych dawek tych leków). Niektóre mają za to zły wpływ na przemianę materii - mogą podnosić cukier i powodować przyrost masy ciała. Istnieje też ryzyko podwyższenia prolaktyny.
miko84

Leki "przeciwpsychotyczne"na nerwice natręctw???czy to prawd

przez miś wesołek 16 mar 2011, 15:50
Przede wszystkim dyskinezy późne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskineza_p%C3%B3%C5%BAna

Proszę nie panikować jednak. Pojawiają się wcale nie tak często (polecam poczytać np. forum schizofrenia evot, gdzie ludzie stosują te środki latami... nie spotkałem tam ani jednej osoby, która by narzekała na późne dyskinezy!) jedynie po naprawdę długoletnim stosowaniu tego typu leków i w wysokich dawkach. Miniaa jeśli stosujesz niskie lub średnie dawki, a do tego np. olanzapiny, która jest jednym z bezpieczniejszych leków z tej grupy pod tym względem - myślę że nie musisz się jakoś bardzo obawiać. Zaburzenia funkcji seksualnych, przynajmniej po Zolafrenie (olanzapina), którą jakiś czas brałem, to naprawdę jakieś niedorzeczne doniesienia (przynajmniej jak dla mnie). Dopiero przy SSRI (póki co tylko citalopram) poczułem co to znaczy obniżenie popędu.

A jeśli chodzi o tytuł tematu, leczenie natręctw tymi lekami, to myślę, że mogą trochę pomóc się wyciszyć. Stosowane są nie tylko przy schizo czy CHAD, ale również jako stabilizatory nastroju i pomagają w leczeniu bezsenności.
miś wesołek

jakie leki najlepiej działają na nerwice natręctw i fobiespo

przez rahimologia 05 kwi 2011, 22:24
witam po jakich lekach powinna odpuscic fobia społeczna i natrętne myśli????jaki by mnie wzmocnił??niedługo do lekaza wiec chciałbym wiedziec cos o lekach i waszych opiniach.....ehhhh system robi z muzgów siano

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agniesia01 05 kwi 2011, 22:28
Na pewno lekarz coś odpowiedniego dobierze. A odpowiedź na Twoje pytanie jest niemożliwa, bo różne leki, różnie działają. Fobia fobii nie równa.
" W życiu piękne są tylko chwile..."

przez miś wesołek 05 kwi 2011, 22:31
Fobia społeczna odpuszcza po amfetaminie, ale nie można stosować jej dłużej jak tydzień, później sobie trzeba zrobić przerwę (i ją jakoś przeżyć!), bo przestaje eliminować fobię społeczną. Mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu. Absolutnie nikomu nie polecam amfetaminy, bo wywołuje psychozy, ataki paniki, problemy z sercem i psują się po niej zęby, ale ze wszelkiej chemii, jaką brałem na fobię społeczną jest najlepsza. :mrgreen:
miś wesołek

przez rahimologia 06 kwi 2011, 12:51
chce wiedziec jakie wy braliscie leki na te dwa schorzenia i jakie były najlepsze lekazom niewierze tez sie mogą mylić...

przez miś wesołek 06 kwi 2011, 13:16
Na fobię społeczną? Idź tropem dopaminy. Nie wiem wellbutrin, concerta itd. Ludziom z fobią nie wiedzieć czemu zapisują te wszystkie leki na serotoninę aż im ta serotonina uszami wyłazi, podczas gdy w przypadku fobii sprawdza się przede wszystkim podnoszenie poziomu dopaminy. Lekarze jednak bardzo niechętnie wypisują leki zwiększające poziom "hormonu szczęścia". Chyba dlatego, że podnoszenie poziomu dopaminy jest znacznie bardziej niebezpieczne niż stymulowanie serotoniny, może prowadzić do psychozy, halunów itd. W momencie gdy zostanie wynaleziony lek bezpiecznie podnoszący poziom dopaminy i lekarze nie będą mieć takich oporów w zapisywaniu takich leków, jak tych obecnie stosowanych na ADHD, problem fobii społecznej zostanie rozwiązany.
miś wesołek

przez paradoksy 06 kwi 2011, 13:40
rahimologia, wiesz ile jest różnych leków?
że któryś komuś pomógł nie znaczy wcale, że innemu pomoże, więc imho ten temat jest od czapy trochę.
paradoksy

przez rahimologia 06 kwi 2011, 14:35
chyba niejestem jakąs 13 zeby tego niewiedziec ze jednemu pomaga drugiemu nie ....kiedys niby brałem bioxetin i mi nic niepomogła

teraz biore neuroleptyk 25-50mh ketrelu nienawidze tego leku i innych neuroleptykow....

przez miś wesołek 06 kwi 2011, 18:18
rahimologia napisał(a):teraz biore neuroleptyk 25-50mh ketrelu nienawidze tego leku i innych neuroleptykow....

To coś w ogóle czujesz po takiej daweczce?
miś wesołek

przez uzytkownik 06 kwi 2011, 18:22
Mnie postawił Citalopram (Citabax - 20mg). - 9. dnia już minęły wszelkie natręctwa, później cała reszta.
uzytkownik

Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez Darko111 19 kwi 2011, 19:33
A co powiecie na Fluanxol na nerwice lękową :?: :?: :?:

przez Adamo 19 kwi 2011, 19:44
Można spróbować. Tylko, że mnie dzisiaj np. po większej dawce sulpirydu dopadła akatyzja. Najgorsza rzecz jaką można sobie wyobrazić :\
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez kasiulka997 31 maja 2011, 19:15
Witam serdecznie. Na nerwicę lekową choruję od około dwoch lat. Wczoraj lekarz psychiatra zalecił mi lek ASERTIN 50. Czy ktoś może mi podpowiedzieć coś na temat tego leku.?

-- 31 maja 2011, 19:37 --

Przepraszam,zapomniałam dodać że do Asertinu dostałam również cloranxen 5mg

Sortuj wg