Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki na lęk uogólniony;/

przez Ritka7x 22 sty 2011, 15:46
a czemu sądzisz,że Spamilan to nie jest zbyt dobry lek na lęk uogólniony i resztę moich objawów?

przez Zenonek 22 sty 2011, 15:52
Bo to jest lek, ktory stosuje sie raczej doraznie, podobnie jak benzo. Ma tez nizsza skutecznsc niz benzo.

I nie boj sie psychiatrow tak bardzo OMG, o ile nie masz psychozy nikt nie bedzie cie faszerowal mocnymi lekami.

Antydepresanty z grupy SSRI to raczej lagodnie leki, ponadto niektore z nich sprzyjaja zrzuceniu paru KG (fluoksetyna, Sertralina).
Zazwyczaj sa dobrze tolerowane.

Na poczatku moga nieco zwiekszac lęki, ale to mija po kilku dniach.

Uwazam tez za nierozsadne narzucanie lekarzowi co ma przepisac oraz w ogole takie zachowanie dr jest troche niepowazne.

To psychiatra powinien wiedziec co trzeba zapisac danej osobie.

Masz chyba troche falszywy poglad na leki tego typu.

Ciezkie leki to tzw neuroleptyki - duze trankwilizatory, ktore i tak sa bezpieczne w malych dawkach, tylko w przeciwspychotycznych ilosciach moga powodowac jakies istotne skutki uboczne.

Antydepresanty i benzo to zazwyczaj dobrze tolerowane leki.

przez linka 22 sty 2011, 16:03
Zenonek napisał(a):Ritka7x,

Na tego typu objawy lekami pierwszego rzutu sa lekarstwa z grupy SSRI (Fluoksetyna, Paroksetyna, Escitalopram itp).

Z reguly leczenia tego schorzenia jest dosyc latwe i poddaje sie dobrze farmakoterapii.

Jednak musisz isc do psychiatry

Zupełnie się z tym zgadzam.
Bezno i spamilan to leki dorażne i przy lęku uogólnionym łatwo się od nich uzależnic.
Nie polecam na tą przypadłośc.
Do tego terapia.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ritka7x 22 sty 2011, 16:09
wiesz co Ci powiem...jak mam ufac psychiatrą..skoro nie spotkałam się praktycznie z żadnym rzetelnym fachowcem..tylko z jakimiś idiotami!..jeden co mi powiedział,że mam schizofremie..nawet nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdził?!...i się go pytam dlczego tak sądzi..a on mi mówi,że nie ma czasu na takie rozmowy... frajeeer!...i mi przepsiał leki na schizee...i jak je zażyłam to myślałam,że umree!...a ja przecież czuję co mi jest i mówię,że nie mam omamów ani takich rzeczy jak przy schizofremii...no masakra...a niektórzy mi mówili,że mam zaburzenia lękowe..ale znów mi przepsiaywali benzoo..ale ja ich nie chcę zażywać bo..nie chcę za żadne skarby się bac uzależnienia..i wiem że to parodia,że mi lekarka przespiuje to co ja sobie w necie wynajdę haha...bo sama nie nie wie co mi przepisac widocznie, więc sama ją w tym wyręczam haha..jacy fachowcy parodia..a jak mi wczesniej sama przepisała lek..to była taka akcja...że na ulotce pisało,że nie można zażywac leku gdy sa stany depresyjnee..a ja jej mówiłam,że mam stany deprseyjne..i jak przeczytałam ulotke to nie wiedziałam czy zażyć ,czy nie więc zadzwoniłam do niej...i ja jej mówię...czy mam zażywac ten lek,jak mam stany depresyjne,a na ulotce pisze,że nie można go stosowac w takich stanach!..a ona mi na to,żebym się nie sugerowała ulotką i się na mnie jeszcze pięknie wydarła i mi mówi,że nie mam stanów depresyjnych haha,to ona wie lepiej co ja czuję w środku,niż ja sama!?... i to po pierwszej wizycie haha..no najlepiej tak powiedzieć!..a na ulotce znów pisze,że się należy ściśle z nią zapoznać..no piękna masakra...no ale dobra pomyslałam,niech się dzieje co chce i pomimo parodyjnych słów tej lekarki,zażyłam ten lek..i oczywiście,potwierdziły się moje obawy!...i to co pisało na ulotce!..miałam takie myśli samobójcze ,taką depresję..że gdyby nie mama wtedy mnie wspierała,nie było by jej ciągle przy mnie, to o mały włos a bym sobie coś zrobiła!...i to maja być fachowcy!..co jeden to lepszy!...traktują ludzi jak rzecz!..

[Dodane po edycji:]

linka....ale na ulotce Spamilanu,w necie.. pisze,że on nie uzaleznia!..to jak w końcu jest?..czemu mówisz,że SPamilan uzależnia?..wiem,że pisze tez,że on jest do leczenia krótkotrwałego..ale nie wiem czemu tak pisze skoro napisali,że nie uzależnia?!..;/
Ostatnio edytowano 22 sty 2011, 16:19 przez Ritka7x, łącznie edytowano 2 razy

przez Zenonek 22 sty 2011, 16:17
Ritka7x,

Jestes z okolic KR ? Moglbym ci podac dane do swietnego lekarza.

Chyba rzeczywiscie trafialas na jakis patafianow...

przez paradoksy 22 sty 2011, 17:45
Ritka7x napisał(a):no byłam..tylko mi chodzi o opinie zażywających te leki..żeby wiedzieć,co na większość ludzi dobrze działa...a z psychiatrami to ja się ostrożnie obchodzę nie ufam im zbytnio...bo gdyby tak było to już dawno byłabym uzależniona od leków i wążyłabym 30 kg więcej...a teraz znalazłam sobie taką psychiatrę,która mi zapisuje takie leki,które sama sobie wyszukuje w necie na podstawie opini chorych..ja jej mówię jaki chcę lek,aby mi przepsiała ,a ona jeśli uzna... że może być dobry to mi go zapisuje..i wtedy mam mniejszego stracha..jak w necie znajdę taki lek co nie ma strasznych skutków ubocznych..no i tak jakby sama sobie leki przepisuję hehe;)..i dlatego proszę o to,aby inni napisali co im pomaga w lęku uogólnionym..żebym mogła z tego skorzystać, jak też inne osoby z forum;)

masz opinie odnośnie praktycznie KAŻDEGO leku w subforum "leki-indeks"...
paradoksy

przez Ritka7x 22 sty 2011, 23:01
wiem..tylko to forum założyłam,aby inni pisali jakie leki pomogły im w LĘKU UOGÓLNIONYM.

Leki "przeciwpsychotyczne"na nerwice natręctw???czy to prawd

przez potegapodswiadomosci 08 mar 2011, 11:35
znalezione na inny forum"W terapii wykorzystuje się zwykle leki psychotyczne, czyli neuroleptyki i leki antydepresyjne. Ich działanie polega na osłabianiu aktywności komórek nerwowych, co objawia się poczuciem spokoju u chorego. Ich ważną zaletą jest to, że leki z tej grupy nie wywołują efektu uzależnienia. Nawet długotrwałe przyjmowanie tego typu leków nie prowadzi do uzależnienia. Neuroleptyki blokują też urojenia i złudzenia, które często towarzyszą nerwicy natręctw. Ich regularne przyjmowanie ogranicza objawy nerwicy i może nawet doprowadzić do całkowitego wyleczenia."

LEKI PRZECIWPSYCHOTYCZNE MNIE WYSTRASZYŁY!,JAK TO BRZMI?:(
jakie to sa i jak działają
Ostatnio edytowano 14 mar 2011, 10:22 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "leków"
Nasze WIELKIE JA(czyli mi prawdziwi), jest silniejsze niż nasze Małe Ja(czyli, nasze lęki i nerwice) i ciągle w to wierze!!
Dzieki trudnym doświadczeniom stajemy się silniejsi!

przez CichoCiemny 09 mar 2011, 06:47
Każdy lek może uzależnić psychicznie, a to czy pomaga w chorobie to już zależy od danej osoby, ale bez psychoterapii same leki są raczej mało skuteczne.
CichoCiemny

przez qqqwwweee123 13 mar 2011, 15:43
Psychotropy fajne są!:) Są bezpieczne o ile się słuchamy grzecznie psychiatry i nie zwiększamy sobie sami dawek.
Największym wrogiem jest mój strach...

przez CichoCiemny 14 mar 2011, 01:20
qqqwwweee123, no niestety jest zupełnie inaczej. Psychotropy to takie same substancje psychoaktywne jak większość tych, które są nazywane popularnie "narkotykami", z resztą nie bez powodu ludzie sobie załatwiają recepty na to i biorą je "rekreacyjnie".
Nie powinno się bezmyślnie wierzyć każdemu lekarzowi, bo nawet niewielkie dawki, ale przyjmowane regularnie mogą uzależnić psychicznie. Z resztą, przy poważnych zaburzeniach same leki i tak nie wystarczają i mogą służyć jedynie jako chwilowy "poprawiacz nastroju" i po odstawieniu najprawdopodobniej objawy znów się pojawiają, często nasilone, czemu może dodatkowo towarzyszyć depresja.
Najważniejsze to wiedzieć co dokładnie się bierze, jak to działa i jakie mogą być tego skutki.
CichoCiemny

przez miko84 14 mar 2011, 12:02
Na nerwicę natręctw najpierw powinno się stosować leki z grupy SSRI a dopiero później w razie konieczności rozważyć zastosowanie neuroleptyków. Zresztą to lekarz musi zadecydować zgodnie co do przypadku chorego. Mimo, że neuroleptyki nie uzależniają to mają inne, szkodliwe skutki uboczne - szczególnie stosowane długoterminowo.
miko84

przez paradoksy 14 mar 2011, 12:12
potegapodswiadomosci, neuroleptyki przepisuje się też na problemy ze snem np. w nerwicy lękowej czy nn.......... nie trzeba mieć schizofrenii żeby je brać :roll:
też mi odkrycie w ogóle. od dawna stosuje się takie leki.
paradoksy

przez Miniaa 16 mar 2011, 10:29
miko84 napisał(a):Na nerwicę natręctw najpierw powinno się stosować leki z grupy SSRI a dopiero później w razie konieczności rozważyć zastosowanie neuroleptyków. Zresztą to lekarz musi zadecydować zgodnie co do przypadku chorego. Mimo, że neuroleptyki nie uzależniają to mają inne, szkodliwe skutki uboczne - szczególnie stosowane długoterminowo.

Jakie skutki uboczne? bo mnie chyba czeka długoletnie przyjmowanie neuroleptyków.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Sortuj wg