Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Nowoczesne metody farmakologicznego leczenia lęku i bezsenno

przez hypnos 06 gru 2010, 14:21
Jakie znacie leki na lęk,bezsenność, oprócz benzodiazepin i chlorprothixenu?

Re: Nowoczesne metody farmakologicznego leczenia lęku i bezsenno

przez Jednakowoż 06 gru 2010, 14:33
Niebenzodiazepiny - np. Imovane, Zolpic - które są substancjami o innej budowie od benzodiazepin, ale podobnym działaniem, jednak są używane praktycznie tylko na bezsennośc. Uzależniają.

Mianseryna, mirtazapina - (czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne) nie uzależniają, działają przeciwdepresyjnie, powodują jednak duzy przyrost wagi, okrutnie zwiększają apetyt.

Olanzapina, promazyna, lewomepromazyna - neuroleptyki, olanzapina atypowa, ale powoduje wzrost wagi ciała, pozostałe dwa typowe.

Doksepina - trójcykliczny lek przeciwdepresyjne, silnie sedatywny.

Z SSRI chyba najbardziej fluwoksamina.

przez hypnos 06 gru 2010, 18:03
Moje objawy to: napięcie w całym ciele,rękach,nogach,głowie i bezsenność.
Obecnie biorę diazepam(relanium) 25mg/dobę i obiawy ustępują,ale boję sie uzależnienia itd. Z waszego doświadczenia jaki lek mógłby zastąpić diazepam w tej dawce,którą aktualnie biorę.dzieki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 06 gru 2010, 21:50
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez montechristo 06 gru 2010, 21:56
Mi pomaga Trittico - śpie jak zabity.

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez Marjorie666 11 gru 2010, 20:34
raczej 'Unforgiven 2' ;)
You can`t live your life for other people. You`ve got to do what`s right for you, even if it hurts some people you love...

przez LonLuvois 20 gru 2010, 19:46
Leki przeciwhistaminowe - ja osobiście stosuje hydroksyzyne, ale bardzo pochlebne opinie słyszałem o mirtazapinie(jeśli chodzi o usypianie).

przez miko84 20 gru 2010, 22:21
Wszystkie blokery 5-ht2a - trazodon/mianseryna/mirtazapina, neuroleptyki blokujące ten receptor - najsilniej Risperidon. Silnie działający na sen lek na alergię - cyproheptadyna (silny bloker 5-ht2a).
miko84

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez margarita200 29 gru 2010, 01:59
wiem skad sie biora te mysli przynajmniej moje .uswiadomiono mi to na psychoterapi w klinice nerwic w warszawie .natretne mysli w naszej głowie powstaja na skutek konfliktów wewnetrznych jakie w nas powstają,czyli np twoje niezrealizowane pragnienia których nie mozesz zrealizowac lub nie zrealizowałes bo cos stoi lub staneło na przeszkodzie do ich realizacji.podam przykład prosty,kobieta która urodzi dziecko w wieku np 18 lat,musi pozegnac sie po czesci z beztroskim zyciem ,imprezami ,planami które miała a na przeszkodzie do realizacji tego stanęło dziecko.bedzie kochac dziecko to oczywiste i bedzie wypierac ze swiadomosci ze to dziecko jej przeszkodziło,stanęło na drodze do realizacji planów i ją ograniczyło,nie bedzie czuc złosci do dziecka bo nie dopusci takich mysli do siebie to normalne ,a po kilku latach pojawiaja sie natretne mysli o tematyce dotyczacej dzieci nie bede wnikac w szczegóły.bo to co wypierasz ze swiadomosci moze wrócic do ciebie własnie w formie natretnych mysli ,bo nerwica to choroba emocji ,jesli nie jestes na bierzaco ze swoimi emocjami,to one sie kumuluja i musza znalezc gdzies ujscie,a znajduja własnie w objawach nerwicy czyli bóle somatyczne ,natretne mysli i inne.

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez Krolewicz 02 sty 2011, 19:12
Jovita, Po trzech tygodniach nie dzialaja zadne leki, pierwsze skutki daja sie poznac dopiero po okolo pieciu tygodniach. Nie przerywaj terapi dopuki leki nie zaczna dzialac, dopiero wtedy bedziesz w stanie ocenic jaki maja skutek.

Leki na lęk uogólniony;/

przez Ritka7x 22 sty 2011, 15:00
Proszę o radę;)...jakie leki są dobre w walce z lękiem uogólnionym,czyli takim który bez przerwy towarzyszy choremu..i przy tym występują np., natrętne myśli,depersjonalizacja..poczucie strachu, niepewności..Jakie leki na takie dolegliwości?..jakie są Wasze spostrzeżenia;)?
Ostatnio edytowano 22 sty 2011, 15:07 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesione do odpowiedniego działu

Re: Leki na lęk uogólniony;/

przez paradoksy 22 sty 2011, 15:34
do psychiatry pójdź............ :roll:
paradoksy

przez Ritka7x 22 sty 2011, 15:44
no byłam..tylko mi chodzi o opinie zażywających te leki..żeby wiedzieć,co na większość ludzi dobrze działa...a z psychiatrami to ja się ostrożnie obchodzę nie ufam im zbytnio...bo gdyby tak było to już dawno byłabym uzależniona od leków i wążyłabym 30 kg więcej...a teraz znalazłam sobie taką psychiatrę,która mi zapisuje takie leki,które sama sobie wyszukuje w necie na podstawie opini chorych..ja jej mówię jaki chcę lek,aby mi przepsiała ,a ona jeśli uzna... że może być dobry to mi go zapisuje..i wtedy mam mniejszego stracha..jak w necie znajdę taki lek co nie ma strasznych skutków ubocznych..no i tak jakby sama sobie leki przepisuję hehe;)..i dlatego proszę o to,aby inni napisali co im pomaga w lęku uogólnionym..żebym mogła z tego skorzystać, jak też inne osoby z forum;)
Ostatnio edytowano 22 sty 2011, 15:45 przez Ritka7x, łącznie edytowano 1 raz

przez Zenonek 22 sty 2011, 15:44
Ritka7x,

Na tego typu objawy lekami pierwszego rzutu sa lekarstwa z grupy SSRI (Fluoksetyna, Paroksetyna, Escitalopram itp).

Z reguly leczenia tego schorzenia jest dosyc latwe i poddaje sie dobrze farmakoterapii.

Jednak musisz isc do psychiatry.

Nie wiem kto przepisal ci spamilan, ale to wcale nie jest najodpowiedniejszy lek na ta przypadlosc.

Radze , wiec zmienic psychiatre.

Sortuj wg