Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki na NN - jakie jeszcze mogę spróbować?

przez carola 18 wrz 2010, 12:20
Witam wszystkich ponownie, odświeżam temat żeby poinformować o skutkach mojego "wpływu" na leczenie i upartego lekarza. Miałam przyjemność trafić na innego doktora (w zastępstwie mojego), z lepszym doświadczeniem i innym podejściem do pacjenta. Po burzliwej dyskusji i zapieraniu się, że sertraliny już więcej nie wezmę, dostałam escitalopram. I dzięki Bogu że go dostałam! Od 3 tygodni biorę, objawy uboczne ustąpiły już niemal całkowicie, natręctwa też niemalże się nie pojawiają. Szkoda tylko, że ten lekarz nie przyjmuje normalnie (pracuje w szpitalu)...
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Leczenie przewlekłego lęku

przez zakander 10 lis 2010, 00:10
Jakie leki należy stosować w celu leczenia przewlekłego, nasilonego lęku i bezsenności związonej ze stanami lękowymi?
zakander

Re: Leczenie przewlekłego lęku

przez *Wiola* 10 lis 2010, 00:14
Takie, które zleci lekarz psychiatra.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 10 lis 2010, 00:16
zakander, takie leki przepisuje psychiatra. I to on stwierdza, które leki są odpowiednie do danego zaburzenia. Jest dużo medykamentów. Ja np brałam Velaxin, Zomiren doraźnie. Niestety problem tkwił i tkwi głębiej. Leki nie wyeliminują lęku, mogą go tylko stłumić, ale niekoniecznie. Przewlekły stn lękowy to dość złożony problem i zaburzenie. Mówi sie o chorobie duszy, nie wiem czy spotkałeś sie z takim określeniem. Tego typu zaburzenia leczy sie poprzez psychoterapię, która znajduje przyczynę lęku i objawy. Leki nie spowodują Twojego cudownego ulecznia, chociaż...byłoby fajnie....gdyby tak było. Gyby tak było, to wszyscy na tym forum zajadalibyśmy się lekami, nie byłoby nas tu.Pewnie znaleźliby się tez tacy, którzy baliby się leków. Mogę mowić o sobie. Nie zażywam ich chodzę na terapię od roku czasu.
Obrazek
Główny Moderator

przez zakander 10 lis 2010, 13:57
Dzięki Monika1974.Chodzę do psychiatry.Przepisał Chlorprothixen, brałem przez rok, ale odstawiłem, bo skutki uboczne zaczęły dominować nad efektem leczniczym.Teraz biorę Relanium, ale działanie jest mizerne.Wybieram się do psychologa na terapię, ale nie dam rady, bez stłumienia tych uporczywych objawów lęku.
Choruję od 10 lat na dystymię,depresje.Od ponad roku pojawił się silny,przewlekły lęk, który dominuje nad depresją. Jakie Wy leki bierzecie na podobne zaburzenia? Może zasugieruje mojemu psychiatrze.
zakander

przez agusiaww 10 lis 2010, 14:11
zakander, na uogolniony przewklekly lek dobre sa antydepresanty, chloroprotixen tylko tlumi lekko i jest glownie nasenny.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez linka 10 lis 2010, 14:24
Marek77, niekoniecznie, lek jeśłi przekracza pewien próg jest dla zdrowia bardziej groźny niż pomocny. Człowiek musi się nauczyć kontrolować poziom stresu i lęku ( nie tłumić go) . Jakie leki? Hmm takie jakie przepisze lekarz. + psychoterapia, bo bez poznania przyczyny lęku i stresu nie da się nad nim zapanować.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 10 lis 2010, 14:31
Marek77, no w takim razie też się nie zgadzam......leki tłumiące lęk należy dobrać tak ( da się) żeby spełniały swoje zadanie i nie wpływały znacznie na naszą sprawność psychofizyczną....koncentracje....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez sebastian86 10 lis 2010, 15:28
a wg was jaki lek najlepiej wplywa na drżenie miesni ? oprocz oczywiscie magnezu :)
We Are The Champions 2016(L)

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez kamilalan 22 lis 2010, 15:34
To wideo o wspinaczce jest z podkładem Metallici - "Nothing else matters" jeśli jeszcze nie wiesz.
pozdro

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez khaleesi 22 lis 2010, 15:54
Ja zażywam Zotral .2 tabletki po 50 mg ,
Wizyte mam w najblizszym miesiącu .
Podejrzewam ,że mi zwiększy dawkę :roll:
Przechodziło to dlatego ... :-|
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez namiestnik 22 lis 2010, 23:43
Zotral w dawce 150 działa pięknie - na mnie. Oby i na Ciebie.

PS. Ty jesteś tą psyche z Wawy?

[Dodane po edycji:]

tzn. fotografujesz?

przez chojrakowa 23 lis 2010, 00:01
psyche., zotral bardzo przyjemny lek, jak każda sertralinka, no ale to wiadomo - indywidualnie.
Moje natrętne myśli uciszył zestaw ketrel plus odstawienie topiramatu, ale to z innej beczki.
Zotral wspominam miło.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez khaleesi 25 lis 2010, 19:25
No dobrze na mnie działa Zotral więc póki co go zażywam .
Prócz tego profilaktycznie magnez . :mrgreen:
namiestnik, nie nie
Ale fotografia i grafika akurat mnie interesuje :)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg