Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: bez recepty na nerwice, depresje itd

przez Wujek_Dobra_Rada 26 sie 2010, 17:33
Bez recepty to można Aviomarin jeszcze dorzucić - delikatniejsza wersja hydroksyzyny czy dipherganu. Delikatnie uspokaja.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 26 sie 2010, 17:36
LodDe,

/cenzura/ to jakis konowal, a nie lekarz.

15 minut to moze trwac wizyta u internisty jak sie ma katar i gardelko boli...

Idz do innego lekarza, bo ten kpiny sobie z ciebie zrobil.

przez mikamika 27 sie 2010, 10:51
Deathtrip napisał(a):Bez recepty to można Aviomarin jeszcze dorzucić - delikatniejsza wersja hydroksyzyny czy dipherganu. Delikatnie uspokaja.

ja pamietam, ze kiedys bralam aviomarin i na podroz mnie niezle wyciszal,
ale czy mozna brac aviomarin razem z ssri i neuroleptykiem i benzo? Bo podczas ataku mam ochote rzygać

a co do samego czasu wizyty to nie zawsze dluga wizyta=zajebisty lekarz. Ja poszlam kiedys do psychiatry, wizyta trwala bitą godzine na pewno i co - i nic. Nie zapisala mi zadnych lekow co uwazam, ze bylo bledem bo moj stan powoli sie dalej pogarszal, gdyby ona wtedy cos wymyslila moze nie doszlobabym do takiego stanu jak teraz jestem A tamta tylko gadala jakie benzo są zle :? Teraz chodze do innego to wizyty trwaja krotko (no, moze za krotko), ale lekarz wydaje sie wykazywac wiecej empatii
mikamika

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 27 sie 2010, 12:50
mikamika,

W przypadku konsultacji psychiatrycznej czas odgrywa istotna role... Gdyz jest pewnien wymagany poziom szczegolowosci wywiadu w celu dokonania diagnozy i zapodaniu leczenia. Chyba sam lekarz ma jakas schi. i sie mu cos wydaje lub stracil poczucie rzeczywistosci :::P.

Jaki lek na nerwice natręctw który

przez Receptor1 30 sie 2010, 16:10
nie wywołuje silnych efektów ubocznych po Paromercku czy Anafranilu mam po prostu ginekomastię, nastepuje wzrost prolaktyny i mam wtedy brodawki jak u dziewczyn, dodając liczne inne efekty uboczne.

Re: Jaki lek na nerwice natręctw który

przez cytrynka84 30 sie 2010, 16:55
Moze sertralina(zoloft,asertin ,,asentra) jako jedyny nie powoduje wzrostu prolaktyny,ale sertralina w wiekszych dawkach na natrectwa,tak mowia lekarze. O ile jeszcze nie probowales zoloftu,a pewnie probowales go juz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Receptor1 30 sie 2010, 17:16
tego jeszcze nie brałem :)

przez Zenonek 30 sie 2010, 17:22
Receptor1,

Na NN to Zoloft w dawce 100-125-150 mg sie podaje.

Aha i zwaz na to, ze przy obsesjach itp na efekty trzeba czekac wiele tygodni, czesto i z 4 miesiace...tak jest napisane w podrecznikach i leksykonach medycznych.

Nawet najlepszy lek na NN - Anafranil ma opoznione dzialanie przy NN.

Ale bardzo dobry na NN jest tez Fevarin , ponoc tez Escitalopram oraz Valdoxan.

przez El Chupacabra 30 sie 2010, 20:14
Receptor1 napisał(a):nie wywołuje silnych efektów ubocznych po Paromercku czy Anafranilu mam po prostu ginekomastię, nastepuje wzrost prolaktyny i mam wtedy brodawki jak u dziewczyn, dodając liczne inne efekty uboczne.

Jezeli lek dziala dobrze i problemem jest tylko prolaktyna to rozwaz jej obnizenie innym lekiem. Ja m. in. w tym celu biore Dostinex - dziala super, dodatkowo jest agonista dopaminy :)

wola człowieka jest jego niebem

przez Wujek_Dobra_Rada 31 sie 2010, 00:04
mikamika napisał(a):
Deathtrip napisał(a):Bez recepty to można Aviomarin jeszcze dorzucić - delikatniejsza wersja hydroksyzyny czy dipherganu. Delikatnie uspokaja.

ja pamietam, ze kiedys bralam aviomarin i na podroz mnie niezle wyciszal,
ale czy mozna brac aviomarin razem z ssri i neuroleptykiem i benzo? Bo podczas ataku mam ochote rzygać

a co do samego czasu wizyty to nie zawsze dluga wizyta=zajebisty lekarz. Ja poszlam kiedys do psychiatry, wizyta trwala bitą godzine na pewno i co - i nic. Nie zapisala mi zadnych lekow co uwazam, ze bylo bledem bo moj stan powoli sie dalej pogarszal, gdyby ona wtedy cos wymyslila moze nie doszlobabym do takiego stanu jak teraz jestem A tamta tylko gadala jakie benzo są zle :? Teraz chodze do innego to wizyty trwaja krotko (no, moze za krotko), ale lekarz wydaje sie wykazywac wiecej empatii

Nie ma przeciwskazań do mieszania leków antyhistaminowych z SSRI.
Wujek_Dobra_Rada

przez Receptor1 31 sie 2010, 11:00
Ogólnie ospałość i zmęczenie to główne też wkurzające efekty Paromercku i Anafranilu. A ten lek obniżający prolaktynę nie jest szkodliwy?

przez cytrynka84 31 sie 2010, 23:18
Tez mnie wkurzala ta sennosc po paro, a po anafranilu to masakra,mega ospalosc i inne uboczne,osobiscie nie moge brac anafranilu,bralam na depre kiedys,natrectw nie mam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez El Chupacabra 04 wrz 2010, 01:03
Receptor1 napisał(a):Ogólnie ospałość i zmęczenie to główne też wkurzające efekty Paromercku i Anafranilu. A ten lek obniżający prolaktynę nie jest szkodliwy?

Nie jest. Praktycznie nie ma skutkow ubocznych, jest za to bardzo drogi. Jedna tabletka kosztuje 40 zl, ja biore pol tabletki na tydzien i starcza, zeby utrzymac prolaktyne na niskim poziomie.

Niestety inne leki na prolaktyne - tansze - maja duze skutki uboczne. Sa one uciazliwe. Mowie o lekarstwach takich jak: Bromocorn/Bromergon etc. , wiec specjalnie nie ma wyboru - przetestowalem to.

Obnizenie prolaktyny wiaze sie tez z podwyzszeniem poziomu dopaminy, co ma zwykle pozytywny wplyw na psychike.

wola człowieka jest jego niebem

Re: Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez sork71 10 wrz 2010, 21:23
ja próbowałem kilku antydepresantów: paroksetyna sertralina, wenlafaksyna, fluoksetyna mirtazapina trazodon

tylko mirtazapina i trazodon trochę mi pomogły ale jeszcze sporo brakowało abym mógł powiedzieć że czuję się dobrze

po półtora roki z powodu braku zadowalających efektow zrezygnowałem ze wszytkich lekow, niestety jest ze mną coraz gorzej dlatego mam zamiar wybrać się do psychiatry i tym razem wypróbować lek starej generacji - klomipramina (anafranil), może bede mial takie szczescie jak autor tego tematu Anna R. i połączenie anafranilu + mirta lub trazodon okaże sie skuteczne (mirta i trazodon to chyba podobne lek do lerivonu)

Sortuj wg