Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki na NN - jakie jeszcze mogę spróbować?

przez carola 19 sie 2010, 12:38
pasożyt, Asentrę po raz drugi brałam w dawce 100 mg przez pół roku - też wierzyłam, że skoro raz przyniosła pewną ulgę, to drugi raz może też coś da. Przez te pół roku to tak jakbym brała placebo! Nic! Totalnie nic!
Zenonek, co do lekarzy to się nie przejmuj - ja się z tobą w całości zgadzam. Też tak o nich myślę... Nie lubią mnie przyjmować, bo się za dużo "wtrącam w leczenie". Gdybym sama nie dowiedziała się co dokładnie jest w tych lekach, to wciskaliby mi do końca życia to samo. I tak w początkowych kilku latach za dużo było tych samych leków - ale co taka 10-12 letnia dziewczyna mogła widzieć o psychotropach? Teraz mówią o mnie, że jestem "trudnym pacjentem" ;)
A, jeszcze jedno - pernazyna to neuroleptyk, tak? Więc z marszu odpada - przy każdym neuroleptyku zanika mi miesiączka...
Ostatnio edytowano 19 sie 2010, 12:43 przez carola, łącznie edytowano 1 raz
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez carola 19 sie 2010, 12:46
pasożyt, każdy lek brałam min. 2 miesiące. Po 2 miesiącach placebo lekarz się zastanawiał nad innym. Zapisałam wszystkie propozycję i spróbuję coś następnym razem ponegocjować. Najwyraźniej znów szykuje się zmiana lekarza, bo obecny na moje drobne sugestie nie reaguje... Druga trudna sprawa to fakt, że potrzebuję rodzica ze sobą, a oni albo niechętni, albo w pracy, albo coś jeszcze wymyślają... A bez nich mnie żaden przyjąć nie chce. Jeszcze tylko cholerny rok...

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez Zenonek 19 sie 2010, 14:00
carola,

Robisz duzy blad, ze skreslasz Pernazyne i inne neuroleptyki, gdyz to wlasnie one sa bardzo skuteczne na NN.

Rozumiem, ze po tamtych mialas s.u., ale Pernazyna to wyjatkowo delikatny neuroleptyk, ktory dodatkowo jest tez skuteczny w dawkach czysto kosmetycznych (jak 50-100 mg, kiedy dawka przeciwpsychotyczna to powyzej 200 mg !). W ogole NIE ma co sie bac Pernazyny...Trzeba sprobowac zdrowie najwazniejsze...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 19 sie 2010, 14:03
Zenonek, ta pernazyna to delikatny lek?ukoila by mnie przed snem?
Shadowmere

przez Korba 19 sie 2010, 14:05
no nie wiem, czy delikatny.... rozkładał mnie na łopatki... kilka godzin otępienia przed zaśnięciem, pół dnia (albo cały) otępienia po przebudzeniu. nie mogłam go stosować. wolałam nieprzespaną noc od nocy z pernazyną.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Shadowmere 19 sie 2010, 14:08
hmm...ja bralam kiedys promazynę,a nie pernazynę.
i to byl koszmar.takiego odlotu to ludzie na kwasch pewnie nie mają :P
Shadowmere

przez Zenonek 19 sie 2010, 14:13
Shadowmere napisał(a):Zenonek, ta pernazyna to delikatny lek?ukoila by mnie przed snem?
.

Wlasnie Pernazyne ja dostalem na dobry sen w mikrodawce 50-75 mg i powiem, ze spanie to ja mam jak niemowlak, super po prostu.

Ukoila by Cie jak zloto. Super lek. Zero s.u. nawet na samym poczatku nie mialem nic a nic. Czasami wezme 100 mg i super cos tak jak 0,25 Afobamu...

Luz, ukojenie i super sen.

Polecam ten lek, goraco.

przez carola 19 sie 2010, 14:53
Zenonek, tak przekonujesz, że może spróbuję... Po prostu mam za sobą już tyle niepotrzebnych wizyt u ginekologa
z powodu neuroleptyków, że z ogromnym dystansem podchodzę do każdego. Kobiety na pewno rozumieją... Przekonamy się czy pernazyna taka lekka jak mówisz. Mój organizm potrafi dziwnie reagować nawet na lekkie leki.

Samodestruktorka

przez Zenonek 19 sie 2010, 18:06
carola,

Nie dosc, ze jest lekka to jeszcze ja ciagle mowie o stosowaniu MIKROdawek, 50-75-100 mg sa to minimalne dawki. Ja nawet jak wezme 100 mg to w ogole nie jestem senny, ani nic tylko takie ukojenie jest.

przez Korba 19 sie 2010, 19:15
Zenonek, i dajesz gwarancję, że każdy zareaguje tak samo jak Ty?
:roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Zenonek 19 sie 2010, 19:32
Pernazyna to lek pierwszego rzutu w NN, bo jest skuteczny i malo kto ma po nim skutki uboczne, nie mowiac, o jakich dawkach my tutaj mowimy.

Zeby miec jakies skutki uboczne przy 50 zy 75 mg Pernazyny to trzeba miec kawal solidnego pechozola.

Na tej zasadzie to sie mozna bac wszystkiego, chocby jakiegos leku bez recepty, bo tez po takim mozna odleciec...

Mialas pecha lub bralas spore dawki (bo nie pisalas ile bralas), ze mialas s.u.

przez Korba 19 sie 2010, 19:39
nie miałam żadnego odlotu, tylko padłam jak kawka i nie byłam w stanie funkcjonować.
zaczynałam od najniższej dawki.
widać mam strasznego pechozola, bo wiele leków nie działa na mnie jak na standardowego pacjenta.
jednakże co do jednego jestem pewna - reakcje na tego typu leki są bardzo indywidualne.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Zenonek 19 sie 2010, 19:45
Na leki kazdego typu reakcja jest indywidualna. Nawet po glupiej Claritinie mozna miec tachykardie czy zawal jak sie ma pecha.

przez carola 19 sie 2010, 21:54
Zenonek, problem w tym, że ja akurat MAM takiego pechozola. Zawsze zaczynałam leczenie czymkolwiek od najniższych dawek. I w większości przypadków było tak, że przez 3 tygodnie miałam maksymalnie mocne s. u., a potem włączał się efekt placebo. A co do neuroleptyków - należę do kobiet, które normalnie, bez "pomocy" tego typu leków mają problemy z miesiączką co miesiąc. A co dopiero się dzieje po neuroleptykach, to głowa mała! Brałam 3 różne (Rispolept, Fluanxol, Chlorprotixen) i po każdym traciłam miesiączkę. Odzyskiwałam po odstawieniu leku i zastrzykach w tyłek z hormonów.

PS: Najmniejsza dawka Anafranilu wyłączyła mnie całkiem z życia na 3 tygodnie

Samodestruktorka

Sortuj wg