Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez ulltimate 14 sie 2010, 05:39
Majka26 napisał(a):Jaki lek jest najlepszy na lęki?czy paromerc ktos bral i pomogl z lękami?lub pramolan?prosze o rade

cipralex.
Przed zastosowaniem mojej porady poradź się farmaceuty, księdza, matki i kochanki, bo samodzielne stosowanie porad internetowych może skutkować niedorozwojem, debilizmem, a nawet śmiercią.

przez cytrynka84 14 sie 2010, 06:46
ParoGen lub Efectin,umnie lepszy okazal sie ten drugi,ale PArogen tez mi kiedys b. pomogl.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez noowy6 15 sie 2010, 00:11
http://patrz.pl/filmy/dan-osman-wspinaczka-bez-lin niech ktoś mi powie co to za kawałek ;) Nirvana ? jaki tytuł dokładnie ;p
Ostatnio edytowano 22 lis 2010, 15:39 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: A czy to jest temat "co to za melodia" ?
"Żyj szybko, umieraj młodo"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez kris1966 15 sie 2010, 01:35
Ja dostałem lek,po którym moje straszne natręctwa myślowe od razu ustąpiły.Rispolept.Datę kiedy je dostałem zapamiętam do końca życia,bo to był moment ocalenia mnie od obłędu lub nawet śmierci.Niezbyt komfortowo się po tym leku czułem,było takie lekkie napięcie w mięśniach,takie jakby uczucie niewygody-to miał neutralizować kolejny środek.Na krótko.
Poza tym zacząłem robić takie mimowolne ruchy szczęką,że ludzie na to zwracali uwagę,przygadywali;"dobranoc",albo "nie ziewaj!".
Ale najlepsze jaja były,jak kumpel mnie zaprosił do swojego zespołu i stałem na scenie z tą wykrzywioną gębą.Ci biedni ludzie patrzyli się chyba tylko na mnie:"co to za świr z otwartą gębą tam stoi".Kumpel mówił "zrób coś z tym",ale nie byłem w stanie tego kontrolować.
A potem było uzdrowienie,i od dawna nie biorę już nic.A ten Rispolept to stosuje się podobno nawet przy schizofrenii.
Acha,dodam że jak odstawiałem na weekend,to natręctwa lekko wracały.
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

Leki na NN - jakie jeszcze mogę spróbować?

przez carola 19 sie 2010, 11:56
Brałam ich już tyle i w różnych połączeniach, że sama już nie mam pomysłu. Psychiatrzy ciągle serwują te same, oklepane połączenia tych samych substancji, które brałam już conajmniej 5 razy w czasie leczenia. Oto połączenia jakie kiedykolwiek brałam na przestrzeni 6 lat:
* Anafranil + Hydroxizinum
* Asentra + Depakine Chrono
* Asentra + Convulex
* Zotral + Rispolept
* Zoloft + Rispolept Consta
* Asertin + Chlorprotixen
* Setaloft + Fluanxol
Samodzielne leki:
* Bioxetin
* Xetiran
* Coaxil
* Pramolan + Lucetam
* Fluoxetin

Ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że każdy z nich brałam conajmniej 2 miesiące. Jedynym lekiem, który przyniósł jakąkolwiek poprawę, była Asentra, ale jej działanie skończyło się po 3 miesiącach. Potem próbowaliśmy wzmocnić dawkę, ale było coraz gorzej zamiast lepiej :/
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Re: Leki na NN - jakie jeszcze mogę spróbować?

przez linka 19 sie 2010, 12:09
Z TLPD
-> Doksepina-> Doxepin

z SSRI
-> Escitalopram-> Lexapro
->Paroksetyna -> Seroxat, Rexetin
-> Fluwoksamina ->Fevarin

z SNRI
-> Wenflaksyna -> Alventa, Velafax

Z MAO
-> Moklobemid -> Mocloxil, Moklar

Tych chyba nie było w tym zestawie który podałaś......no i jeszcze zostają jakieś neuroleptyki......a w ogóle co na to lekarz?
Bo tak w tym zestawie to dziwi mnie, ze miałaś np Bioxetin ( który nie działał) a później dostałaś Fluoxetin więc to to samo, tak samo z Asentrą, Asertinem i Setaloftem i Zoloftem - ta sama substancja czynna we wszystkich lekach.........hmm dziwnie jakoś....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Shadowmere 19 sie 2010, 12:12
Paroksetyna byla w bodajæe xetiranie.
Od siebie dodam:
-amitryptylina,valdoxan,citalopram,welbutrin.
Shadowmere

przez Zenonek 19 sie 2010, 12:13
carola,

To bralas caly czas to samo, bo Asentra, Zoloft, Zortral i Setaloft to jeden pies -Sertralina.

Najlepszym lekiem na NN jest Anafranil.

Fluoksetyna nie jest na NN, moze ja potegowac. Depakine tez nie jest na NN, Fluanxol tez nie za bardzo.

Na NN sa np. :

- wlasnie Zoloft
- Seroxat
- Citalopram
- Escitalopram

Plus dodaje sie do nich czesto bardzo dobry neuroleptyk Pernazyne (w dawce okolo 100-150 mg/ doba) lub Sulpiryd.

Musisz wiedziec, ze 2 miesiace to za krotki okres na poprawe- tego typu leki trza brac conajmniej rok bez przerwy to raz, a dwa na NN obowiazkowo sie bierze wieksze dawki od minimalych tz. 100-150 mg Zoloftu, 40 mg Seroxatu itp itd

Swietnie na NN tez dzialaja benzodiazepiny ( Afobam-Xanax, Valium, Lexotan, Rudotel ).
Ostatnio edytowano 19 sie 2010, 12:15 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez linka 19 sie 2010, 12:16
Shadowmere, xetiran to fluoksetyna, w związku z tym tak naprawdę carola, brała non stop te same leki tylko pod innymi nazwami handlowymi....to nic dziwnego że nie trybiły......dziwny jakiś ten lekarz :?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Shadowmere 19 sie 2010, 12:17
linka, w takim razie przepraszam-paroksetyna jest w podobbnym leku o nazwie xetonar,stad pomylka.
Shadowmere

przez carola 19 sie 2010, 12:18
linka, wiem, że to dziwne. Protestowałam, ale zostałam sprowadzona do parteru przez lekarza i matkę. Tak leczą po prostu lekarze w mojej okolicy... Leczyłam się u kilku lekarzy co prawda, ale zawsze podawałam w szczegółach co do tej pory już brałam, a nawet jak nie wierzyli to przywoziłam opakowania... Wiem już niemalże na pewno, że neuroleptyków brać nie mogę, bo po każdym z czterech które brałam traciłam momentalnie miesiączkę... Po ostatnich trzech SSRI miałam objawy "zwrotne" - obsesje i rytuały nasilały się do takiego stopnia, że całe dnie spędzałam na sprawdzaniu tego, co mi się nawinęło pod rękę. Zresztą, od większości lekarzy usłyszałam już, że "moim rówieśnikom te leki pomagają". Jedyne czym się posiłkuję to zioła i Lorafen w atakach paniki. Lorafen oczywiście raz na jakiś czas i w dawce góra 0,5 mg - zrobiłam się ostrożna po tym, jak jeden raz o mało się nie uzależniłam.
Zenonek, sam lekarz po 2 miesiącach efektu placebo kazał mi odstawiać i wypisywał następny! Ze wszystkich leków ponad 2 miesiące brałam Asentrę (przy drugim podejściu) i właśnie "setkę". Po najmniejszej dawce Anafranilu przez 3 tygodnie nie mogłam się podnieść z łóżka, taką miałam jazdę. Trudno jest się leczyć, kiedy lekarze i rodzice mają cię gdzieś... no i jak się nie jest pełnoletnim, to jest jeszcze gorzej...
Ostatnio edytowano 19 sie 2010, 12:23 przez carola, łącznie edytowano 1 raz

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez linka 19 sie 2010, 12:19
Zenonek napisał(a):Musisz wiedziec, ze 2 miesiace to za krotki okres na poprawe- tego typu leki trza brac conajmniej rok bez przerwy

Nie no ale, po dwóch miesiącach powinna być jakakolwiek poprawa....nie da się przez rok "testować" jednego leku ..........
Przyjaciel forum

przez carola 19 sie 2010, 12:29
pasożyt, do Asentry powróciłam później jeszcze dwa razy. W większej dawce. I tym razem efektu nie było wcale... Czyżby zaburzenie przybrało na sile?

Samodestruktorka

przez Zenonek 19 sie 2010, 12:36
carola,

Koniecznie sproboj :

- Seroxat
- Cital
- Fevarin
- Lexapro
- Valdoxan
- Efectin
- Anafranil (warto dac mu szanse on sie rozkreca dlugo- z 6 tygodni minimum)

Bardzo wazne jest to zebys brala Pernazyne na noc w mikrodawce (np 75 mg -to uspokoi myslenie) a przy takiej dawce na 99% nie bedzie zadnych skutkow ubocznych.

Ps Twoi lekarze to idioci- nie moglem sie powstrzymac.

Sortuj wg