Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez purplepeople 10 sie 2010, 15:28
leki to może pójście na łatwizne ale na pewno mogą pomóc przejść przez trudniejszy okres kiedy nie mozna normalnie funkcjonowac.. bo przecież trzeba iść o pracy, szkoły, odebrać dziecko, wyzywić rodzine etc etc.

jednak nawet jesli zdecydujesz się na leki, nie ominie Cię praca nad sobą. prędzej czy później problemy i tak bedzie trzeba rozwiązać, pogrzebać w sobie czy nauczyć się nowego spojrzenia na świat i siebie.

pozdrawiam i życzę akceptacji swoich dziwactw :)

bez recepty na nerwice, depresje itd

przez LodDe 10 sie 2010, 16:50
Witam. Mam 20 lat
Mam ze sobą wielki problem... Mam nerwice, depresje, nie mam ochoty na nic, nienawidze przebywać gdzie jest dużo ludzi mam problemy z zasypianiem nie chce mi sie mówić ani uśmiechać mam lęki.. wszystko wydaje mi sie bezsensu, serce bije jak głupie, ostatnio mam ataki paniki, płacze nie wiem o co.. Jestem szczupły, chudne w oczach, nie chce mi sie jeść, czesto mam odruch wymiotny. Mam neuralgie międzyżebrową, jestem przygnębiony..
Nie mam zamiaru iść do psychiatry z powodów osobistych. Chce spróbować czegoś z apteki bez recepty, wyczytałem że Validol rozluźnia. Potrzebuje coś na rozluźnienie, poprawe nastroju, czegoś żebym tyle nie myślał, nie dołował sie itp itd Co możecie polecić?

Re: bez recepty na nerwice, depresje itd

przez Majster 10 sie 2010, 17:19
LodDe napisał(a):Nie mam zamiaru iść do psychiatry z powodów osobistych.
Tzn jakich?
LodDe napisał(a):Potrzebuje coś na rozluźnienie, poprawe nastroju, czegoś żebym tyle nie myślał, nie dołował sie itp itd Co możecie polecić?
Ja wiem.. ? Kozetkę?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 10 sie 2010, 18:02
Słonce, spacery, melisę - i dużo powodzenia .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez prz-ro 10 sie 2010, 18:21
Wizyta u Psych nie musi być tak straszna jak ci się wydaje; wystarczy że opowiesz mu to co napisałeś na tym forum.

Na początku dostaniesz parę prostych pytań o to ile masz lat, czy masz rodzeństwo, z kim mieszkasz itp... taki typowy prosty wywiad...potem zapyta cię o to co ci dolega( tak bardziej szczegółowo) no i na koniec przepisze lek.

Ale to też zależy na kogo trafisz :)

Ja bym ci radził jednak pójść do tego Psych po lek bo ziółkami to ty dużo nie zdziałasz. Wiem to z własnego doświadczenia oraz z opinii innych osób.

[Dodane po edycji:]

Bez recepty na nerwicę to najlepsze są następujące preparaty: melisa , dziurawiec, HappyTonic, Hyperosedat, Kalms..., Deprim itp.

Ale musisz wiedzieć że zioła oparte na dziurawcu mogą ci zaszkodzić jeśli będziesz przebywał na słońcu.

Pamiętam że kiedyś czytałem w jakiejś książce że po odpowiednio długiej kuracji dziurawcem nerwica nigdy nie wraca... ale to tylko książkowa teoria.

Radził bym ci jednak pójść do tego psychiatry po leki.

Na lato najlepszy będzie HappyTonic:[url] http://www.e-sloneczna.pl/Products-7200 ... 150ml.aspx
[/url]

A na zimę dziurawiec

.
prz-ro

przez Zenonek 10 sie 2010, 19:22
Kolejny forumowicz wymagajacy cudu ?

Czlowieku ile ten stan trwa u Ciebie ? Wiazesz go z czyms (jakims wydarzeniem traumatycznym) ? Caly czas jestes tak zdolowany czy masz dluzsze chwile normalnego nastroju ?

Powiem tak ziolka i melisa sa dobre, ale dla 10 latkow jak sie boja klasowki.

W przypadku zaburzen nerwicowo-depresyjnych u doroslego pomoc moze tylko wizyta u DOBREGO psychiatry i/ chociaz lub psychoterapia - to moze pierwsze udaj sie do jakiegos psychologa klinicznego-psychoterapuety ?

przez LodDe 10 sie 2010, 20:35
dzieki prz-ro i reszcie za wypowiedzi.
@Zenonek
W ubiegłym roku dokładnie 19 sierpnia rozwaliłem samochód, straciłem prawo jazdy (ja i kolega wyszliśmy z tego cało), nie układało sie z dziewczyną (to jest bardzo skomplikowane, przynajmniej dla mnie) przez 9 miesięcy byłem bez pracy, leżałem tylko w domu załamany tym wszystkim, przestałem chodzić na siłownie, traciłem kilogramy. Ostatnio mimo tego że odzyskałem prawo jazdy, rozglądam sie za nowym autem, pisze z tą samą dziewczyną i mam stałą prace w której dobrze mi sie robi nadal nie potrafie sie cieszyć z niczego, nie śmieje sie, czuje że jest co najmniej źle ze mną. Ostatnio wylądowałem w szpitalu, myślałem że to serce odmawia, a okazało sie że to nerwobóle (ww neuralgia międzyżebrowa)...
W przeszłości miałem do czynienia z wiekszymi/mniejszymy dołkami, mam tak od dziecka i zawsze przechodziło, ale ten stan jest moim zdaniem poważny.
Nie chce iść do psychiatry i choć to głupio będzie brzmiało to przede wszystkim nie chce żeby to 'wpisało sie' w moje papiery, po chwili będzie wiedzieć połowa rodziny, kumple, ta dziewczyna... Mama zdając sobie powage z sytuacji namawia mnie żebym do niego poszedł, ale chciałbym pokazać że dam rade, choć powoli trace już w to wiare..
Kupiłem dzisiaj Validol, wziąłem 2, po za przyjemną miętą w buzi - nic nie dało.
Powiem tak ziolka i melisa sa dobre, ale dla 10 latkow jak sie boja klasowki.

To zdanie wszystko mi wytłumaczyło i trzeźwym myśleniem przyznam racje.

Czy pójście do psychiatry to jednorazowa wycieczka? Tak jak napisał prz-ro; wywiad, przepisanie leku i do domu? Może jak dowiem sie nieco o tym jak wygląda taka wizyta to sie przełamie, bo chyba jest zbyt poważnie żeby 'walczyć z wiatrakami'

przez Zenonek 10 sie 2010, 20:40
LodDe,

NIGDZIE NIE bedziesz mial wpisane w papierach, ze sie leczysz psychiatrycznie , jesli pojdziesz prywatnie.

Wiec ten powod odpada.

Zatem - zycie jest za krotkie by tak CIERPIEC - znajdz jakiegos dobrego psychiatra lub psychoterapueute i rozpocznij walke z problemem.

Wizytak u dobrego psychaitry - powiem szczerze- jest bardzo sympatyczna, znacznie przyjemniejsza niz u lekarzy pozostalych specjalnosci.

Wlasnie po tym poznaje sie dobrego fachowca - psychiatra , ktory jest dobrym w tym co robi - powinien wytworzyc taka atmosfere, ze wizyta jest przyjemnoscia.

Naprawde nie ma sie czego obawiac - tam mozna powiedziec wszystko WSZYSTKO ! :)

przez linka 10 sie 2010, 20:45
Zenonek napisał(a):NIGDZIE NIE bedziesz mial wpisane w papierach, ze sie leczysz psychiatrycznie , jesli pojdziesz prywatnie.

Jeśłi leczysz się państwowo też nie ma cię w żadnej "specjalnej kartotece świrów" ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LodDe 10 sie 2010, 20:48
'w papierach' było metaforą... ;)
Chodzi o to że już zawsze zostanie tak, że leczyłem sie u psychiatry.
A poszedłbym tylko prywatnie gdyby już

przez linka 10 sie 2010, 20:52
LodDe, ale gdzie zostanie tak?
Ja wiem o co chodzi...ale to tak nie jest, że idziesz na wizytę i nagle pan psychiatra wysyła wiadomości do twojego szefa, kolegów, na komendę i do lekarza ogólnego - Uwaga on jest nienormalny.
Nie musisz się tego bać :D
Przyjaciel forum

przez Majster 11 sie 2010, 06:53
Tu jest jeszcze jeden problem, ale o tym za moment. Za to ubierzmy w slowa inny przyklad: wystarczy, ze raz sie przejedziesz z karkami czarną beemą, a juz wszyscy w okolicy, łącznie z szefem i lekarzem, bedą wiedzieli, ze jesteś dresem. Obrazowe, prawda? Leczac sie u psychiatry, moze i narazisz sie na odrzucenie w swojej grupie, jesli oczywiscie sie to rozejdzie, ale nie oznacza to calkowitego wykluczenia, a moze nawet wyjsc na dobre. Moze nabierzesz perspektywy? Dystansu do siebie? Powodzenia ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Zenonek 11 sie 2010, 17:06
LodDe,

Aha jeszcze jedna rada - pamietaj o tym, ze sens leczenia jest tylko wtedy jak widzisz, ze lekarz uwaznie slucha co sie do niego mowi i potrafi wytworzyc taka relaksacyjna atmosfere. Krotko mowiac dobry psychiatra to taki, ktory umie nie tylko dobrze dobrac leki i dawki, ale i po prostu chce sie do niego wracac i wizyty sa przyjemnoscia. Ja tak mam i jest super.

Rynek jest tak duzy, ze nie ma problemu znalezc dobrego uslugodawce, na patalachow szkoda czasu.

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez polo 14 sie 2010, 02:18
wiem, że zabrzmi jak truizm, ale naprawdę zgłoś się do psychiatry jak najszybciej;szczególnie, że masz już doświadczenie, że leki potrafią na Ciebie działać bardzo pozytywnie, wyraźnie trzeba coś zmienić. Potem, jak już odzyskasz siły nieco i lek cie podreperuje, pomyslalbym o terapii poznawczo-behawioralnej, zeby takich to wlasnie nawrotów nie bylo, pozdrawiam i trzymam kciuki
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Sortuj wg