Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki redukujące napięcie i lęk ??

przez wovacuum 07 cze 2010, 18:20
rober6666, po latach walki trafilam na lek dwufazowy:flupentiksol+melitracen.To nie jest nowy lek,ale mnie brdzo szybko postawil na nogi :D .to neurleptyk-podobno nie daje sie go przy nerwicy i depresji tak jak w moim przypadku,tylko w ciezszych przypadkach-ale moj lekarz mi go przepisal i to byl strzal w dziesiàtkè.Brlam go pol roku,teraz 9 miesiecy juz bez lekow.Flupentiksol to inaczej fluanxol.
wovacuum

przez El Chupacabra 07 cze 2010, 19:07
Ja równiez jestem bardzo sceptyczny co do suplementów i innych "super wyciągów ze skrzydeł motyla himalajskiego złowionego o pólnocy ,hehehehe "
Lecz na temat tych całych "Omeg " juz dużo czytałem zarówno w Waszych postach jak i w literaturze medycznej.
Przekonałes mnie-spróbuję
W jakiej postaci/produkcie to stosujesz i w jakich dawkach ?

To jest jeden z nielicznych suplementow, ktore warto brac. Nie oczekuj cudu, ale da sie odczuc lekka poprawe. Dziala - tak jak mowilem - po paru miesiacach.
Ja stosuje preparat Golden Omega 3 (piguly z olejem) - jest tam ok 500 mg Omega 3 i 500 mg DHA / pigula. Biore to 3 razy dziennie. Pudelko za 30 zl starcza
mi na 4 tygodnie. Podobno dobry (i tani) jest tez olej lniany (tez Omega 3), ale ja tam nie mam cierpliwosci zeby to samemu tloczyc i kombinowac.

Cokolwiek kupisz, musi miec przynajmniej 500 mg Omega 3 i zawierac takze DHA. Podobno pomiedzy tymi dwoma kwasami musi byc rownowaga, czy cos ;)

Fajnie, ze dales sie przekonac.

wola człowieka jest jego niebem

przez rober6666 07 cze 2010, 20:04
wovacuum napisał(a):rober6666, po latach walki trafilam na lek dwufazowy:flupentiksol+melitracen.To nie jest nowy lek,ale mnie brdzo szybko postawil na nogi :D .to neurleptyk-podobno nie daje sie go przy nerwicy i depresji tak jak w moim przypadku,tylko w ciezszych przypadkach-ale moj lekarz mi go przepisal i to byl strzal w dziesiàtkè.Brlam go pol roku,teraz 9 miesiecy juz bez lekow.Flupentiksol to inaczej fluanxol.

jakiś czas temu brałem fluanxol-przez 2 tyg działał znakomicie. Potem niestety zjazd.....
Może trzeba bylo zwiększać dawkę?? Może faktycznie połączyć z TLPD ??
Do nowego lekarza-doświadczonego w CHAD idę za tydzień-pogadam z Nim o tym. Niestety musialem pożyczyc kasę na prywatna wizytę do Niego. Bo obawiam sie że do sierpnia , kiedy to mam termin do Niego z NFZ to nie doczekam.Jest ku..ewsko źle
Nie mogę juz wytrzymac tego zdrowotnego i finansowego dna jakie osiągnąłem w ciągu trzech lat. Po co ja sie tak ambitnie szarpałem przez całe życie??? Moglem pic z żulami całe zycie i byłbym dzis w tym samym miejscu co teraz jestem.Ehhhhh
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 07 cze 2010, 20:13
rober6666, pogadaj z nowym lekarzem.ja lata zarlam rozne prochy i nie pomagaly.dopiero ten flupentiksol zadzialal jak trzeba.Przeciez cos musi w koncu pomoc!!!trzymaj sie cieplutko ;)
wovacuum

przez *Wiola* 07 cze 2010, 21:04
Robert
Opakowanie Afobazolu, mogę Ci podarować na próbę.
Ja się do niego przymierzam właśnie. Chyba pierwszą łyknę jutro wieczorem, bo muszę jutro wyjechać więc się boję nowego .

pete

Napisz proszę czy miałeś na początku jakieś niemiłe objawy uboczne. W ulotce piszą ,że może wystąpić suchość w ustach, potliwość. Czy od razu czułeś działanie przeciwlękowe? No i nie ma nic o reakcjach z innymi lekami. Czy myślisz ,że mogę go łykać razem z anafranilem? No i radzę Ci wypad do ruskich tam w aptece kosztuje 188, 99 rubla za 60 10tek, wiec różnica w cenie kolosalna.
Moderator

przez pete_27 07 cze 2010, 21:37
Wiola, już piszę:) Pełne działanie afo powinno się pokazać po 4-6 tygodniach. U mnie jak to u mnie, zmiany in plus były widoczne już po tygodniu, no ale ja jestem wrażliwy na leki. Działanie przeciwlękowe nie jest widoczne od razu, więc cierpliwości:) Rozumiem, że anafranek nie pasuje Ci z jakiegoś powodu, skoro myślisz o czymś innym? Nie załatwia problemu? Masz zamiar łączyć go w pełnej dawce jaką bierzesz z afo? Ze swojej strony powiem tak - czytałem, że ludzie dołączają go do SSRI i jest ok. Pamiętać należy jednak, że Afobazol to jednak IMAO (co prawda słaby i szybko odwracalny). IMAO+ serotoninowiec może dać za dużo serotoniny, zwłaszcza, że bierzesz TLPD i to silne. Zacznij więc od małych dawek np. 2 tabletki dziennie. Wiesz, pojęcia nie mam jaka może być reakcja jak się łączy takie leki ze sobą, ja go łączyłem z agomelatyną, no ale to nie jest serotoninowiec. Efektów ubocznych miałem niewiele, może to pocenie się, pobudzenie, nakręcenie (zwłaszcza jak podwoiłem ostatnio dawkę) ale wszystko to lajtowe w porównaniu do leków jakie bierzesz, więc w zasadzie nie ma o czym mówić.

Mam zamiar jechać do ruskich, mam nadzieję, że za północną granicą go mają.
pete_27

przez *Wiola* 07 cze 2010, 22:09
pete
Dzięki. Anafranilek załatwia problem lęków , ale w dawce 75 minimum. Wtedy jednak jestem cholernie śpiąca i zmęczona . Biorę go już długo mam więc problemy z pamięcią i koncentracją. Poza tym problemy skórne - nabawiłam się łojotokowego zapalenia skóry głowy i leczenie skutkuje , ale tylko na chwilę. Pani dermatolog powiedziała ,że z dużym prawdopodobieństwem jest to wina anafranilu. No i na wagę niestety tez wpływa. Tak więc ma sporo działań , których chciałabym uniknąć. Teraz biorę tylko 37,5 mg. Ale na takiej dawce jestem "roztrzęsiona" Bardzo chciałabym ją jeszcze zmniejszyć, a najlepiej odstawić, ale muszę się czymś wspomagać, bo bez leków mam silne lęki , więc nie dam rady.

Nie wiem czy mają go w całej Rosji, mi w końcu w Moskwie kupili., przesłali pociągiem na Białoruś a stamtąd przywieźli. Jeśli mi podpasuje to będę myśleć jak go na stałe ściągać. Doczytałam tam ,że kuracja powinna trwać 3 miesiące. Myślisz ,że go dasz radę po takim czasie rzucić? W ogóle jeśli działa tak jak go opisują w ulotce to super lek. Mam nadzieję ,że u mnie też zadziała.
Moderator

przez pete_27 07 cze 2010, 22:35
Ja absolutnie nie mam zamiaru rzucać go po 3 miesiącach. U mnie leki to na przetrzymanie leczenia choroby podstawowej - grzybka, który oprócz objawów typowo "pokarmowych" - wzdęcia, zgaga etc daje też objawy deprechy i lęku, ale takie dziwne-przychodzące i odchodzące kompletnie bez powodu - nakręcania się etc. Daje też duże kłopoty z koncentracją, pamięcią -mgłę umysłową. Ogólnie jestem zdania, że jeśli się wyleczę to moje problemy w dużej mierze znikną. Bez leków jest cienko, więc łykam afobazol.
pete_27

przez *Wiola* 07 cze 2010, 22:44
Ja mam dokładnie takie objawy, na jakie piszą ,że afobazol pomaga: lęk, napięcie,. przewrażliwienie, problemy z pamięcią , koncentracją, tzw wysoką reaktywność, "brak napędu ",arytmię - też twierdzą ,że leczy. Ale trudno mi uwierzyć, że to taki cudowny lek, nieuzależniający , nieotumaniający , nietoksyczny i na dodatek bez recepty, No ale zobaczymy. Gdzie znalazłeś informację że to IMAO? , bo nigdzie na to nie wpadłam.
Moderator

przez pete_27 07 cze 2010, 23:13
wiola173 napisał(a):Ja mam dokładnie takie objawy, na jakie piszą ,że afobazol pomaga: lęk, napięcie,. przewrażliwienie, problemy z pamięcią , koncentracją, tzw wysoką reaktywność, "brak napędu ",arytmię - też twierdzą ,że leczy. Ale trudno mi uwierzyć, że to taki cudowny lek, nieuzależniający , nieotumaniający , nietoksyczny i na dodatek bez recepty, No ale zobaczymy. Gdzie znalazłeś informację że to IMAO? , bo nigdzie na to nie wpadłam.

A z to arytmią to pierwsze słyszę. Chyba lekka przesada. :) Czytałem trochę o afo na forach internetowych, także rosyjskich, generalnie opinii negatywnych w zasadzie brak, nie słyszałem by komuś specjalnie zaszkodził. Sprzedano już ładnych kilka milionów opakowań tego specyfiku więc raczej jest to bezpieczny lek. A czy skuteczny to się sama przekonasz. Życzę by zadziałał w pełni.

http://preview.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19334502
pete_27

przez *Wiola* 07 cze 2010, 23:15
o arytmii jest w ulotce.

Dzięki:)
Moderator

przez pete_27 07 cze 2010, 23:19
Ooo, nie wiedziałem. Parę razy to ja miałem, ale przyspieszone bicie serca, jak zwiększałem ostatnio dawkę x 2.
pete_27

przez *Wiola* 07 cze 2010, 23:34
Ja mam normalnie tętno ok 100 i często takie " szarpnięcia". Mam nadzieję,że mi nie przyspieszy bardziej: (chociaż to chyba z powodu niskiego ciśnienia. Nie zauważyłeś czy na ciśnienie też wpływa?
Moderator

przez pete_27 07 cze 2010, 23:45
Nie mierzyłem, ale teoretycznie możliwe, że na początku może coś takiego wywoływać. Nie stresuj się niepotrzebnie. :) Będzie gut.
pete_27

Sortuj wg