Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kama1234 25 sie 2006, 09:07
Na nerwicę natręctw najlepsza jest jednak psychoterapia, a leków i tak bez recepty nie dostaniesz, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak wizyta u lekarza...

Pzdr

Kama
Na pustym niebie piękny jest lot sokoła...

Leki na natręctwa ?

przez gosik3434 27 sie 2006, 19:29
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Od kilku lat leczę się na depresję i natręctwa.
Od sześciu miesięcy nie brałam leków i do niedawna czułam się bardzo dobrze. Teraz nie mam depresji, samopoczucie mam dobre ale dręczą mnie straszne natręctwa, fobie i lęki. Przez te kilka lat brania leków dużo przytyłam i szukam leków na natręctwa, które nie powodują przyrostu masy ciała. Moja lekarka przepisała mi Anafranil SR75 ale boję się go brać bo w ulotce wyraźnie jest zaznaczony jako skutek uboczny - przyrost masy ciała.

Może ktoś z Was brał jakiś dobry lek po którym się nie tyje?

przez dalilah 27 sie 2006, 20:17
otoz to, ja tez chetnie bym taki lek poznala, a jeszcze lepiej gdyby nie obnizal libido ;-)
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aniołek 31 sie 2006, 12:15
ja bralam dwa lata anafranil i nie przytylam,czasami wrecz mialam dni kiedy nie chcialo mi si wolgole jesc!anafranil jak juz pisalam jest zajebistym lekiem,ale starym wiec powoduje rozne uciazliwe skutki uboczne no i nmajgorszym jest wielki spadek libido!ale jak kazdy juz wie,kazdy lek dziala na kazda osobe indywidualnie wiec nie da sie nic przewidziec!pozdrawiam
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez weronika 02 wrz 2006, 15:10
ja ci polecam effectin er bardzo dobry, natręctwa miałam przerażliwie, a teraz wyleczyłam się całkowicie z tego, tylko jeśli po miesiącu nie pompże ci dawka jednej tabletki to znak,że trzeba zwiększyć, mi pomogła dopiero dawka 3 tabletek i wadą jest to, że jedno opakowanie kosztuje 65 zl

przez n-monika 04 wrz 2006, 22:02
kazdy z Nas reaguje z tego co czytam na forum na inne leki.ja kiedys na poczatku chooroby bralam jakas odmiane anafranilu.nie wiem czy to ta ktora przepisal Ci lekaz.skonczylo sie to tak ze choroba sie bardzo pogorszyla a ja omal nie przyplacilam tego zyciem.tak jak juz wspomnialam w ktoryms poscie.ze bralam jeszcze inne leki psychotropowe i skozystalam z terapi ale to nie bylo to!!!!!teraz biore lek ziolowy, ktory nie uzaleznia i nie ma skotkow ubocznych.on nazywa sie KALMS.nie polecam go Wam bo kazdy jest inny i inne leki na niego dzialaja.nie chce aby ktos mial do mnie jakies puzniej pretensje.chce wam tylko powiedziec,ze wlasnie ten lek pozwala mi normalnie zyc!!!!!pozdrawiam

przez bogusia 08 gru 2006, 10:09
na natrectwa jest wiele lekow,ja biore stimuloton,dziala dopiero po 8 tygodniach.ale mnie pomogly,teraz je jeszcze mam ale nie sa takie nasilone.a uwierz mi mialam okropne natrectwa.Pozdrowienia

przez Hakus 09 gru 2006, 22:29
Ja biorę Zoloft (to samo co Asentra) ale oprócz natręctw miałem też deprechę.
Wstawaj i walcz

przez Żuk 08 sty 2007, 20:15
ja biorę Zotral, brałam Asentrę 2 tyg, ale Zotral jest tańszy, co się bedziemy oszukiwać, kieszeń studenta często pusta...sama nie wiem, czy mi pomaga. Mysli obsesyjnych mam 100 na minutę. Ale zwiększam dawkę. Moze mi to wprostproporcjonalnie te mysli zniweluje;-)
...w nocy wszystkie koty są czarne.....

przez Hen Ichaer 11 sty 2007, 14:58
Ja biorę Setaloft od paru tygodni. 30 zł za 30 tabletek. Przyznam, że jak na razie nie działa, momentami wręcz pogarsza. Ale te lekarstwa w końcu nie działają od razu i na każdego działają trochę inaczej.
Cześć i czołem, kluski z rosołem.
Tymczasem, borym lasem..

Tabletki na lęki.Wątek zbiorczy

przez Mariusz123 04 lip 2007, 14:12
Kilka dni temu byłem po raz pierwszy u psychiatry i zdiagnozował u mnie zaburzenia depresyjno-lękowe. Przypisał mi Setaloft (sertalina) i Lamotrix (lamotrygina). Jednak po tym co ostatnio przeczytałem na temat leków SSRI, nie wiem, czy będę brał ten Setaloft, bo nie chcę mieć problemów seksualnych, jakby problem był tylko podczas brania to bym jeszcze przetrzymał, ale, że czasami nie wszystko wraca do normy po odstawieniu to raczej lek ten odpada.
Jakie leki na lęki zatem można stosować, które nie powodują problemów seksualnych? Wiem, że mirtazapina nie ma tego typu efektów ubocznych, tylko, że się po niej tyje, więc też odpada.

Jeżeli chodzi o rodzaj lęku jaki mam, to występuje on podczas normalnych kontaktów kontaktów z innymi ludźmi, co praktycznie cały czas uniemożliwia mi wychodzenie z domu… nie mam ataków paniki i mam nadzieję, że nie będę miał…

Najlepszy antydepresant na lęk

przez rolingstone 24 sie 2007, 09:23
Jaki antydepresant jest według Was najskuteczniejszym lekiem antylękowym?
Nerwicę można pokonać :)

Re: Najlepszy antydepresant na lęk

przez Dino 24 sie 2007, 10:29
rolingstone napisał(a):Jaki antydepresant jest według Was najskuteczniejszym lekiem antylękowym?

na to to będzie ciężko odpowiedzieć,to jest sprawa indywidualnego doboru.
nie ma ludzi zdrowych są tylko nie przebadani.
normalność to zbiorowe szaleństwo
ja jestem odlotowym kierowcą zawodowym
kryzys wieku średniego?-kupiłem sobie YAMAHE XS 400

przez Jaśkowa 24 sie 2007, 15:15
otóż to ilu ludzi chorych tyle opinii sądzę że ciężko będzie wybrać ten najlepszy chociaż można by było zrobić ankietę jestem ciekawa jak procentowo by się to przedstawiało :?
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Sortuj wg