Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez *Wiola* 15 sty 2010, 23:19
A ja np. z doświadczenia wiem, że wcale nie zawsze te najnowsze najlepiej działają. Wypróbowałam prawie wszystkie jakie były dostepne, a dopiero anfranil pomógł na lęki. Niestety ma dużo działań ubocznych, przynajmniej na mnie.
Moderator

Re: jakie leki na depresję/nerwicę, które nie powodują akatyzji

przez zdesperowany1 06 lut 2010, 10:40
niestety akatyzja wystepuje i u mnie i nie przechodzi nawet po dluzszym okresie stosowania:) Lekarze mowia ze miesiac to malo na dostosowanie się leku do organizmu więc czekalem nawet i 9 miesiecy:D .Teraz obecnie z 20 mg paroksetyny zszedlem na 10 mg i jest nieco lepiej ale napiecie miesni pozostalo...
zdesperowany1

przez *Monika* 06 lut 2010, 19:41
zdesperowany

Mi lekarz zmienił lek z Velaxinu na Zoloft.
Dzisiaj mija 11 dzień na Zolofcie. I od tej pory mam codzienne bóle głowy nie do wytrzymania.Boli mnie zwłaszcza tył głowy,mięśnie karku , ramiona, ręce do łokci. To też pewnie od napięcia.
Mam za sobą 6 masaży, Jutro też idę.
Głowa dalej mnie boli, galki oczne.
I teraz nie wiem czy to od moich skłonności meteropatycznych, od napiecia, czy terapia zaczyna działać, a może zmiana leku. Lub wszystko naraz przyczynilo sie do bólów głowy.

Może spróbuj masażu. Od razu poczujesz ulgę. Ja chodzę , aby poprawic stan swojego kręgosłupa i przy okazji zminimalizować te napięcie. Ale to musi być seria okolo 20 sesji z masazem, więc jeszcze nie czas dla mnie by się cieszyć.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 07 lut 2010, 15:40
masaze tez mialem ;) pomaga ale na chwile a trudno zebym kilkanascie razy dziennie chodzil na masaze;) nie na moja kieszen.Na poczatku jak zaczynalem przygode z ssri to nie moglem zrozumiec czemu np: u dentysty w spokoju nie moglem wylezec bo coroz to głowa mi odskakiwała to ręka;P.Sam stomatolog pytal się czy wynika to ze strachu przed nim;).A niestety przyczyna bylo napiecie miesni.Podnoszenie serotoniny z jednej strony daje takie jakies dziwne chemiczne wyciszenie a z drugiej strony czlowiek napiety jest jak spręzyna....
zdesperowany1

przez *Monika* 07 lut 2010, 15:45
zdesperowany 1

A miałeś Zoloft? Jak się po nim czułeś? Kiedy zacznie działać?
Obrazek
Główny Moderator

przez zdesperowany1 07 lut 2010, 15:49
asentra czyli ten zoloft to byl jeden z pierwszych lekow jakie bralem wiec ciezko mi powiedziec kiedy zacznie dzialac..Wiem że po 2 miechach mialem go zmienionego bo na moje natrectwa nic nie pomagal...
zdesperowany1

Gaba na lęki, stres itd.

przez Receptor1 08 mar 2010, 02:09
http://www.superhormones.com/article.pl ... zAodFEqjZQ

Dopiero na zagranicznej stronie znalazlem ten produkt czemu Polska to zacofany kraj w innych krajach specyfik GABA dzialajacy pozytywnie na mozg juz jest od dawna stosowany

Re: Gaba na lęki, stres itd.

przez VasqueS 08 mar 2010, 04:37
Receptor1, Tu nikt Ci nie udzieli Ci jasnej odpowiedzi, może nie opłaca im się wejść na rynek, bo tego nie można zwalić na rząd.
Czy to naprawdę takie skuteczne?
Czy takie które są na naszym rynku nie pomagają ?
VasqueS

przez Majster 08 mar 2010, 07:19
Jako prolek jest dostepny na polskim rynku pod postacią leku Piracetam, Nootropil itd. Chemia wchlaniania piracetamu polega na reakcji ktora uwalnia z niego GABA do ustroju ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Freddie Mercury 08 mar 2010, 10:53
Liryca,Neurontin to leki wybitnie działające na GABA.. ten drugi choć formalnie jest bardzo drogi po refundacji kosztuje 3.20 zł...
Freddie Mercury

przez *Wiola* 08 mar 2010, 13:01
http://www.kulturystyka.sklep.pl/produc ... ts_id/1052
Są u nas odżywki , niemniej ja powątpiewam w ich skuteczność, ponieważ GABA podany doustnie ulega enzymatycznemu i kwasowemu rozkładowi do wolnego kwasu masłowego i dlatego nie wywiera działania takiego, jak w ośrodkowym układzie nerwowym. Istniał kiedyś lek gamallon, ale właśnie przez to został wycofany. Nie wiem dokładnie jak jest z kwasem walproinowym - lek na padaczkę. Ja biorę aktualnie nootropil, niektórzy piszą ,że odczuwają pozytywne działanie.
Moderator

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez elfica 03 kwi 2010, 21:56
witajcie! nie biorę leków od ponad 3 miesięcy,brałam około 6 miesięcy.Mam pomoc psychoterapeuty,który każe mi nad sobą pracowac.Ogólnie to sobie radzę,jednak ostatnio mam większy bałagan w głowie;) pojawia sie masa natretnych mysli,watpliwosci-i ta cala plyta leci od poczatku.Miele to godzinami i dniami do momentu az poczuje sie troche lepiej ,po czym pojawia sie inny problem.Psychoterapeuta tez mi mowi,ze natrectwa u mnie sa wynikiem zlego patrzenia na zycie,zbyt wielkiej milosci do zyciowego komfortu etc i trzeba po prostu zaakceptowac zycie i jego dziwactwa.Przyzwala mi na kazda mysl i zakazuje mi sie z niej rozliczac.Podkresla,ze mysli nie maja sily sprawczej.Zgadzam sie w 100 % tylko kiedy natrectwa naklebia sie w glowie to wtedy wpadam w panike i ciezko mi wytlumaczyc sobie,ze przeciez one nic nie zmienia w moim zyciu.Taki dyskomfort psychiczny powoduje ciagle napiecie.Dlatego zastanawiam sie powrotem do leków.. myslicie ,ze ide na łatwizne..?

przez Mattej 17 maja 2010, 17:39
madame butterfly napisał(a):I po SSRI miales leki? A po których konkretnie?

Zareagowałem w taki sposób na Lexapro (bodajże escitalopram) i sertralinę.
Tak teraz myślę, że mógłbym spróbować z paroksetyną, gdyż ona działa najbardziej sedatywnie ze wszystkich SSRI.
Aha, i do tego biorę 15 mg Zyprexy, ale to już inna sprawa.

Re: Leczenie nerwicy natręctw

przez El Chupacabra 23 maja 2010, 12:55
Na moje drobne natrectwa (obsesje) biore Anafranil w dawce 10 mg. Ogolnie swinstwo, ale i tak lepsze od SSRI - na ktore zle reaguje.

Jesli zwiekszylas dawke Paroksetyny kilka dni temu to byc moze jeszcze lek sie nie rozkrecil. Konsultacja z lekarzem jest zawsze dobrym pomyslem.

wola człowieka jest jego niebem

Sortuj wg