Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez aree1987 04 sie 2009, 21:58
lekopawel brałeś dosyć długo tą prakosetynę i pewnie dlatego przestała działać. Ale podobno tolerancja na ssri co jakiś czas spada więc za rok, dwa, paroksetyna powinna zacząć działać znowu u Ciebie, tymczasem powodzenia z wenlafaksyną.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez jaaa 20 paź 2009, 00:10
nie zuplenie najczesciej te natrety sa zasteopczymi myslami do problemu podstawowego to racja
ale czasem sa same w sobie powodem naszej nerwicy natrectw bo nasze zabrzenie jest poprostu pewna nieprwidlowoscia

ja lekow ju na natrty nie biore od czerwca jak narazie obsesji brak:) czasem tylko te mysli sie pojawiaja ale juz jako zwykle wspomnienia.mysli

oby tak zostalo juz zebym nie wracala do nich

jakie leki na depresję/nerwicę, które nie powodują akatyzji

przez Mattej 23 lis 2009, 15:43
Dzień dobry drodzy forumowicze,
pytanie jak w temacie - które leki psychiatryczne mające zastosowanie w leczeniu nerwicy/depresji/ZOK 'nie mogą' powodować akatyzji, pobudzenia psychoruchowego? Piszę 'nie mogą', ponieważ po przerabiałem już kilka leków (neuroleptyki atypowe, SSRI) i po większości z nich mam objawy pobudzenia i lęku (nie, nie przechodzą po pewnym czasie).
Zdając się na Wasze doświadzczenie, czy warto iść w stronę mirtazapiny/mianseryny/trazodonu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Niacyna zamiast SSRI na nerwicę i depresję?

przez zCienia 02 gru 2009, 14:57
Witam mam różne zaburzenia nerwicowe od 8 lat. Przypisano mi różne leki łagodzące ich objawy najdłużej brałem Fluoksetynę i Cital/Citabax. Problem w tym że nerwica i depresja złagodniały ale nie małym kosztem. Mimo że w pewnym momencie czułem się na prawdę fatalnie i leki mnie z tego dołka wyciągnęły to wpłynęły znacząco na moja percepcję i myślenie. Ale o tym jeszcze napiszę. Po fluoksetynie jeszcze szybkość myślenia i kojarzenia były znośne. Obecnie po 3 latach z Citalem a później Citabaxem czuje się dosłownie głupszy. Czułem już wcześniej że te leki mnie ogłupiają ale nie przerywałem bo bałem się nawrotów i dawały mi pewien komfort. Wracając wspomnieniami choćby do czasów brania fluoksetyny (4 lata temu) przestałem myśleć i działam jak maszyna, nawet ciężko mi to określić w tej chwili, mam problemy z prostymi problemami matematycznymi czy logicznymi, ogólnie z płynnością myślenia, umysł mi się zamulił że tak się wyrażę i czuję się jak warzywo. Pzrechodząc do sedna sprawy chciałbym uniknąć dalszego niszczenia mojego mózgu środkami chemicznymi i zastąpić je czymś naturalnym. Czy ktoś z was słyszał o leczeniu i zapobieganiu depresji NIACYNĄ czyli WITAMINĄ PP w odpowiednich dawkach? Z tego co gdzieś wyczytałem ale nie była to profesjonalna opinia zalecana dawka to 50mg. Czy wiecie może coś więcej na ten temat? Chciałbym kupić preparat z Niacyną i odpowiednimi dawkami zastąpić SSRI, chcę uratować resztki mojej prawdziwej osobowości które jeszcze mam w sobie a którą leki mogą mi odebrać. Muszę coś zrobić szybko bo czuję że po odstawieniu leków nerwica powoli do mnie wraca. Czy Niacyna jest skuteczna i czy jej branie nie ma skutków ubocznych?

Re: Niacyna zamiast SSRI na nerwicę i depresję?

przez celineczka3 02 gru 2009, 20:09
Skutecznosc tej metody jest jedynie wtedy jezeli przyczyna depresji jest wlasnie brak tej witaminy, w innych przypadkach mozesz łykać niacyne codziennie po 100 mg i Ci to nic nie pomoze. Po prostu czasami przyczyna lezy w psychice a nie w fizycznosci i wtedy trzeba terapi.Probowalam leczenia duzymi dawkami wit b complex(jak cos to jest ona skuteczniejsza od samej niacyny), ale oprocz uspokojenia i w zwiazku z tym troche lepszej koncentracji roznicy nie widzialam.Oczywiscie polecam sprobowac bo zawsze jest szansa ze masz niedobory tej witaminy i bedzie poprawa, ale pamietaj tez ze moze trzeba bedzie zajac sie problemem osobiscie:)
celineczka3

Re: jaki lek na nerwice lekowa?

przez celineczka47 12 gru 2009, 22:55
witam .jestem na forum nowa ,ale z nerwica borykam sie juz kilka lat ..Jestem poprostu zalamana , bo lekarz nie moze dobrac mi leku ...Bralam seroxat i czylam sie po nim jak wniebowzieta ,niestety po 3 miesiacach musialam go odstawic ,bo moje nogi nie dawaly mi spokoju .Jak sie okazalo mam malo znana chorobe ,Zespol Niespokojnych Nog :(:( kto zna ta chorobe wie jak bardzo jest uciazliwa .Seroxat nasilal objawy tej choroby .Przerobilam juz wiele lekow ,i zauwazylam ,ze ten lek co pomaga mi na nerwice bardzo zle odzialywuje na moje nieszczesne nogi:(.moze ktos z forum jest w podobnej sytuacji jak ja ,a mimo to znalazl lek ktory pomogl mu na nerwice i nie zaszkodzil na nogi...bardzo prosze o pomoc.

Re: leki na nerwice

przez magdalenabmw 12 gru 2009, 23:26
pocket84 napisał(a):Ciągle przepisuje mi kolejne leki na depresje ,której jak sam twierdze wcale nie mam bo chce funkcjonowac ale blokują mnie moje obiawy porpostu :(

Nerwice lękową leczy się antydepresantami. A benzodiazepiny często są przepisywane choremu tylko na początek terapii, zanim sie antydepresant nie rozkręci. Ogólnie psychiatrzy nazywają nerwicę lękową zaburzeniami depresyjno-lękowymi bo jednak większość z nas łapie doły przez nerwicę. Także nie buzuj sie na lekarza że przepisuje Ci leki na depresje (też mnie to wkurzało-ja mam nerwice a on mi na depresje jak ja depresji nie mam!) -ale to właśnie o to chodzi :smile:
magdalenabmw

przez miko84 13 gru 2009, 12:54
Celineczka47, leki działające na serotoninę mogą nasilać Ci zespół niespokojnych nóg bo zubożają tranismisję dopaminergiczną (co jest podejrzewane za powodowanie tej choroby). Odpadają więc raczej wszystkie SSRI i Anafranil. Co zostaje? Może na początek spróbowałabyś leku na zespół niespokojnych nóg? Skoro lekarz Ci go zdiagnozował to dlaczego nie przepisał agonisty dopaminy (jedynych leków zaaprobowanych w USA na leczenie tej przypadłości)? Ja biorę Ropinirol (który jest lekiem na Twoją przypadłość), chociaż nie mam jej zdiagnozowanej, a biorę lek właśnie na nerwicę, depresję i anhedonię, bo łagodzi on ich objawy.
miko84

przez celineczka47 13 gru 2009, 13:34
dzieki miko84 .chyba zostawie psychiatre a wybiore sie do rodzinnego .nigdy nie bralam leku na RLS ,bo tak naprawde uwazalam ,ze jest niepotrzebny mi .Kiedy nie wprowadzam zadnego leku, da sie wytrzymac z tymi moimi nogami :).bo czasami dokucza wieczorem ,ale wstane pochodze i jest oki.Gorzej jest z objawami nerwicy dzis juz nie wyszlam nawet do sklepu po nabial ,bo sie czuje okropnie i boje sie wyjsc z domu .od wczoraj zaczelam wprowadzac lek Axyven moze dlatego tak sie dzieje ,lyknelam tez afobam ,ale nie czuje sie na silach zeby wyjsc z domu ...eh te wstretne chorobsko!!!

przez ketjow 14 gru 2009, 00:21
mi pomaga Seroxat ale nie moge zniego wyjsc wlasnie zwiekszylem dawke tylko caly czas mam agorafobie zeby wyjechac w dalsza trase

aaaaa kiedys duzo brałem narkotyków najwiecej palilem trawe a na imprezach kóła myslalem ze od tego dostalem na glowe ze cos jest nie tak nie wiedzialem wtedy co to jest NERWICA moze jak bym wiedzial zwalczylbym ja odrazu
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

Re: jakie leki na depresję/nerwicę, które nie powodują akatyzji

przez madame butterfly 15 gru 2009, 22:35
I po SSRI miales leki? A po których konkretnie?
madame butterfly

przez linka 15 gru 2009, 22:41
Leki przeciwdepresyjne niestety mają to do siebie, że mają właśnie "odmulać" i dawać kopa - wyciągać z wegetatywnego stanu który towarzyszy zwykle depresji, później dopiero stabilizują nastrój i zmniejszają lęki. Niestety na początku mogą one się nasilać.
U mnie tak właśnie lęki nasilały się na początku po fluoksetynie ale potem przeszło :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: jakie leki na depresję/nerwicę, które nie powodują akaty

przez *Monika* 15 gru 2009, 23:13
linka656

A ja od 2 miesiecy biore Velaxin ER 75 mg raz na dzień-rano. Nastroj depresyjny zaniknął, ale niepokoi mnie to,ze jestem poddenerwowana i mam takie napiecie: mięśni klatki piersiowej, pleców, co chwile robie glebszy wdech. Wiem,że to lek aktywizujący. Czy moze byc tak,ze ten lek moze wywolywac u mnie napiecie nerwowe? Np. wyrownal u mnie nastroj, ale jesli jest aktywizujacy do dodatkowo mnie nakreca?
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 15 gru 2009, 23:16
Monika1974, no pewnie, że może nakręcać....2 miesiące to dużo, ewentualne skutki uboczne powinny puścić - może pogadaj z lekarzem o jakimś leku dodatkowym, przeciwlękowym, lub zmianą antydepresantu.....bo to męczące chyba musi być jak cały czas ię chodzi takim podminowanym :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg