Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: czy leki są w stanie zmniejszyć ilość natręctw?

przez Iownka 12 cze 2009, 11:12
Na razie poczekam (biorę je niecałe dwa tygodnie). Chcialam sie tylko dowiedzieć, czy komuś one serio pomogły. Nie że tylko wyciszyły emocjonalnie, ale że faktycznie usunęły to najgorsze - natręctwa...
Iownka

przez linka 12 cze 2009, 11:22
Bierzesz dopiero dwa tygodznie i:
- już spodziewasz się rezultatu?
-już masz tak podwyższoną dawkę??

Po pierwsze fluoksetyna zaczyna działać zwykle dopiero po około miesiącu jak nie dłuzej, bardzo powoli się wkręca....poza tym jaki lekarz po dwóch tygodniach brania kazał ci zwiększyć dawkę do 60 mg??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Iownka 12 cze 2009, 13:16
Spokojnie, nic nie jest z dnia na dzień tylko stopniowo. Licze, ze to mi pomoże...
Iownka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 cze 2009, 13:23
Z tym, ze wejść na 60mg fluo w dwa tygodnie....nieźle....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Iownka 12 cze 2009, 13:32
nie biorę jeszcze 60ciu... na razie 20 i tak chwilowo zostanie
Iownka

przez Anna R. 19 cze 2009, 11:57
Hmm... ja zaczynalam od 60 mg, takze sadze, ze w przypadku fluoksetyny niekoniecznie trzeba powoli wchodzic w lek.
Nie mialam zadnych objawow ubocznych oprocz niemoznosci koncentracji. 20 mg to moim zdaniem za malo, aby pojawil sie pelen efekt terapeutyczny. U mnie natrectwa zarowno ruchowe jak i myslowe calkowicie zniknely po dwoch tygodniach brania Seronilu (dawka minimum 60-80 mg) Niestety powrocily po zaprzestaniu brania leku, jakkolwiek juz nie w takim nasileniu.
Dlatego tez fluoksetyne przy NN nalezy brac nieprzerwanie, ewentualnie po jakims czasie schodzac do dawki podtrzymujacej.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Jaki lek jest najleprzy na nerwice lekowa

przez lekopawel 27 cze 2009, 21:44
isj napisał(a):Najwyższą skuteczność posiadają paroksetyna (Seroxat, Paxtin, Rexetin) oraz wenlafaksyna (Efectin, Velaxin, Alventa). Ta ostatnia mechanizmem działania przypomina nieco ParoMerck.

ParoMerck to przecież paroksetyna...

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez 19_latek 08 lip 2009, 22:02
Jakie leki jescze znacie przeciw lekowe ? aktualnie biore fluanxol jednak nie hamuje on calkowicie lęku. Co moglbym brac dodatkowo do tego leku? Najlepiej cos co da jak najmniej skutkow ubocznych, nie musi dzialac od razu moze nawet po miesiacu. I czy sa jakies leki na natretne przymusowe mysli np u fryzjera mysle ze zaraz wstane i wyjde bo dostane ataku itp. Poradzcie cos.
19_latek

Re: Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez magnolia29 21 lip 2009, 21:11
Witajcie,

Jestem nowa na tym forum. Mam 29 lat i Od 9 lat choruje na ciężką depresje, dodam że na poczatku "wspaniali" lekarze leczyli mnie ziołami typu wyciąg z dziurawca przy objawach tak drastycznych ze dzis bez wahania sama poddalabym sie hospitalizacji...koszmar byl to jeden wielki...nastepna faza leczenia to Cipramil 40 mg, lek pomogl ale po tym jak lekarka kazala mi go zredukowac WSZYSTKO wrocilo i to jeszcze ze zdwojona siłą...miałam myśli samobójcze...nastepnie brałam Velafax 300 mg, po ktorym wpadlam w manie i zostalam przewieziona do szpitala gdzie odstawiono Velafax i podano Zolafren(olanzapina) - lek antypsychotyczny po ktorym tylko przytyłam, depakina 1000mg. Leków antydepresyjnych nie dano mi poniewaz jak to stwierdzili posiadam dwubiegunowa chorobe afektywna a w niej leki antydepresyjne tylko powodują manię....wiec co mam do cholery robic? zyc w depresji całe życie...banda konowałów, z góry przepraszam za ostre słowa. Wszystko skończyło sie prywatną wizytą u lekarza, ktory to w ogole podwazyl szpitalna diagnozę...przepisuje mi od kilku miesiecy znów Velafax 300 mg + Haloperidol 2mg jako neuroleptyk. Ja szczerze mowiac nie czuje sie nic lepiej i jestem po prostu zrozpaczona moim stanem psychicznym. Zawsze byłam dobrą uczennicą, pełna życia, towarzyska...dziś jestem tylko psychicznym wrakiem, choroba zniszczyla mi mlodość, szansę na pojście na studia, spowodowala ze jestem tylko emocjonalnym Zombie, bez uczuc, bez myśli, tylko ta wieczna bezlitosna pustka w głowie, ciągle przygnębiona, nic mnie nie cieszy, nie moge sie skupic nad glupim kolorowym czasopismem...horror...straciłam nadzieje ze kiedykolwiek wyzdrowieje...a jakie Wy macie doswiadczenia z lekarzami i lekami?
Kochani, nie wiem czy bede umiala Wam pomóc ale piszcie, złapać mnie możecie rónież na GG pod numerem 7645911 lub na Skypie: Klaryssa28

pozdrawiam Was wszystkich serdecznie

Magnolia29

przez Kropeczka423 31 lip 2009, 22:55
Citabax 20 +Leviron10 ,po tej dawce leków ( po ok 3 msc stosowania) poczulam sie lepiej.Wreszczcie cos drgneło .teraz 4 msc terapi i świetnie sie czuje.
Mam nadzieje że tak pozostanie.
Wspomne ze lecze sie na depresje + lęki.{Ta sprawa dotknęła mnie kiedy to bardzo przezywałam strate synka}
Teraz staram sie nie myśleć o tym co bylo.
Chociaz i tak całkowicie sie nie da.

Pozdrawiam

przez sadi31 01 sie 2009, 00:03
seroxat 20mg dziennie
jak na razie pomaga i nie jest zle
plus oczywiscie terapia i rozmowa samego ze soba szczerze i po mesku
oraz danie na tzw luz czyli mniej strsu mniej przejmowania sie , co ma byc to bedzie- na takiej zasadzie
zajecie sie soba sprawianie sobie przyjemnosci

przez agnieszka.m 01 sie 2009, 13:12
lerivon 60 mg na noc plus sulpiryd 50 mg w dawkowaniu 1-1-0 - po 4 tygodniach takiej terapii czuję się świetnie, dodam że cierpię na depresję połączoną z bezsennością i niepokojem. W tej chwili po raz pierwszy od dłuższego czasu (czyli ponad 9 miesięcy mojej choroby, do tej pory leczonej bezskutecznie) czuję się naprawdę dobrze - wesoła, uśmiechnięta, szczęśliwa, jednym słowem jest naprawdę (odpukać) super!
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez Lena88 01 sie 2009, 17:50
Nie wiem, czy wygrałam wojnę czy tylko bitwę, bo dopiero od miesiąca jest dobrze, a to za sprawą tych leków:
Alventa, Sulpiryd, Depakine, (tylko nasennych nie mogę dobrać;/)
oczywiście plus terapia.
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

przez lekopawel 04 sie 2009, 17:28
Przez 4 lata brałem paroksetynę w dawkach między 10, a 30mg. Początek jej stosowania (po około dwóch miesiącach od rozpoczęcia) był dla mnie wybawieniem. Później, po około pół roku od rozpoczęcia było już tylko tak sobie. Różne dawki, mniejsze, większe, bywało lepiej i gorzej. Jakoś przeżyłem cztery lata, aż tej wiosny tak mną tąpnęło, że nie mogę się do teraz pozbierać. Najpierw było zwiększenie dawki paroksetyny. Nic nie dało. Teraz, od 6 tygodni biorę wenlafaksynę, ale jeszcze nie działa... :( Zaczynam wątpić, że to mi pomoże...

Sortuj wg