Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Uzdrowienie dla znerwicowanych dusz?

przez linka 29 mar 2009, 20:48
arkadia napisał(a):Nie wiem, skąd stwierdzenie że nie leczę depresji...
Istotna rzecz jedni leczą depresję 8 lat inni 5 lat jeszcze inni miesiąc inni dwa tygodnie.

Coś co da się wyleczyć w dwa tygodnie nie jest depresją....nie chodzi o to żeby w niej trwać, ale żeby stan obniżonego nastroju nazwać depresją musi być dość silny i dość długi. Fajnie jak da się to wyleczyć w kilka miesięcy...ale wybacz w dwa tygodnie żadnej depresji nie wyleczysz.
Myślę, że wiem jakie to dni gdy, żyć się nie chce.....tylko nie wiem co ciebie tak w tym dziwi - to są objawy depresji i to się leczy!!
Terapia i/lub leki i wszystko da się wyleczyć.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez Majka26 16 maja 2009, 15:07
Jaki lek jest najlepszy na lęki?czy paromerc ktos bral i pomogl z lękami?lub pramolan?prosze o rade

Re: Jaki lek jest najleprzy na nerwice lekowa

przez Ridllic 16 maja 2009, 15:12
a istnieje taki ,na każdego różnie działają leki nie da się generalnie wybrać najlepszego bo to kwestia indywidualna ;)
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 16 maja 2009, 15:32
Nie ma najlepszego leku na lęki, gdyż każdy organizm reaguje indywidualnie, nie zawsze wiadomo, w obrębie którego receptora OUN tworzą się zaburzenia wydzielania hormonów. Niekiedy należy przejść długą farmakoterapię, by znaleźć skuteczny środek w zakresie leczenia podtrzymującego.

Najwyższą skuteczność posiadają paroksetyna (Seroxat, Paxtin, Rexetin) oraz wenlafaksyna (Efectin, Velaxin, Alventa). Ta ostatnia mechanizmem działania przypomina nieco ParoMerck. Ale to nie znaczy, że muszą działać na Ciebie. Mnie seroxat nie pomógł, teraz jestem na Efectinie.

Doraźnie na lęk pomagają najsilniejsze benzodiazepiny: alprazolam, klonazepam i lorazepam. Z nieco słabszych klorazepat.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Donkey 16 maja 2009, 15:35
No właśnie- na jednego działa jeden lek a na drugiego inny.
I leki powinien dobrać lekarz.

Jako dorazny lek na lęki mi bardzo służy Lexotan.

przez Anna R. 16 maja 2009, 20:07
Moim zdaniem leki kombinowane. Na przyklad polaczenia:
Seronil-Lerivon-Fluanxol
Anafranil-Lerivon-Fluanxol
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Abradab 16 maja 2009, 20:11
Oprócz leków ważna jest także psychoterapia. Sama tabletka nie pomoże bez pracy z terapeutą.

przez Anna R. 16 maja 2009, 20:18
Psychoterapia (ponad roczna) nie pomogla mi niestety wcale. Polecam farmakoterapię oraz calkowite "przemeblowanie" dotychczasowego
życia. Nic tak skutecznie nie leczy jak szczęście...
Herbert Grönemeyer

przez miko84 17 maja 2009, 10:35
Napiszę jak na lęki leki działały u mnie:

-SSRI - zwiększenie lęków i nerwowości do tego stopnia, że musiałem ratować się Benzodiazepinami,
-Benzo - dobrze działały na lęki, ale z czasem wytworzyła się tolerancja
-Mianseryna - dobrze neutralizowała "lękotwórcze" działanie SSRI, lek uspokajający, ale i przymulający, nasenny
-Połączenie Pramolanu i Doxepiny - Bardzo dobre połączenie antylękowe, wyluzowujące
-Amitryptylina - bardzo dobrze zadziałała u mnie na lęki, ale trochę za dużo "sedatywna"

najlepsze moje połączenie:

- lek antycholinergiczny ( aktualnie oxybutynina ) + lek działający na dopaminę ( np wellbutrin )
miko84

Re: pytanie do osob ktore braly leki na nerwice mysli

przez betty_boo 24 maja 2009, 07:59
spróbujcie olac te natretne mysli i traktowac je jak muzyke grającą u sąsiada... nie przerazajcie ani nie irytujcie sie nimi, nie wlaczcie z nimi, pomyślcie sobie "trudno, tak mam, cos mi sie zacina w mózgu i płyta się przewija:)". mi uzyskanie takiego dystansu pomogło.

ale chodzcie tez na terapie bo mi terapeuta powiedzial ze te mysli pojawiają się zamiast mysli o tych moich prawdziwych problemach, że sa to takie "zastępcze myśli".

co sądzicie o mojej radzie?

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez Majka26 29 maja 2009, 12:25
A co mozecie napisac o leku doraznym na lęki AFOBAM mam go brac ale troche sie boje ze zmianą lekow,pomogł komus?prosze o odp

Re: Jaki lek jest najlepszy na nerwice lekowa

przez Anna R. 31 maja 2009, 11:30
Pomaga zawsze, obawiac sie nie ma czego. Ale jak slusznie zauwazylas, jest to lek jedynie do stosowania doraznego.
Herbert Grönemeyer

czy leki są w stanie zmniejszyć ilość natręctw?

przez Iownka 12 cze 2009, 10:56
Jak w temacie... to znaczy leki działają na mnie w ten sposób, ze wyciszają moje roztrzęsienie, bezustanny lęk, panikę jednak.... natręctwa i kompulsje są cały czas jak były... Dochodzę do dawki 60mg fluoksetyny na dobę...
Co mam zrobić??? Chodzę na psychoterapię, stosuję się do zaleceń, pracuję nad sobą i.... NIC.
Czyli już nic mi nie może pomóc? Mam znosić tą codzienną katorgę, męczyć bliskich i to wszystko bez perspektyw na poprawę?
Bardzo proszę jakichś natrętów ;) o odpowiedź
Iownka

Re: czy leki są w stanie zmniejszyć ilość natręctw?

przez linka 12 cze 2009, 11:06
Iownka, może trzeba zmienić leki i tyle?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg