Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez mefiboszet 14 lis 2008, 15:19
Mi szczęśliwie pomaga na dystymię stale ten sam zestaw leków: citalopramum i mirtazapinum, żeby nie używac nazw handlowych ;)

Gdy trudności są na 'standardowym" poziomie, obywam się bez żadnych leków. Ale gdy bardzo narastają, to niestety - tracę kontrolę. Najpierw sa napięcie, nerwy, lęki, a potem przychodzi dołek. Cieszę się i dziękuję Bogu, że szybko i pozytywnie reaguję na ten zestaw leków. 2 tygodnie i zmienia się spojrzenie na świat, a już nawet jedna noc po Mirtorze jest ukojeniem. Teraz pewnie pociągnę na lekach do późnej wiosny i jeśli okoliczności pozwolą, znowu będę odstawiał ;)

Gdy nie mam leków, bardzo pomaga mi medytacja - zwłaszcza na poranne budzenie się. Potrafię w 20-30 minut znowu zasnąć, tym razem do 6:20 [budzik], a nie przewracać się od 3-4 rano. Ale przy pewnym nateżeniu czynników stresujących tylko leki pomagają.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez Jovita 28 lis 2008, 19:59
Pramolan + własne siły.
Leki sa tylko dodatkiem..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Aneta22 29 lis 2008, 15:06
Witam! Ja też choruje ... jestem z okolic Tarnowa ,czesto tu zaglądałam ale dopiero dziś sie zarejestrowałam. u mnie zaczeło sie od depresji 3 lata temu.. tak naprawde nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Rodzina, chlopak nikt ... dość szybko trafiłam do lekarza bo było ze mna naprawde źle. Zazywałam leki niestety krótko bo nie zostałam dokładnie poinformowana ile je nalezy przyjmować i za rok wróciło w mniejszym stopniu ale to też było tragiczne wtedy to zmieniałam ze 2 razy leki w końcu dostałam seroxat który zaczał działać po około miesiącu... Przed dwa lata do teraz zapomniałam o chorobie o nerwicy depresji ,zyłam normlanie aż do teraz ... niewiem czemu od tygodnia znów sie z tym męcze ,jest znowu bardzo źle... lekarka kazała mi brać 40mg seroxatu i zapisała inne leki tez ale ja narazie zwiekszyłam seroxat a tamtych nawet nie wykupiłam. Niechce znowu przechodzić przez piekło z nowymi lekami pozniej za niedługo je odstawiać i czuć sie zle przy tym chce by znów mój nastroj sie ustabilizował. Na minute nie moge odłaczyć od siebie złych myśli ... powoli sie poddaje. Mam wspaniała rodzine,narzeczonego i 22 lata ..... (( czy ktoś z was zazywa seroxat ???czy ktoś miał tak że w trakcie zazywania seroxatu 20 mg pogorszył sie jego stan,zwiekszył dawke i było lepiej???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 29 lis 2008, 16:05
Aneta zly watek ,opisujemy chorobe i zadajemy pytania w innych watkach tu piszemy KROTKo jaki lek nam pomogl tylko;)

przez no_sense 12 gru 2008, 00:02
Masz wielkie szczęście, że tolerujesz te leki. Ja póki co wciąż szukam... Teraz próbuje z Lexapro 20. Jestem jeszcze na 10. Ale to nie pomagało.
Za każdym razem obiecywałam sobie że wytrzymam. Przy łóżku leży miednica, ciagle mi niedobrze. Ale same nudnosci, drżenia mogą być 8)

Anna R. napisał(a):Byc moze byly juz podobne tematy, ale uwazam, ze wciaz sa potrzebne, bo daja nadzieje innym. Interesuja mnie leki, ktore pomogly wam wyjsc na dobre (czyli bez nawrotow) z depresji i/lub nerwicy.

Mnie przywrocilo swiatu polaczenie Anafranilu (rano) i Lerivonu (wieczorem). Dodatkowo na sen biore Tisercin. To naprawde sie sprawdzilo :P
Po roku przyjmowania tych lekow zeszlam z Anafranilu i pozostalam przy Lerivonie i Tisercinie. Czuje sie bardo dobrze, zeby nie powiedziec swietnie.
Bardzo wazne, zdaniem mojego lekarza, jest tez dawkowanie (odpowiednio wysokie dawki lekow) i czas kuracji, ktory powinien trwac nieprzerwanie od roku do dwoch lat. Czesto osoby z depresja przerywaja leczenie, gdy poczuja sie lepiej, co powoduje nawroty choroby.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na posty innych, ktorym sie udalo
LEXAPRO 20 - komu pomogło??

przez mariogangsta 17 gru 2008, 11:39
Amitryptylina 50mg dziennie+sulpiryd 300 mg dziennie.Leki nowej generacji mi wogóle nie pomagały.

przez mefiboszet 17 gru 2008, 14:54
mariogangsta, bardzo Ci dokuczają efekty uboczne obecnie branych leków?
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez mariogangsta 18 gru 2008, 10:37
mefiboszet

Nie praktycznie ich nie odczówam(biore juz ponad pół roku) ale po sulpirydzie przytyłem około 15 kg!!!!
Amitryptylina nie daje żadnych efektów ubocznych,jedynie na początku czułem się senny, ale teraz jest ok.

Leki na nerwice.

przez coolkidofdeathh 02 mar 2009, 14:35
Znacie jakies dobre leki na nerwice , a raczej na stres? Podobno one sa tylko na recepte ale Jak mam 16lat to moge je przyjmowac? Tez slyszalalam ze szybko uzalezniaja i wogole jak to z tym jest? Niedlugo pisze testy gim. i chce kupic jakis dobry lek ktory mi serio pomoze ze stresem.Tylko nie mowcie zebym sobie wypila melise przed testami bo to nie pomaga -.- wiec licze na to ze polecicie mi cos dobrego i ze napiszecie jak on dziala.

Re: Leki na nerwice.

przez iwka73 02 mar 2009, 17:14
Nie ma leku na nerwice i na stres - jesteś bardzo jeszcze młoda , spróbuj się wyluzować , iść na basen , popływać , w góry , na zakupy z przyjaciółka , na dyskotekę, aerobik , itp. :)

Nerwicę zazwyczaj leczy się psychoterapia , leki nie pomagają , troszkę tylko na początku wspomagają leczenie , ale i tak trzeba je kiedyś przestać brać , bo najpewniejszym lekiem jest psychoterapia!!

U Ciebie to napewno tylko stres więc spróbuj tego co napisałam.
Powodzenia i pozdrawiam :D
iwka73

przez scrat 02 mar 2009, 17:58
iwka73 napisał(a):U Ciebie to napewno tylko stres więc spróbuj tego co napisałam.

Czemu tak myślisz?

post205033.html#p205033
post207897.html#p207897

Dla mnie to klasyczne objawy nerwicy a nie stres.
Przyjaciel forum

przez Princessa 02 mar 2009, 18:04
Typowo na narwice nie ma lekow. Takie leki przepisuje lekarz np. psychiatra i nie wszystkie uzalezniaja. Najlepiej idz do lekarza ogolnego i u niego sie poradz co z tym zrobic. Pozdrawiam..
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez iwka73 02 mar 2009, 18:08
scrat , nawet jesli to nerwica to jest za młoda zeby samej brać leki - mam córke w jej wieku i nie wyobrazam sobie zeby sama brala leki na nerwice.
Jak jest juz bardzi źle powinna isc do psychiatry albo do psychologa.

.
iwka73

przez Princessa 02 mar 2009, 18:14
iwka73, Masz racje. Tym bardziej, ze niektore sa od 18 roku zycia.
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

Sortuj wg