Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez Anna R. 30 paź 2008, 08:58
Byc moze byly juz podobne tematy, ale uwazam, ze wciaz sa potrzebne, bo daja nadzieje innym. Interesuja mnie leki, ktore pomogly wam wyjsc na dobre (czyli bez nawrotow) z depresji i/lub nerwicy.

Mnie przywrocilo swiatu polaczenie Anafranilu (rano) i Lerivonu (wieczorem). Dodatkowo na sen biore Tisercin. To naprawde sie sprawdzilo :P
Po roku przyjmowania tych lekow zeszlam z Anafranilu i pozostalam przy Lerivonie i Tisercinie. Czuje sie bardo dobrze, zeby nie powiedziec swietnie.
Bardzo wazne, zdaniem mojego lekarza, jest tez dawkowanie (odpowiednio wysokie dawki lekow) i czas kuracji, ktory powinien trwac nieprzerwanie od roku do dwoch lat. Czesto osoby z depresja przerywaja leczenie, gdy poczuja sie lepiej, co powoduje nawroty choroby.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na posty innych, ktorym sie udalo
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Jakie leki pomogly wam pokonac depresje i/ lub nerwice?

przez kasia000 03 lis 2008, 15:30
seroxat +lerivon
kasia000

przez jaaa 03 lis 2008, 16:08
Citalec 20 na dzien- dawka 20 mg
na noc Lerivon i stilnox

te mi glownie sluzyly i pomogly

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 03 lis 2008, 22:35
Lerivon, jak widać nadal jest na topie :smile:
Co by nie mówić, leki starej generacji, trójpierścieniowe lub czteropierścieniowe są najskuteczniejsze. I bardzo dobrze działają w połączeniach z innymi antydepresantami.
Ja jestem obecnie na leczeniu podtrzymującym i chyba Lerivon pozostanie ze mną bardzo długo.
Szkoda jedynie, że nie działa nieco lepiej na nerwicę natręctw. Walczę z nią od 30 lat na zasadzie raz my ją, a raz ona nas ;)

Póki co i tak jest dobrze, nie miałam nawrotów od roku i lekarz jest jak najlepszej myśli.
Wierzę głęboko, że tym razem tak pozostanie...
Herbert Grönemeyer

przez jaaa 03 lis 2008, 22:39
a może sprobuj citalecu? mi na nn pomogly;)

przez eligojot 03 lis 2008, 23:53
Efectin 150 mg.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Anna R. 04 lis 2008, 01:34
Jaa, u mnie jest taki problem, że "posiadam na stanie" dwie choroby- nerwicę natręctw i depresję nawrotową. Z NN żyję już tak długo, że zaprzyjaźniłyśmy się ze sobą ;) I wiem, że da się z nią wytrzymać. Oczywiście były i gorsze okresy, ale to związane jest u mnie zawsze z sytuacją życiową, a czasami z nietrafionym antydepresantem. Nasilone do obłędu natręctwa miałam po efectinie. Sądzę, że myłam ręce ze trzydzieści razy na godzinę najmarniej. Mimo kremów skóra była tak wysuszona, że krwawiła. Rzut choroby miałam też w czasie rozwodu i na innych podobnych zakrętach. Jak wszystko układa się dobrze i jestem szczęśliwa, to mogę natręctwa do pewnego stopnia ograniczać i kontrolować.
Natomiast depresja, to już inna bajka i jestem przede wszystkim zainteresowana jej zaleczeniem, bo wiem, że u mnie raczej wyleczyć się jej nie da. Dlatego pozostanę przy Lerivonie, bo pomaga.
Kiedyś pomógł mi sam Anafranil, ale miałam w sumie niewielkie efekty uboczne i zaczęłam szukać innego specyfiku, który by tych efektów nie powodował. Teraz wiem, że to była głupota, bo prowadziła przez mnóstwo leków do nikąd.
Więc po latach eksperymentów znów powróciłam do Anafranilu, tym razem z Lerivonem. Na szczęście po roku mogłam odstawić Anafranil, a Lerivon pozostanie ze mną na dłużej. Przybieranie na wadze już opanowałam, a innych działań ubocznych nie zaobserwowałam. Wręcz przeciwnie, niektóre aspekty leczenia ucieszyły mnie niezmiernie ;)

Ale dzięki za dobre chęci i rady.Tych nigdy nie za wiele :smile:
Herbert Grönemeyer

przez Bgn 05 lis 2008, 16:59
W jakiej dawce stosujesz Anafranil?
Bgn

przez Anna R. 07 lis 2008, 14:13
Anafranil stosowałam w dawce 187,5 mg- czyli dwie i pół tabletki 75 SR rano. Dopiero taka dawka wyciągnęła mnie skutecznie z depresji.
Herbert Grönemeyer

przez lusesita 08 lis 2008, 00:17
JA BIORE SERONIL I RUDOTEL MAM SILNO NERWICE I NIEWIEM CZY LEKI MAM JUZ NIE DOBRE CZY POWODEM NAWROTUBYŁO ZREZYGNOWANIE Z TERAPII
Nie pisz dużymi literami proszę///Amon

przez Anna R. 08 lis 2008, 00:44
Trudno powiedzieć, co jest przyczyną nawrotu choroby. Też miałam podobne doświadczenia z Seronilem. Działał dobrze przez kilka miesięcy, potem przestał. Zmieniłam leki na Anafranil i Lerivon i dopiero taka mieszanka skutecznie mi pomogła.

Nie mam dobrych doświadczeń z terapią. Chodziłam dwa razy w tygodniu przez ponad rok.
Ani mi to pomogło, ani zaszkodziło. Po roku przerwałam, zniechęcona brakiem efektów. Inaczej to sobie wyobrażałam, myślałam, że uzyskam jakieś wskazówki, pomoc w chorobie. Tymczasem polegało to tylko na opowiadaniu przeze mnie o tym, co zdarzyło się w moim życiu nowego.
Cóż istotnego może się przydarzyć od wtorku do piątku samotnej kobiecie z dzieckiem i do tego na zwolnieniu lekarskim??? Miałam jej opowiadać o serialach w tv, praniu, sprzątaniu i odrabianiu lekcji?
Po jakimś czasie skończyła mi się po prostu inwencja twórcza ;)
Herbert Grönemeyer

przez cynosia27 11 lis 2008, 19:01
a planujecie kiedys odstawic leki??
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

przez Anna R. 12 lis 2008, 23:19
Myślałam nad tym, kiedy brałam Anafranil. Mąż bardzo mnie namawiał do porzucenia tego leku i po rozmowie z lekarką zeszłam z niego bez bólu i objawów odstawiennych. Teraz jestem tylko na Lerivonie (plus Tisercin na noc). Nie planuję na razie odstawienia, bo czuję się świetnie. Zobaczę, ile wytrzyma moja wątroba ;)

Biorę 60 mg dziennie i za powiedzmy rok chcę powoli zmniejszać do 15 i na tym poprzestać. Przyzwyczaiłam się już do myśli, że być może leki będę brała już zawsze. Ostatecznie cierpię na nerwicę natręctw od 30 lat, więc jak mogę się z niej wyleczyć w parę miesięcy?
Lerivon umożliwia mi normalne życie pod każdym względem i nie daje absolutnie żadnych efektów ubocznych. Głupotą więc byłoby z tego rezygnować.
Herbert Grönemeyer

przez suzak29 13 lis 2008, 00:21
Witajcie
Ja biore Citabax 40mg dziennie.
Zomiren doraznie w razie ataku,ale ostatnio cos mi zle po tym leku...
Citabax natomiast mnie nakręca;)
pozdrawiam
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Sortuj wg