Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jakie neuroleptyki w lęku uogólnionym

przez mefiboszet 14 maja 2008, 14:06
To fajnie ;) Może się skuszę :lol:
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: Dobry lek antylekowy

przez Loris 18 maja 2008, 21:37
przedewszystkim spamilan tranxenne lub chlorkopixen
Loris

przez Pstryk 23 maja 2008, 13:24
A te, o których piszecie jako zamienniki nie uzależniają :?: Chyba każdy lek w jakiś sposób uzależnia to fizycznie, to psychicznie.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez weronika 23 maja 2008, 22:12
to co bierzesz to lek doraźnej pomocy, z tego co mi wiadomo po wielu latach, bierze sie go w sytuacjach nagłych , kryzysowych dla doraznego uspokojenie, ale nie leczy się nim nerwicy, on nie rozwiązuje problemu i może uzależniać, a nie brałać nigdy żadnego leku antydepresyjnego , który działa przeciwlękowo i uspokajająco, tylko że trzeba go brac regularnie i dłużej, ale jeśli sie trafi z doborem to może prowadzić do wyjścia i te leki nie uzależniają . Mi pomógł effectin.

przez mefiboszet 19 cze 2008, 08:49
Oprócz antydepresantów można też pomyśleć o słabszych neuroleptykach, o ile lęk nie jest objawem depresji, a np. nerwicy.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez mariogangsta 19 cze 2008, 09:57
Moim zdaniem każdy lek uzależnia psychicznie...nawet zwykły paracetamol,czy aspiryna

Co na fobię społeczną, lęki uogólnione?

przez Mahadevi 03 wrz 2008, 22:42
Witajcie,
Zapisałam się właśnie do psychologa, ale swoją terapię chciałabym wzmocnić poprzez farmakologię. Mój problem to silne lęki przed kontaktami z ludźmi, miewam też depresyjne stany, ale tylko wśród ludzi. Gdy jestem sama czuję się doskonale. Nie mam kłopotów ze snem.
Każde spotkanie z człowiekiem, lub jeszcze gorzej z grupą ludzi wywołuje we mnie silne lęki, ataki paniki, kompletny brak skupienia, pocenie się, drzenie... Mam 26 lat i problem mam od póxnego dzieciństwa ale okresami bywa słabszy i wtedy radzę sie w miarę dobrze.
Teraz jest niestety bardzo źle, a na dodatek od poniedziałku zaczynam pracę w dziale płac i musze sobie pomóc bo potrzebuję pieniędzy na życie.
Brałam leki: mocloxil i zoloft i asentrę (benzodiapezyny biore doraźnie gdy mam ataki paniki).
Czytałam trochę o leku efectin, czy ktoś z osób cierpiących na podobne do moich dolegliwości leczył się tym specyfikiem? Może znacie jakieś inne, które na was dobrze zadziałały...
Proszę o Wasze opinie. Będe bardzo wdzięczna...
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

Re: Co na fobię społeczną, lęki uogólnione?

przez samotniczka 03 wrz 2008, 22:59
Witaj Mahadevi.
Efectin wielu osobom faktycznie pomaga, na silną fobię społeczną brałam Velafaks (zamiennik efectinu) i trochę pomógł ale przy tym stanie same leki niestety nie eliminują tak silnych lęków, potrzebna jest psychoterapia. Podobno pomaga też Seroxat, ale osobiście polecam wenlafaksynę.
Zajrzyj też do działu o w/w lekach gdzie pisze komu na co pomogly.
Powodzenia w pracy!

przez depresyjny86 04 wrz 2008, 00:32
Mi Effectin na fobie społeczna wcale nie pomaga
:)

przez berlioz 04 wrz 2008, 00:42
u mnie gigantyczna robote zrobilo mistrzowskie polaczenie setaloft+ sedan- benzodiazepin

zanim zastosowalem stracilem czas, zdrowie i pieniadze na
effectin, seroxat, cital, witaminy b6 ;) hydroksyzyne, i cos tam jeszcze..

przez Mahadevi 04 wrz 2008, 10:56
samotniczka napisał(a):Witaj Mahadevi.
Efectin wielu osobom faktycznie pomaga, na silną fobię społeczną brałam Velafaks (zamiennik efectinu) i trochę pomógł ale przy tym stanie same leki niestety nie eliminują tak silnych lęków, potrzebna jest psychoterapia. Podobno pomaga też Seroxat, ale osobiście polecam wenlafaksynę.
Zajrzyj też do działu o w/w lekach gdzie pisze komu na co pomogly.
Powodzenia w pracy!

Cześć samotniczko :)
wiesz, najlepsze jest to że nie mogę znaleźć psychologa który się podejmie mojego leczenia :( Byłam u dwóch w poradni zdrowia psychicznego, ale kazdy po wysłuchaniu mojej historii uznał że problem jest skom;likowany a noi akurat nie mają nie mają miejsca w grafiku na spotkania ze mną. Trochę było mi glupio bo otworzyłam się wreszcie przed kimś, pokonałam jakies tam swoje bariery, mówiłam przez łzy a na końcu usłyszałam to życzę powodzenia w szukaniu psychologa :(:(:( No ale nic chcę a raczej muszę z tego wyjść żeby móc pracować, założyć rodzinę...
Pytałam was o leki bo znam taką Panią psychiatrę która raczej otwarta jest na moje sugestie co do wyboru leków. Niestety ona też nie jest w stanie mi pomóc psychologicznie, a pycholodzy których polecała nie chcieli mnie przyjąć. No ale nic będę szukac dalej. Poczytam o tych lekach o ktorych piszecie i ewnie na którys się zdecyduję...
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko.
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez Mahadevi 04 wrz 2008, 11:27
berlioz napisał(a):u mnie gigantyczna robote zrobilo mistrzowskie polaczenie setaloft+ sedan- benzodiazepin

zanim zastosowalem stracilem czas, zdrowie i pieniadze na
effectin, seroxat, cital, witaminy b6 ;) hydroksyzyne, i cos tam jeszcze..

Cześć!

Ja brałam zoloft i asentrę ( to też jest setralina tak jak setaloft) ale na mnie zadziałam, tzn być moze zniknęły moje lekkie stany depresyjne ale dalej pojawiały się leki uogólnione i przed ludźmi.
Dletego szukam czegoś innego...
Pozdrawim!
Marilyn Manson

przez lufa9999 28 wrz 2008, 20:28
Efectin to dziadostwo! Przez niego wpędziłem się w Xanax!
Byłem tylko na Anafranilu i przez 2 lata nie miałem ani jednego napadu lęku (wcześniej miałem ich mnóstwo). Funkcjonowałem normalnie. Pewnego dnia mój lekarz stwierdził, że przejdę na Efectin ("mniej toksyczny, a tak samo działa"). I ja, głupi, dałem się skusić! Efekt był taki, że żeby dobrze funkcjonować zacząłem od małych dawek Xanaxu codziennie, a skończyło się na silnym uzależnieniu.
Teraz czeka mnie detox i terapia odwykowa :roll: ...
Najsilniejsze i najskuteczniejsze są trójpierścieniowce!!!
Pozdrawiam!

Paweł

przez Mahadevi 28 wrz 2008, 20:52
No współczuję uzaleznienia, musi być Ci ciężko :/
Może było Ci tak źle dlatego ze zminiłeś lek, tzn przez sam moment przejścia. Wiadomo że kazde odstaiwnie leku psychotropowego jest trudne i wiąże się ze skutkami ubocznymi takimi jak niepokjó, stany lękowe i inne nieprzyjemne objawy :(
Mi Efectin w gole nie pomaga. Może faktycznie te trójpierścieniowce są skuteczniejsze... Tylko ciekawe o ile bardziej toksyczne?
Pozdrawiam
Marilyn Manson

Sortuj wg