Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie macie sposoby na wyjscie z antydepresantów?

przez kasia000 15 lis 2008, 16:12
MEFIBOSZET--LAE MNIE POCIESZYłES--SZOK
kasia000

przez mefiboszet 15 lis 2008, 19:37
Depresja należy do chorób przewlekłych. Tak naprawdę można całe życie chorować.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez suzak29 15 lis 2008, 20:55
Nom to to wiem tylko u mnie inaczej sie to objawia :smile: ze spaniem nie mam problemu,no moze czasami :D
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 16 lis 2008, 09:06
wiecie co..a skad mam wiedzieć czy to bedzie objaw poodstawienny leku?czy to jest nawrót depresji czy nerwicy?
bo czasami moze to być objaw odstawienny -przej sciowy a ja sie "nakrecę"bo należe do osób niecierpliwych i bede myslała ze to nawrót i wrócę do leków niepotrzebnie!
kasia000

przez mefiboszet 16 lis 2008, 09:42
Dlatego poczekaj te 2 tygodnie. Jeśli po tym czasie wciąż będziesz miała mocno obniżony nastrój i bezsenność, to znaczy, że nie jest to jedynie objaw poodstawienny, ale po prostu choroba. 2 tygodnie biorę z samoobserwacji - oczywiście w indywidualnych przypadkach może być trochę mniej albo trochę więcej.

przez kasia000 16 lis 2008, 12:11
w sumie przez te 2 tyg.bezsenności mozna w niezły dół wpaść!
myślisz ze neuroleptyki,lub ten lerivon który biore na spanie-działa super! bedzie dalej pomagał jak pomaga? jak zacznę odstawiać seroxat?
kasia000

przez mefiboszet 17 lis 2008, 13:06
Sprawdź sama - teoretycznie, jeśli bierzesz coś innego na sen oprócz samego antydepresanta, powinnaś spać - ale tylko teoretycznie ;)

przez kasia000 17 lis 2008, 13:17
czemu teoretycznie?--ja muszę spać!!
kasia000

przez wojtek_kca 17 lis 2008, 22:30
Spróbuj Diphergan w syropie lub tabletkach/10 lub 25 mg/ stosuje się go w takich przypadkach.Nie patrz,że w ulotce widnieje jako lek antyhistaminowy -sprawdza się w bezssenności i nie UZALEŻNIA jak wszystkie inne nasenne benzodiazepiny.

przez kasia000 18 lis 2008, 12:31
DZIĘKI

---- EDIT ----

WOJTEK_KCA-mam pytanie!
biore lerivon od 7 miesięcy sprawdza sie w moim przypadku-super,biorę go tylko na sen ponieważ cierpiałam na bezsenność i moja lekarka do seroxatu który biorę już 4 lata właśnie mi go "dokoptowała"
jestem bardzo zadowolona z jego działania,ale...no właśnie jestem osobą która sobie różne rzeczy wmawia zwłaszcza jak czytam neta,i sie "nakręcam",czy ten lerivon w dawce 30mg dalej bedzie tak dobrze działał jak działa?nie straci swojej mocy??bardzo sie tego boje..choć moja lekarka mnie uspakaja--ale jak swoje;-/
i jeszcze jedno czy jak zacznę wkoncu odstawiać ten seroxat--lerivon też bedzie działał na spanie??nie chcę żeby ta bezsenność mi wróciła bo sie załamie;-((
kasia000

przez jaaa 18 lis 2008, 14:43
kasiu moze jednak warto dac zyciu kierowac troche;) i co ma byc to bedzie- nie masz wpluwu na nic tak naprawde
nawet na to czy bedzie lerivon dzialac czy nie
nie mysl o tym nie nakrecaj sie i czekaj;) nie warto martwic si ena zapas
a gdyby tak na swiecie lerivonu nie bylo?;) znajda sie inn eleki z ktorym sie polubisz bo bedziesz musiala:)

bedzie dobrze ;)

przez kasia000 18 lis 2008, 15:09
:D ale mimo wszystko Wojtku odpisz;-)
kasia000

Odstawiłem leki na ponad pół roku (wrażenia)

przez Adaś2222 17 gru 2008, 12:55
Więc zacznijmy od tego, że cierpię na nerwice natręctw i nerwicę lękową od dziecka w wieku 17 lat poszedłem do specjalisty z tym problemem ponieważ choroba uniemożliwiała mi normalne życie. Brałem leki z początku była gigantyczna poprawa w prawdzie nie byłem wyleczony w 100% z nerwicy, ale było dosyć dobrze, brałem leki prawie 4 lata i postanowiłem, że będę brał ich coraz mniej i brałem co kilka dni, aż w końcu całkowicie je odstawiłem. Nie brałem leków ponad pół roku. Było całkiem dobrze, czasami natręctwa się nasilały albo nie mogłem złapać powietrza itd. ale jakoś dało się funkcjonować. Lecz teraz jak przyszła jesień natręctwa i lęki strasznie się nasiliły, mało jadłem, schudłem bardzo dużo, praktycznie cały czas byłem w stresie, strasznie nadużywałem alkoholu, ale mimo tych wszystkich objawów jeszcze postanowiłem sam zamieszkać i pójść do pracy. Sam nie wiem czy to był dobry pomysł na pewno zdobyłem trochę doświadczenia, ale lęki i stres po prostu mnie wykończył. Teraz z powrotem biorę leki i jest znaczna poprawa. Ale podsumowując pół roku byłem bez leków i było całkiem dobrze, praktycznie nie wiem skąd takie załamanie się mi zrobiło.

Re: Odstawiłem leki na ponad pół roku (wrażenia)

przez mefiboszet 17 gru 2008, 14:52
Interesująca historia, chociaż niewesoła. Powiedz proszę, jakie leki aktualnie zażywasz?

Sortuj wg