Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Carmelo7 08 lis 2015, 14:31
Myślę, że "głowa" w tym wszystkim ma też ogromne znaczenie. Jeżeli czujesz, że delikatnie się coś zmienia po odstawieniu/lub początku brania leków i zaczynasz analizować, wsłuchiwać się w organizm/otoczenie itd. to wtedy robi się męczarnia i zaczynasz się nakręcać... Czasem wchodzą lęki, czasem dół. Jest wiele podatnych osób na to niestety i niektórzy mają wyczulone organizmy na każdą bzdurę...

przez Nichtigkeit 08 lis 2015, 14:43
noszila napisał(a):
Aokigahara napisał(a):Od ostatniej dawki minął ok. tydzień. U lekarza w tym czasie nie byłem. Wizytę mam zaplanowaną na piątek. Pewno będzie ochrzan. Ale mam zamiar wytrzymać i docelowo nie brać leków wogóle. Co to ja, królik doświadczalny jestem? Cztery lata prób i efektu brak. Tyle tylko, że żre jak świnia, trzęsę się i zachowuję jak ostatni ułom. Starczy.

Ja mam za sobą 14 lat "prób i efektu brak"... i powiem Ci, że jeśli jesteś w stanie wytrzymać bez leków, to trzymam za Ciebie kciuki, bo ja się ostatnio obudziłam właśnie z taką myślą "po co to wszystko przez tyle lat faszerowania chemią, tyle skutków ubocznych, tyle prób, a tak naprawdę jedyne czego mi trzeba do jasnej cho$#%y to terapia i święty spokój, cisza, stabilizacja, normalne środowisko z zasadami"..... Ale wszyscy mądrzy lekarze napychali MNIE lekami, właśnie MNIE, zamiast leczyć chore środowisko w którym przyszło mi wzrastać...to smutne właśnie, że tylko NAM się mówi "zmień się", to NAS się leczy jako jedynych winowajców zaistniałej sytuacji bez zastanowienia czy to przypadkiem ktoś, coś, miejsce, ludzie etc. nam nie szkodzą i czy nie wystarczy czegoś wyeliminować, zmienić a nie od razu pakować w kogoś tony prochów i oczekiwać cudu! :time:

Ja wręcz wiem ze u mnie wiele problemow ma podloze środowiskowe tylko co z tego jak ja nic nie mogę...

przez Don Corleone 08 lis 2015, 14:43
No wlasnie ja do nich naleze ;)
Zaczalem brac paroksetyne z powodu mojej hipochondrii, bo caly czas obseruje siebie i czekam na symptmy, ktore od razu podporzadkowuje "smiertelnej" chorobie.
I sa tacy jak Dark Passenger , po ktorych to splywa i nie zaglebiaja sie w badanie samego siebie, takim wlasnie zazdroszcze ;)

Carmelo7 , wlasnie tez zauwarzylem, ze wysilek fizyczny tez na mnie dobrze wplywa, jak przyjde do domu zje...ny po joggingu to mam zupelnie inne mysli :D
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 08 lis 2015, 14:45
I sa tacy jak Dark Passenger , po ktorych to splywa i nie zaglebiaja sie w badanie samego siebie, takim wlasnie zazdroszcze ;)

Nie jestem do końca pewien czy powinienem to odebrać jako komplement czy jako obelgę... :pirate: Czy po prostu jako stwierdzenie faktu. :D
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Don Corleone 08 lis 2015, 15:28
Dark, to jest stwierdzenie faktu, a juz na pewno nie obelga :D Napisalem przeciez, ze ci zazdroszcze tych wlasciwosci :D
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Carmelo7 08 lis 2015, 15:51
Kilka lat temu po odstawieniu Asentry, niestety nie pamiętam ile to trwało, ale również mi organizm szalał. Wysokie tętno, ból żołądka i jelita często przedpołudniem robiły sobie dyskotekę. Pamiętam, że przepadałem się lepiej niż kandydat do NASA na misję na marsa :P Poza refluksem żołądka nic nie pokazało. Pozytywem odstawienia fluo to zmniejszenie się prolaktyny i testosteronu (tu akurat nie wiem czy to mogło mieć wpływ)

przez AlexCCC2 11 lis 2015, 23:26
Biorę już ponad 3 miesiące olanzapine (Zolafren) w dawce 5mg lekarz powiedział mi że może pobiore jeszcze do grudnia ale jak to Ci psychiatrzy mówi że może jeszcze żebym pobrał do wiosny.Moje pytanie brzmi czy te trzy miesiące wystarczyły mi na tzn. podleczenie? leków mam jeszcze na ponad 2 tygodnie,śpię niby 8-10 godzin ale po przebudzeniu leże w łóżku do 12-13godz w południe bo zamuła taka mnie dopada a spać idę 23-24 i w dzień nie mam na nic siły kompletnie z początku brania tego leku miałem trochę więcej siły ale teraz siły brak :D Powiem też,że wcześniej brałem neuroleptyki i miałem 2 lata przerwy od nich ale coś się popsuło i wróciłem do leków brałem perazyne,trilafon,troche rispolept i kwetiapine oraz neurotop i wcześniej kiedyś też już brałem Zyprexe(olanzapina)

przez noszila 15 lis 2015, 13:46
Don Corleone napisał(a):Dark, to jest stwierdzenie faktu, a juz na pewno nie obelga :D Napisalem przeciez, ze ci zazdroszcze tych wlasciwosci :D

Oj tak patrząc z jednej strony to naprawdę jest czego pozazdrościć, bo omija Cię męka zmniejszania dawki, tłumaczenia sobie "dasz radę, dasz radę, jutro ku&*a będzie lepiej"...

Ja już chyba jestem "czysta". Wszystko chyba ze mnie już wyszło. Lekarz przepisał mi teraz "ranofren". Na moje pytanie "dlaczego lek na schizofrenię?" odpowiedział "bo jest też stosowany w afektywnej dwubiegunowej"...........przemilczałam.............z ulotki wynika, że stosuje się go ale w epizodach maniakalnych, ani słowa o depresyjnych a to z tymi mam największy problem, bo od dłuższego czasu o dobry nastrój i zastrzyk energii jest chorernie ciężko....... Dlatego tego leku postanowiłam nie brać. I co? No i w sumie nic. Dupsko mam ciężkie jak z żelaza, nie mam na nic siły, ochoty, właściwie mogę tylko leżeć, spać, ewentualnie coś poczytać....zero motywacji, zero chęci, wiary, nadziei...tak sobie dryfuję i myślę "no i co dalej?..." :bezradny:
Komentarz lekarza "bo ja już nie wiem co mam z tobą zrobić" też mi jakoś nie pomógł heh...
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez SrebrnaSowa 15 lis 2015, 13:52
Lamilept - dawka dzienna - 4x 25mg na wieczór. Odstawione - z dnia na dzień , zbrakło tabsów.
Objawy - jakby się siedziało we własnym ciele, ale jednocześnie " dryfowało " gdzieś poza nim. Wszystko z zewnątrz dociera powoli i słabo- okres trwania , do około 10 min. Kilka razy dziennie.
Pierd*le ,skoro taka pigułka daje rade , to ja też muszę i to bez niej .
Odstawiam.

Mam pramolan i tranxene- ponoć najbardziej uzależniające- ale postaram się brać doraźne.

przez monapayne 16 lis 2015, 22:00
Ja też odstawiłam leki. Już miesiąc prawie bez lamotryginy i bez abilify.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez noszila 19 lis 2015, 00:34
monapayne napisał(a):Ja też odstawiłam leki. Już miesiąc prawie bez lamotryginy i bez abilify.

Ja też niedługo miesiąc i też bez lamotryginy i jeszcze miałam esci. Jak sobie radzisz? Ja mam paskudne uczucie pustki wewnętrznej. W ogóle czuję się jakbym stała na jakimś pustkowiu i nie wiedziała dokąd iść i co w ogóle ze sobą zrobić... :hide:
Esci10
Kweta25

przez monapayne 19 lis 2015, 15:59
Też tak miałam. Rozbicie na maksa = i to raczej nie tylko nawrót choroby, to bardziej skutki odstawienne, tak myślę. Dwa lata brania różnych leków jednak pozostawia ślad... W ogóle na lekach traciłam jakby pamięć.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez noszila 20 lis 2015, 22:57
monapayne napisał(a):Dwa lata brania różnych leków jednak pozostawia ślad... W ogóle na lekach traciłam jakby pamięć.

Kurcze, a ja 14 lat na lekach :hide:

Z brakiem pamięci masz rację, nie wiem czy akurat to masz na myśli, ale ja dopiero teraz jakbym zaczynała przypominać sobie na nowo pewne rzeczy, jakby trochę rozjaśniło mi się w głowie i luki we wspomnieniach się wypełniały.
Żeby tylko teraz jakoś ruszyć z miejsca, żeby gdzieś znaleźć motywację i chęć do działania, do planowania.... :bezradny:
Esci10
Kweta25

przez monapayne 20 lis 2015, 23:06
noszila, :( Ale widzisz, wypełniają się luki, to dobrze... U mnie właśnie też coś takiego ma miejsce... dziwne. A na co chorujesz? Ja mam borderline.

Sortuj wg