Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez monapayne 05 cze 2015, 19:40
Dla mnie prądy są chyba najgorsze.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Kovalem 06 cze 2015, 23:38
A mieliście po odstawieniu taki sztywny kręgosłup+szyję ?
Ja czuję się tak właśnie od mniej więcej tygodnia, odkąd całkowicie nie biorę Afobamu.

Czuję się tak jakbym miał zaraz dostać atak padaczki, nie wiem w sumie jak to opisać.. Dodatkowo mi w nogach idzie "prąd".

przez AlexCCC2 17 cze 2015, 19:00
Mam pytanie do obeznanych w neuroleptykach w moim przypadku biorę perazyne pytanie brzmi czy mogę być po jej odstawieniu rozbity psychicznie bardzo proszę o jakieś info pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krzysztoff1 25 cze 2015, 16:12
Hej, od lutego biorę pramolan na nerwicę i hipochondrię. Czuje się po nim znacznie lepiej, nie stresuję się, mineły też w większości moje lęki przed chorobami, czasem nawracają chwilowo. Przy ostatniej wizycie, mój psychiatra kazał mi przygotowywać się do odstawienia tzn brać teraz jedną tabletkę dziennie a po około 2 miesiącach zejść na 1 co dwa dni. Czy odstawiał ktoś pramolan i wie czy występują jakieś objawy odstawieniowe? Czy taka terapia jest skuteczna? Boje się żeby moje lęki nie wróciły, bo od kilku miesięcy żyje już normalnie...

przez paradoksy 11 lip 2015, 22:46
leki trochę mi pomogły w gorszych momentach, ale nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że nie muszę się niczym wspomagać od kilku lat...
DA SIĘ. Nie zamierzam głosić żadnych prawd objawionych - życzę każdemu, aby mógł być w pełni świadom i o własnych siłach.

przez DwaGuziki 03 sie 2015, 22:00
Ja po pramolanie spałam na stojąco :D obecnie odstawiam Fevarin jestem ostatnie 2 dni na półowce tabletki i czasem zdarzają mi się gorsze dni ale nic poza tym.
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

Problem w trakcie odstawiania leku.

przez pentagrow 16 sie 2015, 14:02
Hej,

Próbuje odstawić wenlafaksynę i nic nie idzie :(. Im dłużej nie biorę tym jest coraz gorzej (oczywiście biorę, ale mniejsze dawki).

Nie mogę się skupić i jestem strasznie rozproszony. Jestem powolny i słaby.
Pracuje jako programista i zawalam obecnie dużo projektów ze względu na czas.
Nie wiem co robić...

Pozdrawiam

Problem w trakcie odstawiania leku.

przez agusiaww 20 sie 2015, 08:40
pentagrow, odstawiaj powoli, jak masz tabsy to pol roku siedz na pol tabletce. A jak granulki to sobie odyspuj co m-c po 10 granulek.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jedza94 25 sie 2015, 08:40
witam proszę o poradę nie wiem czy dobry dział otóż mam dzisiaj zabieg , nie skonstultowałam z lekarzem czy moge wziąć leki i tu moje pytanie czy coś się stanie jeśli biorę setolaft zawsze rano a dzis wezmę po południu ? nie powinno nic się dziać prawda? tylko wiecie troche schizuje, aaa i cloraxenu tez bym nie brała

przez encyklopedia1 25 sie 2015, 11:13
PYTANIE DLA DOŚWIADCZONYCH:

Jak przejść z paroksetyny na fluoksetynę?
Po prostu od razu wziąć inną tabletkę?

Paroxinor 20mg > Bioxetin 20 mg

Proszę o pomoc.

przez Suicide_silence 02 wrz 2015, 12:37
Cześć, od 4 dni odstawiam lorazepam(zaczęło się od sporadycznego brania, później pół roku 1mg dziennie, później sam zszedłem na 0,5mg dziennie i tak brałem przez rok ze świadomością ze jest mi to niepotrzebne), lekarz mówił ze to jest mała dawka i nie brana tak długo i ze spokojnie mogę zejść na 0,25 a później rozpuszczac to w strzykawce i co 2 dni odlewac 1mm. Wiem ze zejście o pół dawki to za dużo ale tak samo schodziłem z 1mg i wtedy obyło się bez większych problemów. Teraz jest trochę lipa bo mam wyraźne objawy odstawienne, kręci mi się w głowie i mam ataki paniki. Nie ma jakiejś wielkiej tragedii bo bywało gorzej ale trochę się boje z tego schodzić. Ma ktoś jakieś doświadczenia z odstawianiem lorazepamu? Szukam trochę wsparcia i porady, lekarza mam dopiero w październiku a obiecałem sobie ze odstawie to g*wno. Dodam że wzięcie ,,brakującej" dawki nie wchodzi w grę, chyba że już teraz zacznę rozpuszczac w strzykawce(lorafen strasznie źle dzielić). Proszę o kontakt tu albo w prywatnej wiadomości/mailu. Pozdrawiam

przez sanczezrodrigez 15 wrz 2015, 22:31
Cześć miśki. Mam pytanko.
Jakieś 2 miesiące temu zapomniałem wziąć wenlafleksyny jeden dzień a brałem od 1.5 roku dzień w dzień.
Przy tym wypiłem dużo coli w ten dzień, jakoś sie tak nieszczęsnie złozyło. No i miałem na drugi dzień ostre jazdy ale jak wziąlem venlectin to troche przeszło ale ... Z dnia na dzien bylo coraz gorzej.. Lęki powróciły, prądy w głowie , koncentracja to była tak kiepska że sesja przez to ucierpiala. No ale trwało tak 2 miesiace i teraz powoli sie stabilizuje. Chodzi mi o to, czy jest taka możliwośc ze wtedy moj organizm przestał reagować na wenlafleksyne ? Bo teraz mam wrażenie że tylko gorzej się czuje jak to biorę. Nie raz ktoś pisał, że jak jeden raz nie wziąl to mu sie nic nie działo, albo jak działo to po wzieciu dawki przestawalo. Moj lekarz jest w podeszlym wieku i bedzie odchodzil na emeryture ale chodzilem mu bo troche mu ufalem a poza tym nie bral ode mnie duzo pieniedzy, jednak on twierdzi ze nie powinienem tego zmieniac a ja mam pierwszy raz wrazenie ze jednak nie idzie to w dobrym kierunku, co o tym sadzicie ?

przez elvenqueen 18 wrz 2015, 20:52
Błagam, pomóżcie mi. Właśnie mija rok, jak biorę Asertin 50 i Rispolept 1. Nie chcę już brać tych leków! Nie chcę teraz dyskutować na temat mojej decyzji, którą już stanowczo podjęłam. Chcę wrócić do koszmaru sprzed leków, który teraz wydaje mi się niebem! Próbowałam odstawić te leki. Zaskutkowało to silnym i wykluczającym codzienne funkcjonowanie szumieniem w głowie i uczuciem jakbym miała zaraz stracić przytomność. Ustąpiło to po wzięciu kolejnej dawki. Moje pytanie - JAK PRZESTAĆ TO BRAĆ??? Czy mogę iść do lekarza i zażądać, żeby mi to powiedział i pomógł zejść z tych leków? Jeśli zaraz nie przestanę ich brać, to wolę umrzeć i zabiję się.

przez Kalebx3 18 wrz 2015, 21:19
Czy mogę iść do lekarza i zażądać, żeby mi to powiedział i pomógł zejść z tych leków? Jeśli zaraz nie przestanę ich brać, to wolę umrzeć i zabiję się.

Pewnie ,że możesz iśc do lekarza i poprosić go , by powoli - zmiejszająć dawkowanie - odstawił Ci ten lek .
Lekarz postawi pytanie o CEL tej decyzji , skoro lek Ci dobrze służy ?
Co mu odpowiesz ?
Nie strasz nas Tutaj zabijaniem . Nikogo to nie łyknie , nawet Twój lekarz co najwyżej za taki tekst da Ci ewentualnie skierowanie do szpitala psychiatrycznego , a tam Leki do buzi i nie ma zmiłuj się .
Ile Ty masz ogóle lat ( pewnie mniej niż 18 emocjonalnie) ?
Trochę pokory ,,,wobec swoich słabości , niedomóg i chorób .
A jaką masz postawioną diagnozę ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg