Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Don Corleone 22 maja 2015, 16:26
Czesc, no wlasnie symptomy odstawiennicze wystepuja z kilku dniowym opoznieniem, a nawet po 2-3 tygodniach od naglego przerwania kuracji.
Zobacz jak sie bedziesz czula, jak nie dasz rady wytrzamyc, to bedziesz musiala wskoczyc na niska dawke i powoli odstawiac. Kazdy reaguje inaczej, ale to co opisujesz to wedlug mnie, winna naglego odstawienia trojpiersciennego pramolanu.
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez SrebrnaSowa 22 maja 2015, 16:44
No chyba masz rację.
Podobnie jak TY mieszkam w Niemczech , jestem dopiero na etapie szukania psychiatry, bo do Polski jeżdżę za rzadko.
I teraz nie mam skąd wziąć leków.... :(((
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez iamx 28 maja 2015, 01:57
@Don Corleone

Po kilku dniach juz uderzałem głową w ścianę, dziadek pojechał rowerem na domek i tam znalazł te tabletki, już mi się i tak kończą, ale jest dobrze póki co, nikomu nie polecam odstawiać, a tym bardziej zaczynać z tym gównem, już się boję co będzie jak się skończą, akutalnie jestem spłukany i nie mam nawet na psychiatrę (ubezpieczenia też brak)..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 28 maja 2015, 11:43
iamx, a jakie leki bierzesz, ile, na co i jakich potrzebujesz?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez monapayne 28 maja 2015, 11:45
Ja mam 3 opakowania paroksetyny. Mogę Ci wysłać listek. Też odstawiłam w tym roku. Bardzo ciężko było. Lekarze nie zdają sobie sprawy jakie to cierpienie jest...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez Don Corleone 28 maja 2015, 18:33
Czesc robotnica ;)
To jest walsnie ten problem, ze lekarze albo nie wiedza, albo udaja, ze nie wiedza. Ja biore 12 lat paroksetyne i jestem bardzo wyczulony na zmniejszanie dawki. Lekarz psychiatra mowi mi , zeby pobrac paro przez kilka dni co drugi dzien, a potem brac inny lek ;) jakby to bylo takie proste. Kilka lat temu jak probowalem zastapic paro innym SSRI to wyladowalwem w psychiatryku na odwyku, bo wpadlem w alkoholizm poprzez symptomy odstawiennicze.

Jak dlugo bralas paro ? Udalo ci sie calkiem odstawic ??

przez monapayne 28 maja 2015, 21:04
Brałam pół roku. Teraz biorę zero. No przemęczyłam się. 'Twarda' jestem. Pomagałam sobie benzo i klozapiną. A tą drugą już też odstawiam powoli. Jestem na naniższej dawce, minimalnej co kilka dni.

przez AlexCCC2 02 cze 2015, 17:25
Miał ktoś problemy z odstawieniem neuroleptyków w moim przypadku perazinu?Dzięki za wszelkie odpowiedzi pozdro

przez noszila 03 cze 2015, 19:33
Przepraszam, jesli powielę pytanie, ale to dosyć mocno rozbudowany wątek i trudno trochę znaleźć pożądaną odpowiedź.

Mam pytanie odnośnie odstawiania leku Mozarin (escitalopram).
W styczniu zaczęłam przyjmować lek w dawce 10mg, po miesiącu podniesiony na 15mg.
W zeszłym miesiącu (3 tygodnie temu) zeszłam znowu na 10mg.
Po jakim czasie mogę spróbować zejść na 5mg a następnie przestać przyjmować lek w ogóle?
Dodam, że od początku (od stycznia) przyjmuję też lamotryginę na stabilizację nastroju i z niej nie chciałabym na razie rezygnować.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Don Corleone 03 cze 2015, 20:24
Czesc noszila , nie bralem nigdy Escitalopramu, ale mysle, ze skoro to SSRI, to zasady odstawiania sa podobne.
Jednak kazdy reaguje na redukcje dawki inaczej. Zalezy tez duzo od tego jak dlugo lek bralismy.
Napisz prosze jak znioslas zejscie z 15mg na 10mg. Jesli mialoby sie cos dziac, to w pierwszych trzech tygodniach, juz bys cos odczula.

Pozdrawiam

przez noszila 04 cze 2015, 10:42
Zejście z 15mg na 10mg w zasadzie odczuwam jako pozytywne doznanie bo odniosłam wrażenie, że jestem nieco bardziej świadoma tego co się wokół dzieje, mniej "zamulona" mówiąc wprost. Czuję się ogólnie lepiej. Kilka razy zdarzyły się lekkie zawroty i momentami zaburzenia widzenia, taka mgiełka na oczach ale to wszystko jest chwilowe i dające się znieść.
Ogólnie SSRI biorę z przerwami od około 10 lat. Jesli chodzi o escitalopram to brałam go około roku na przełomie 2011-2012, potem przerwa, próba z sertraliną (około miesiąca-silne skutki uboczne) i teraz od stycznia znowu Mozarin (esci). Chciałabym jednak spróbować go odstawić i zobaczyć, jak będę funkcjonować na samej lamotryginie, która moim zdaniem przyjemnie stabilizuje nastrój a nie otumania.
Pozdrawiam.
Esci10
Kweta25

przez Don Corleone 05 cze 2015, 15:27
Witaj kolezanko ;)

Z tego co piszesz, to dobrze znioslas zejscie z 15mg na 10mg. Ja poczekalbym do 4 tygodni i te ostatnie 10mg schodzil juz 2,5mg co 4 tygodnie. Jesli chodzi o odstawianie SSRI to pospiech jest tu zlym doradca, ale po 10 latach sama masz napewno doswiadcznie jak twoj organizm reaguje ;)

Zycze ci bezobjawowego odstawiania i milego weekdnu ;)

Pozdrawiam

przez noszila 05 cze 2015, 15:47
Don Corleone napisał(a):Z tego co piszesz, to dobrze znioslas zejscie z 15mg na 10mg. Ja poczekalbym do 4 tygodni i te ostatnie 10mg schodzil juz 2,5mg co 4 tygodnie. Jesli chodzi o odstawianie SSRI to pospiech jest tu zlym doradca, ale po 10 latach sama masz napewno doswiadcznie jak twoj organizm reaguje ;)

To fakt, odstawianie SSRI przebiegało z różnym skutkiem a niektóre efekty uboczne zmuszały do szybkiego odstawiania.
Może faktycznie zrobię tak jak mówisz, zwłaszcza że mam jeszcze tabletki 15mg więc mogę je akurat podzielić na pół żeby uzyskać 7,5mg co daje bardziej delikatne zejście o 2,5mg tak jak piszesz.
Dziękuję bardzo za odpowiedź i poradę :)
Pozdrawiam również.
Esci10
Kweta25

przez MalaMi1001 05 cze 2015, 15:53
Ja esci odstawiłam z dnia na dzień z 10mg do zera. Pojechałam na szkolenie i zapomniałam leków. Uznałam to za dobry omen i postanowiłam już nie brać po powrocie. Ze skutków odstawiennych odczułam jedynie prądy, gdzieś tak ok 1,5 tygodnia to trwało, z dnia na dzień coraz mniejsze i do wytrzymania. Z sertraliną było dokładnie tak samo, żadnych innych skutków oprócz prądów. Więc nie strasz tak tymi skutkami przy odstawianiu, bo jednego mogą zwalić z nóg, a innemu jak mnie nic nie będzie. Trzeba zobaczyć jak się człowiek czuje po redukcji dawki i tyle, jak nic się dzieje nie ma się co cackać z odstawianiem.

Sortuj wg