Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

swiat po setralinie...

przez fsck 18 mar 2015, 20:35
wlasciwie to na jakiej zasadzie to dziala odchudzanie przy braniu lekow... tkanka tluszczowa sie spala czy co?
Offline
Posty
62
Dołączył(a)
27 gru 2014, 21:01
Lokalizacja
om

swiat po setralinie...

przez Bode Miller 18 mar 2015, 20:42
fsck, spada apetyt i jest jadłowstręt. Ja kiedyś na Anafranilu schudłem 8 kg w szpitalu. Nie jadłem prawie nic(zupa na obiad i dwie herbaty w ciągu dnia) ale to był bardziej wynik depresji.Nie mogłem po prostu patrzeć na jedzenie.
Bode Miller
Offline

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez zima 19 mar 2015, 00:10
warrior11,
Proponuję dietę antypsychotropową,zero chemii,dużo owoców,warzyw,ruchu na świężym powietrzu
no i samych pozytywnych myśli :mrgreen:

wiesz ze wowczas jestem wyjatkowo nieznosna????
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2606
Dołączył(a)
17 mar 2013, 18:30

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Storożak 19 mar 2015, 00:53
Wenlafaksyna,Wellbutrin,Brintellix,Aurorix. Leki po których nie przytyjesz a na wellbutrinie jeszcze schudniesz. Jednak bez ciężkiej pracy nic się nie osiągnie a więc dietka i treningi to najlepsze combo.

A po wenlafaksynie przytyłam, ale generalnie nie powinno się po tym tyć ;)
Pie.dole nie biore...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1808
Dołączył(a)
30 paź 2014, 18:46

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez agorafobik 26 mar 2015, 20:19
Witam wszystkich

Zaczne moze nie od poczatku ale do rzeczy tak wiec mam agorafobiczne lęki wszystko na to wskazuje jak czytam na temat objawow w internecie i nowy lekarz ktory mnie prowadzi tez tak uwaza Lezalem jakis czas temu w szpitalu i tam mi zdiagnozowali koniowale schizo paranoidalna i dawali mi abilify i solian bralem to gowno przez 2 lata czulem sie po tych lekach taka beznadziejna pustke nic mnie nie cieszylo zero zainteresowania czymkolwiek ie cieszylo mnie zycie a oni mi mowili ze to objawy choroby a nie zazywanych lekow a to bylo pewnie przez obnizenie neuroleptykami dopaminy

Ale wracajac do tematu poprawy nie bylo zadnej w odczuwaniu lęku, strach przed wychodzeniem z domu przed przebywaniem w supermarketach i otwartych przestrzeniach przed przechodzeniem przez mosty przed staniem na balkonie (zawracalo mi sie w glowie) Wiec odstawilem te neuroleptyki i zmienilem lekarza ktory po moich sugestiach aby zapisac mi cos antylekowego nie chcial tego zrobic najwyzej byl sklonny zmniejszyc mi dawke neuroleptykow

Tak wiec jak pisalem wczesniej zmienilem go i u nowego lekarza dostalem odrazu paroxetyne po ktorej juz po tygodniu poczulem poprawe i wychodzilem z domu o kazdej porze dnia i moglem patrzec w jeden punkt bez zawrotow glowy, potem za moja namowa zmienilismy paroxetyne na sertraline bo pracuje a po paroxetynie nie mialem sil i czytalem tez o podwyzszonej prolaktynie (zerowe libido i inny objawy uboczne niekorzystne dla zdrowia)

Na sertralinie jest lepiej mam wiecej sily i jest lepiej w kwestii libido ale w dalszym ciagu biore solian w polowie dawki ktorego jeszcze nie odstawilem do konca przy najblizszej wizycie bede mial pewnie odstawiany i tu moje pytanie czy podniesie mi sie po odstawieniu solianu troche dopamina tym bardziej ze sertralina troche ją tez podwyzsza ale niestety solian ja obniza I bede mial troche wiecej checi na aktywnosc? bo teraz tak jakos nic za bardzo mnie nie interesuje nie angazuje sie 100% jak cos robie i tak mysle ze to przez obnizona dopamine po solianie moge miec te symptomy wypowie sie ktos doswiadczony kto mial stycznosc z roznymi rodzajami lekow ??

Z tego co pamietam kiedys bylem taki bardziej emocjonalny wszystkiego ciekawy nie wiem czy moze z uplywem wieku ten stan sie zmienia ale teraz wszystko jest takie jakies plaskie nijakie nieciekawe nie analizuje niczego tak jak kiedys nie czuje tylu doznan z wykonywanych czynnosci nie mowie ze to mi bardzo przeszkadza bo chyba kiedys bylem za bardzo nerwicowy za mocno odbieralem bodzcce i przez to slabiej radzilem sobie z roznymi sytuacjami ale zastanawia mnie czy jak odstawie ten solian ktory notabene niepotrzebnie biore to czy skoczy mi troche dopamina i bedzie mi sie dzieki niej bardziej chcialo i bede bardziej odczuwal zycie ? Z gory dzieki i pozdrawiam
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
26 mar 2015, 20:14

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Limitrophe 27 mar 2015, 14:13
Odstaw ten lek i zobaczysz ;)
Nikt Ci tu nie wywróży.

Niestety serotonina obniża proporcjonalnie dopaminę.
Ale z pewnością masz zaniżony poziom dopaminy, po tym leku.
Musi minąć kilka dni, jak zauważysz zmianę, obyś nie dostał pewnego szoku, który często u schizofreników nazywa się "kurde, ile ja lat straciłem".
Ale sertralina powinna Cię ujażmić.

p.s. Sertralina od 150mg wytwarza dopaminę.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny
Avatar użytkownika
Offline
Posty
141
Dołączył(a)
03 cze 2011, 13:01
Lokalizacja
Mazowsze / Radom / Dęblin

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez inez3 31 mar 2015, 13:31
Czesc, przez jakieś 20 dni odstawiłam 10 mg escitalopram i 75 mg lamotryginy. Lamp odstawiłam szybciej bez żadnych skutków. Natomiast esci zniwelowalam do zera w zeszła środę. Od tego czasu codziennie kręci mi się w głowie, a raczej czuje momentami jakbym była pijana... Póki co nie widzę żeby to się poprawialo. To nie jest mój pierwszy lek i pierwsze odstawienie, ale może ktoś z Was wie jak to przy esci jest i ile może to potrwać. Mam też zdecydowanie mniej siły... Dzięki z góry za każdą odpowiedź.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez monapayne 01 kwi 2015, 16:18
inez3, moja mama tak ma za każdym razem, ale daje radę. Za to ja teraz odstawiłam paroksetynę i jest... okropnie.

-- 01 kwi 2015, 16:19 --

Limitrophe, co to za szok - ile lat straciłem?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez inez3 02 kwi 2015, 10:25
robotnica, zawroty głowy u mnie to standard przy odstawianiu. To samo było przy asentrze i wenli, co nie zmienia faktu, że to i tak wkurzajace ;).
A ty jakie masz skutki?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez monapayne 02 kwi 2015, 18:44
Mam zawroty głowy, poce się, problemy z pamięcią, rweolucje żołądkowo-jelitowe, mdłości... prądy.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez inez3 03 kwi 2015, 11:48
robotnica, Oj to współczuję. Czemu jeszcze nie wymyślono leków, które nie mają skutków ubocznych na początku i przy odstawieniu, a przynajmniej nie takich, które kompletnie rozwalaja życie? Jedyne dobre to, że w końcu to przechodzi... Mi już zawroty prawie przeszły na,szczęście...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
06 cze 2007, 10:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 06 kwi 2015, 17:12
Brałem neuroleptyki najpierw olanzapine z 4 miesiące potem pernazyne z 3 miesiące za miesiąc lekarz ma mi odstawic ile się czeka po odstawieniu leków aż ta zamulka minie i inne skutki uboczne po tych lekach?
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez tracershy 12 kwi 2015, 12:05
Od kilku dni zmniejszam sobie dawkę wenlafaksyny. Robię to na oko, ale na razie odsypuję minimalne ilości. Jakiś czas temu chciałem wyjść z leku zbyt szybko i miałem prawdziwą burzę somatyczną. U mnie problemem jest że mam mózgowe porażenie dziecęce które objawia się wzmożoną spastycznością i wychodzenie z leków musi być podwójnie ostrożne. Brałem efectin w dawce 150 mg przez 6 lat. Po kilku dniach na dawce ok 1/5 mniejszej mam lekkie zawroty. Ale liczę że nie będzie tak źle...
Offline
Posty
146
Dołączył(a)
11 maja 2010, 17:25

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Progressive 12 kwi 2015, 12:14
Brałem wenlę prawie rok i odstawiałem ją bardzo powoli, ze względu na objawy somatyczne. Od kilku/kilkunastu dni nie biore jej w ogole i brak skutkow ubocznych w postaci prądów czy mdłości, ale jeśli chodzi o stan psychiczny to totalne dno. Czy to normalny skutek uboczny czy powrót choroby ?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
555
Dołączył(a)
06 maja 2014, 16:46
Lokalizacja
Kraków

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 7 gości

Przeskocz do