Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Inna 24 sty 2015, 12:37
dziekuje za odpowiedz.nie,lekarz mi nie odstawil,ale za bardzo tylam po nim i tak odstawilam.kiedys lekarz mi odstawial leki,ale ten i olzapin mial takie dzialanie po odstawieniu...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Infinity 24 sty 2015, 12:46
Inna, lepiej takie rzeczy robić pod nadzorem lekarza. Przepisał by leki które złagodziłyby objawy po odstawieniu.

-- 24 sty 2015, 11:50 --

Proponuję abyś wróciła do klozapolu do czasu wizyty u lekarza. Wtedy możecie pogadać o zamianie leku. Sama możesz sobie niezłego bigosu narobić.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2229
Dołączył(a)
05 cze 2014, 16:00

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Inna 24 sty 2015, 12:51
no tak,moglabym sie zapytac lekarza o taki lek,ale mozesz przyblizyc ,co to za leki,jaka grupa itd??moze znasz nazwe?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Infinity 24 sty 2015, 12:56
Inna, ja przy zmianie antydepresantów brałam benzodiazepiny. Przy zmianie neuroleptyków brał inne/docelowe, o tej samej mocy działania jak np. 600 mg solianu i 25 mg kolozapolu zamieniłam na około 23 mg Abilify

-- 24 sty 2015, 11:58 --

Tylko że trzeba powoli schodzić z dawek i wprowadzać również powoli nowe.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2229
Dołączył(a)
05 cze 2014, 16:00

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Inna 24 sty 2015, 13:26
acha-rozumiem,dziekuje.;-] ale moze sie orientujesz-na te brzydkie objawy odstawienne,co mam,czy dobrze tez brac tisercin i relanium?biore je po 1 tabletce ,co 6 godz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez sailorka 24 sty 2015, 15:13
Inna, odstawiasz neuroleptyki po to, żeby truć się innymi psychotropami? Gdzie tu sens? BTW też chcę odstawić leki, ale najpierw pogadam o tym z lekarzem.
Cześć, jestem czubkiem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10529
Dołączył(a)
27 sty 2014, 00:41

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Inna 24 sty 2015, 15:24
wydaje mi sie,ze kazdy lek na schizy ma inne dzialanie,tak mi sie wydaje.zmienialam czesto leki na depresje i nic sie nie dzialo,a na schize mialam tylko z 3 leki,a takie objawy mialam tylko po odstawieniu olzapinu i klozapolu.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Vizir 24 sty 2015, 22:03
Inna - objawy które opisujesz - podniecenie, niemożność wysiedzenia na miejscu/skoncentrowania się, natłok myśli, niepokój to wynik wtórnej nadwrażliwości receptorów dopaminowych. Nie ma na to leków. W celu minimalizacji tych objawów z leków schodzi się POWOLI ! , a nie rzuca się je ot tak w 1 dzień. Im dłużej i im silniejsze neuroleptyki się bierze tym te objawy mogą być silniejsze i trwać dłużej. Nie wiem czy "pociągniesz" leczenie schizo chlorprotiksenem w przypadku kiedy jesteś już na klozapinie. Olanzapina i klozapina to substancje, które szybko powoduje że człowiek zamienia się w prosię hodowlane, które wygląda jakby z 10lat przesiedziało w piwnicy bez dostępu do światła dziennego (co w szczegówlności dla kobiet jest nie do zaakceptowania) o takich szczegółach jak cukrzyca, LDL 323425% nawet nie wspomnę :) Jak bym był na twoim miejscu, brałbym do nast. wizyty u lekarza chociaż połowe tej dawki klozapiny na której byłaś bo chlorprotiksen ma stanowczo za małe powinowactwo do D2 i stąd te objawy. Na wizycie przedstaw lekarzowi sprawę jasno, że chcesz brać leki, ale nie jest absolutnie do zaakceptowania fakt, że przytyłaś tak dużo - powiedz mu o ile. I w zw. z tym poproś o zyprazydon, ewentualnie arypiprazol. Jego obowiązkiem jest (jeżeli przytyłaś mocno) wycofanie olanzapiny, klozapiny i wprowadzenie leku po którym odsetek przybierania na wadze jest najmniejszy. Jeżeli ci odmówi/powie że "nie bo nie" poproś go kulturalnie aby wystawił ci oświadczenie na piśmie, że odmawia, na tej samej wizycie o to żeby wydrukował ci historię leczenia u niego, weź receptę i ładnie powiedz "do widzenia". Najlepiej jedź w towarzystwie kogoś kto nie choruje i w razie gdyby doktor miał problemy z wystawieniem pisemnego oświadczenia po tym jak ci domówił spokojnie zadzwoń na policję, wyjaśnij panom policjantom razem z osoba towarzyszącą o co chodzi, poproś panów policjantów, żeby wytłumaczyli , że jednak no... będzie musiał to zrobić szanowny Pan/Pani doktor;) Z kserem zaświadczenia i pismem odnośnie skargi udaj się do dyrekcji placówki, drugi komplet wyślij do Okręgowej Izby Lekarskiej właściwej danemu lekarzowi http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil68/rejlek/hurtd . Trzeci komplet możesz wysłać/zanieść samodzielnie do instytucji, która jest organem założycielskim (starostwo, wojewoda, zależy czy szpital jest powiatowy czy wojewódzki). Warto zrobić coś dla siebie, swojej satysfakcji i zmieniać po cegiełce ten kraj, sam się przekonuje że takie działania pomimo , że są dużo bardziej rozciągnięte w czasie u nas w Polsce niż w krajach cywilizowanych to jednak ostatecznie jak się coś w jakimś kierunku zrobi to prędzej czy później będą efekty :) Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
332
Dołączył(a)
20 lis 2013, 12:37

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 25 sty 2015, 20:45
mam pytanie ile trzeba poczekać po odstawieniu neuroleptyków w moim wypadku pernazyny branej przez ok 8 lat żeby wszystko wróciło do normy w organizmnie?Bo lekarz mówi,że mi odstawi
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Inna 26 sty 2015, 11:19
Vizir-oj-bardzo,bardzo dziekuje-super,ze mi az tyle napisales........teraz rozumiem,bo wczesniej jakos nie doszlo do mnie powiadomienie......jakby cos,to napisz na priv.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 27 sty 2015, 21:05
biore neuroleptki łącznie 8 lat obecnie perazin i najgorsze nie jest to że jak je odstawie to choroba mnie pokona tylko,że mogę nie umieć bez nich żyć bo człowiek bynajmniej ja tak mam że się do nich przyzwyczaiłem że lepiej jest na nich bo lepiej sie śpi jest miło itd.a wcale nie jestem tak chory żeby brac je do końca życia.Miał ktoś tak podobnie?
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez natrętek 05 lut 2015, 12:38
ja biorę SSRI + czteropierścieniowce też od 8 lat i jestem obecnie w trakcie odstawiania. AlexCCC2, skąd wiesz, że jak odstawisz to choroba Cię pokona, próbowałeś już odstawiać i nastąpiło nasilenie objawów ?

Ja już 2 miesiąc odstawiania mam za sobą, obecnie jestem na minimalnych dawkach sertraliny (50mg) i mirtazapiny (15mg). Od wczoraj czuję nasilenie objawów, silne napięcie psychiczne, ale też nasilenie stanów depresyjnych. Mam nadzieję, że nie jest to związane z odstawianiem leków, a jest to stan przejściowy. W końcu dlatego odstawiam, bo na lekach też mi się zdarzało, że dopadał mnie ten stan, stąd decyzja o odstawieniu. Mam nadzieję, że nie skończy się to długotrwałym zjazdem psychicznym i ze skulonym ogonem wrócę do łykania leków.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
708
Dołączył(a)
31 paź 2009, 14:46
Lokalizacja
Kraków

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 05 lut 2015, 12:52
myślę,że kiedyś odstawie te leki lekarz mówi że mam brać do wiosny zobaczę jak będzie odstawiłem kiedys po 7 latach brania leków neuroleptyków i nie brałem ich 2 lata ale po 2 latach zacząłem się stresować i spać krótko,wybudzać się w nocy i z wiązku z tym wróciłem do leków ale to była moja wina bo wkurzałem się że nie mam pracy,dziewczyny i zacząłem w domu odpierdzielać miałem do wszystkich pretensje bo nie wystarczało mi to co mam i żebym zamknął gębę namówili mnie do powrotu do leków pozdro
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez żabinka 24 lut 2015, 13:55
czy ktoś brał Sedam, przez dłuższy okres czasu i wie czy on mocno uzależnia i jakie są objawy użaleznienia. Czy go łatwo odstawić?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
280
Dołączył(a)
21 lut 2015, 17:48
Lokalizacja
okolice bialegostoku

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Przeskocz do