Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez natrętek 10 gru 2014, 22:34
Wiem, że jest możliwość fizycznie podzielić tą tabletkę, tylko pytanie czy substancja czynna znajduje się w całej objętości tabletki czy jest tylko niewielkim punkcikiem w jądrze tabletki ? Bo jeżeli to drugie to raczej dzielenie nawet ostrym nożem traci sens.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
708
Dołączył(a)
31 paź 2009, 14:46
Lokalizacja
Kraków

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Łukasz_a 15 gru 2014, 15:42
Mam pytanie które mnie dość mocno nurtuje byłem na terapii 3 msc od jakiś 4 lat brałem paragon przez długi okres 40mg dziennie później 20mg. Jak poszedłem na terapię zeszli po 2 tyg na 10 i po tyg. Na zero odkąd mam zero to powiem wam po prostu jakiś hardcore zawory głowy mi wróciły zmęczenie brak chęci do czego kolwiek. Mówiłem im na tej terapii czy nie za szybko oni ze nie ze mój stan to jakieś nie przepracowane tematy. Nie wiem co robić czuje się koszmarnie. Obudzi się i po jakiś 2h czuje juz takie napięcie później dochodzą objawy plus jeden nowy od paru dni (słabo czuje dotyk jak coś biorę w dłoń) nie mam pojęcia skąd to napięcie masakra poprostu. Czy nie za szybko czasem zeszli ? Obecnie mija jakieś 2msc od odstawienia
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
12 gru 2014, 15:13

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez natrętek 17 gru 2014, 22:16
Łukasz_a, mnie też zeszli kilka lat temu w trakcie 3 miesięcznej terapii z leków w dość szybkim tempie do zera, a po ok. 2 miesiącach skończyło się to nawrotem depresji i szpitalem. W niektórych placówkach mają taki paradygmat by każdemu schodzić z leków do zera, w imię zbawiennego działania psychoterapii, dzięki której się przepracowuje tematy rzekomo powodujące te różne nieprzyjemne i niepożądane stany. Tak jakby nie wiedzieli, ze niektóre zaburzenia mają biologiczne podstawy tak jak to było w moim przypadku, czyli niezależnie od czynnika psychospołecznego może nastąpić pogorszenie spowodowane brakiem równowagi biochemicznej w mózgu.
Osobiście uważam, że za szybko Ci zeszli z tego leku, bo przecież jak się bierze dany lek kilka lat, to nie można go odstawić w przeciągu 3 tygodniu, bo trzeba się wtedy liczyć z objawami odstawiennymi, które zdążyłeś już poznać na własnej skórze.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
708
Dołączył(a)
31 paź 2009, 14:46
Lokalizacja
Kraków

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC 26 gru 2014, 12:57
mam pytanie co to jest jak odstawiam leki aktualnie biorę 100mg pernazyny to nie mogę spać lub spie bardzo krótko i w dzien zataczam się czasami co to jest pomocy
Offline
Posty
35
Dołączył(a)
17 lis 2014, 16:33

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez natrętek 05 sty 2015, 19:19
U mnie stan stabilny, zejście na 50 mg sertraliny nie spowodowało pogorszenia stanu, a jestem na tej dawce od niespełna miesiąca czasu. Następnym krokiem będzie zmniejszenie dawki mirtazapiny z 45 mg na 30 mg lub 15 mg w zależności od zaleceń lekarza. Boję się pogorszenia stanu, ale jak nie spróbuję zejść z leków teraz to kiedy ?
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
708
Dołączył(a)
31 paź 2009, 14:46
Lokalizacja
Kraków

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC 05 sty 2015, 21:33
jak zejść z 100mg pernazyny na 75mg czy na 50mg może ktoś podpowie?
Offline
Posty
35
Dołączył(a)
17 lis 2014, 16:33

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez depresja24h 05 sty 2015, 21:35
AlexCCC, zejść na 75 mg lub 50 mg
Offline
Posty
402
Dołączył(a)
22 maja 2014, 22:24

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC 05 sty 2015, 21:38
50mg to nie za mało na pewno wystarczy mi na spanie?
Offline
Posty
35
Dołączył(a)
17 lis 2014, 16:33

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez depresja24h 05 sty 2015, 21:48
To musisz wróżbite Macieja zapytać :tel2:
Offline
Posty
402
Dołączył(a)
22 maja 2014, 22:24

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC 05 sty 2015, 21:53
no jasne chodziło mi tylko czy musze schodzić aż tak powoli żeby uniknąć objawów odstawiennych dzięki za porade
Offline
Posty
35
Dołączył(a)
17 lis 2014, 16:33

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez depresja24h 05 sty 2015, 22:00
Bóg jest odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania.
Offline
Posty
402
Dołączył(a)
22 maja 2014, 22:24

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC 05 sty 2015, 22:04
Na twoje też depresja24h i bóg z tobą
Offline
Posty
35
Dołączył(a)
17 lis 2014, 16:33

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Inna 24 sty 2015, 12:33
witam.kiedys bralam olzapin-odstawilam i mam takie same skutki,jak teraz po odstawieniu klozapolu.gonitwe mysli,brak koncentracji,podniecenie , i pobudzenie ,kiedys na to wyladowalam w szpitalu;-( wzielam na to relanium i tisercin i tak od 3 dni ,macie pomysly,jakie leki na to brac,zeby ustalo????teraz biore chlorprotixen-jako glowny na schizofrenie,ale jestem pewna,ze tak sie stalo po odstawieniu leku,prosze o pomoc.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
26 lip 2011, 20:37

klozapol-odstawilam i dziwne skutki.

Avatar użytkownika
przez Infinity 24 sty 2015, 12:34
Inna, lekarz Ci odstawił?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2229
Dołączył(a)
05 cze 2014, 16:00

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Przeskocz do