Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez schatten 30 wrz 2014, 17:49
Saska napisał(a):A ja brałam wenle na początku 150, potem prawie 3 miechy 75, łącznie 1,5 roku , a dzisiaj jestem chyba 5 dzień bez niczego i zaczyna się jazda.... Najgorsze są zawroty głowy, co się ruszę to zawrót... :( Do tego przygnębienie, drażliwość i płaczliwość... Ale na szczęście nie mam tych prądów (a miałam je zawsze kiedy zapomniałam wziąć tabletki). Z tego co czytałam jest to raczej normalne po odstawieniu, więc próbuje się nie przejmować za bardzo... Mam nadzieję, że to wszystko prędzej czy później minie....

Jak schodziłem z 75mg na 37.5 nie było żadnych objawów. Przy zejściu z 37.5 do zera była tragedia. Głównym objawem odstawiennym były słynne prądy w głowie. Z 37.5 nie zszedłem od razu do zera, tylko jeszcze kroiłem tabletki z pomocą wagi elektronicznej żeby zmniejszyć objawy. Owszem, pomogło, jednak po zejściu do zera dopiero się zaczęła jazda. Prądy nie tylko w głowie ale i np. w rękach przy szybszym ruchu. Taki stan na szczęście nie potrwał długo(kilka dni), jednak lekkie prądy przy szybszym ruchu głową czułem jeszcze tak do miesiąca czasu (oczywiście coraz lżejsze).
Teraz jestem na etapie wcinania 150mg. Jak mi przyjdzie to odstawić to już widzę jak będzie czacha dymiła :evil:
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
105
Dołączył(a)
10 mar 2012, 18:02
Lokalizacja
50°N 22°E

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez sailorka 01 paź 2014, 18:06
Biorę leki od jakichś 3-4 miesięcy i w tym czasie urojenia wracały sporadycznie, może kilka razy. Czy mogę odstawić leki? Co się stanie? Urojenia mogą wtedy wrócić? Biorę Abilify 15 mg i Zolafren Swift 10 mg.
Cześć, jestem czubkiem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10546
Dołączył(a)
27 sty 2014, 00:41

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez ekspert_abcZdrowie 01 paź 2014, 21:00
sailorka, w sprawie odstawienia leków powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Nie możesz sama o tym decydować i nagle przestać brać leki, bo jeden z objawów choroby wycofał się albo pojawia się z mniejszą częstotliwością. Odsyłam do lekarza. Pozdrawiam!
Psycholog
Posty
7581
Dołączył(a)
22 sie 2011, 15:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez sailorka 01 paź 2014, 21:14
OK, OK, to było tylko takie teoretyczne pytanie. Jak mam doła, to takie pomysły przychodzą mi do głowy.
Cześć, jestem czubkiem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10546
Dołączył(a)
27 sty 2014, 00:41

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 01 paź 2014, 21:14
Ja odstawiłem leki,po 11 latach brania.Ale mi doktorka zasugerowała.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
16554
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez sailorka 02 paź 2014, 06:34
detektywmonk nie wiem, co Ci dolega/dolegało, ale dziwi mnie to, że nie chciałeś czy nie próbowałeś wcześniej ich odstawić.
Cześć, jestem czubkiem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10546
Dołączył(a)
27 sty 2014, 00:41

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Infinity 02 paź 2014, 08:07
sailorka, po co odstawiać :/. Mi leki nigdy nie przeszkadzały.Nowsze leki nie mają większych skutków ubocznych a przynoszą poprawę samopoczucia
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2229
Dołączył(a)
05 cze 2014, 16:00

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 02 paź 2014, 09:19
sailorka napisał(a):detektywmonk nie wiem, co Ci dolega/dolegało, ale dziwi mnie to, że nie chciałeś czy nie próbowałeś wcześniej ich odstawić.

Bo nie miałem sugestii,by to zrobić.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
16554
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez sailorka 02 paź 2014, 10:19
Infinity sama nie wiem, co mnie kusi. Wydaje mi się, że jestem już zdrowa. A to pewnie mój wewnętrzny potwór znowu chce mi zaszkodzić.
Cześć, jestem czubkiem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10546
Dołączył(a)
27 sty 2014, 00:41

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 03 paź 2014, 10:07
To powinna być przemyślana decyzja,czy leki odstawić czy nie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
16554
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez dumps 24 paź 2014, 18:23
Pomocy ;(( czy wam też kręciło się tak w głowie przy odstawianiiu leków ? przecież tak sie nie da żyć, nie wiem co robić ;( :cry: :cry: :cry:
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
388
Dołączył(a)
05 mar 2013, 10:25

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez cytrynka84 25 paź 2014, 18:18
dumps, A jakie leki konkretnie odstawiasz?
Life is brutal!

Sertralina 100mg
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez lucy1979 25 paź 2014, 19:39
dumps napisał(a):Pomocy ;(( czy wam też kręciło się tak w głowie przy odstawianiiu leków ? przecież tak sie nie da żyć, nie wiem co robić ;( :cry: :cry: :cry:


Tez mam takie zawroty głowy :smile: Odstawiam wenlafaksynę. Jeśli tez odstawiasz SSRI to pomaga Tryptofan 500mg do kupienia min. na Allegro. To taki suplement diety.
Hardcore w duszy w bani Meksyk
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1739
Dołączył(a)
06 mar 2014, 21:32
Lokalizacja
warszawa

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez noszila 25 paź 2014, 19:52
Infinity napisał(a):sailorka, po co odstawiać :/. Mi leki nigdy nie przeszkadzały.Nowsze leki nie mają większych skutków ubocznych a przynoszą poprawę samopoczucia


Co za szczęście :shock: aż Ci zazdroszczę, u mnie było na odwrót, mało które leki nie powodowały skutków ubocznych. A na ostatnim SSRI kręciło mi się w głowie i podczas brania i przy odstawianiu.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25
Avatar użytkownika
Offline
Posty
546
Dołączył(a)
08 kwi 2014, 11:22
Lokalizacja
łódzkie

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do