Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Icefun 22 sie 2014, 00:50
Bralam SETININ i OROPRAM, skończył się setinin jak byłam na wakcjach i od tamtej pory nie biorę NIC. Lekarz nie wie, wypisał kolejną receptę, która leży. Czuję się doskonale. Tzn w normie. Był okres, kiedy przez ten Setinin zasypiałam na ławce albo albo jedząc obiad po prostu przestawałam myśleć. W ogóle, Setinin był zeby mnie "przytępic" kiedy opowiedziałam psychiatrze, że prowadzę bardzo wesołe życie z tą małą różnicą, że nie zależy mi na swoim życiu ani trochę. Wyskoki na kreseczkę a potem marzenia o nieistnieniu.
W ogóle, mam podejrzenie ChADu, ale im więcej czasu mija od pierwszej wizyty u psychiatry, tym wieksze mam wątpliwości. Faktycznie, uważałam śmierć (tzn. własną) jako coś na kształt wybawienia i uwolnienia (miesiac wczesniej ekscytując sie muzyką i kolegą ze studiów ;]), ale teraz już nie pamiętam, jak to dokładnie jest. I nie sądzę, by była to hipomania, bo wiara we własne mozliwości zdecydowanie kuśtyka. Koncentracja też, jak w sumie zawsze. (milion poprawek we wrzesniu - "dziecko dlaczego, przeciez taka zawsze bylas zdolna, ale dlaczego jestes taka leniwa, prosze cie skup sie, inaczej wylądujesz jako sprzątaczka na poczcie" i kontrolowanie co godzinę, co robie na tym komputerze, bo ewidentnie widać że nie jestem skupiona na nauce). Podejrzewałabym depresję nawracającą z ADD. Albo ADHD. I dlatego Setininu juz NIE bede brac.
Zadne piksy - tylko terapia. Troche zaluje, ze najpierw poszlam do psychiatry a dopiero teraz szukam terapii (a nawet prywatne - dwa miesiące kolejki, boze). Z podłego samonapędzającego się stanu absolutnego dna może faktycznie leki odrobinę mnie wyciągnęły, ale nastawienia nie potrafią zmienić. Póki nie mam nawrotu, mam wrażenie że one tylko czynią mnie nudniejsza osobą.

przez Infinity 22 sie 2014, 09:33
estera1 napisał(a):Ja za kazdym razem kiedy odstawialam leki bezsennosc wracala.Odstawiacie nagle czy stopniowo?

oczywiście, że stopniowo

przez wiejskifilozof 23 sie 2014, 14:56
Uwaga po 10 latach odstawiam Rispolept :D tak mi zasugerowała psychiatra (kobieta),zobaczę co się będzie działo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martusia1979 27 sie 2014, 21:28
Witam, odstawiam leki czuję się zle chcem sobie z tym poradzić jest ciężko mam super lejarza piszemy e-maile w razie jakichkolwiek moich watpliwości kazał mi to przetrwać i wspierac lekami uspakającymi ziołowymi.Czy ktoś odstawiał już tu laki i jak sobie z tym radził ?

przez estera1 27 sie 2014, 21:39
Ziołowymi?Zalezy jakie bierzesz aktualnie leki i co ci dolega.

przez hankmoody 10 wrz 2014, 14:12
Mam pytanie odstawiam od niedzieli esci. Jestem na 5 mg i nie mam żadnych objawów odstawiennych, czy moge to już calkiem odstawić, czy poczekać jeszcze?

przez cytrynka84 10 wrz 2014, 19:36
hankmoody, jak nic Ci nie jest,to odstaw to Esci odrazu.W razie czego jakby było coś nie tak to wrócisz do tych 5mg .A lekarz jak dlugo kazał Tobie być na tej dawce?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez hankmoody 11 wrz 2014, 23:18
Dzięki cytrynka, tak sprobuje. Lekarz kazal mi brac 5 mg przez tydzien, ale che jak najszybciej przestac brac leki.

przez Infinity 20 wrz 2014, 09:35
Odstawiłam neuroleptyk. Decyzja lekarza. Lęk jest ogromny czy aby psychoza sie nie pojawi, bo lekarka nie może ręczyć czy to schizofrenia, choć jej zdaniem nic o tym nie świadczy, czy jak sądzi borderline. Zobaczymy, czas pokaże.

przez Petek 25 wrz 2014, 18:35
Infinity napisał(a):Odstawiłam neuroleptyk. Decyzja lekarza. Lęk jest ogromny czy aby psychoza sie nie pojawi, bo lekarka nie może ręczyć czy to schizofrenia, choć jej zdaniem nic o tym nie świadczy, czy jak sądzi borderline. Zobaczymy, czas pokaże.

Jaki neuroleptyk odstawiłaś?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Saska 28 wrz 2014, 14:48
A ja brałam wenle na początku 150, potem prawie 3 miechy 75, łącznie 1,5 roku , a dzisiaj jestem chyba 5 dzień bez niczego i zaczyna się jazda.... Najgorsze są zawroty głowy, co się ruszę to zawrót... :( Do tego przygnębienie, drażliwość i płaczliwość... Ale na szczęście nie mam tych prądów (a miałam je zawsze kiedy zapomniałam wziąć tabletki). Z tego co czytałam jest to raczej normalne po odstawieniu, więc próbuje się nie przejmować za bardzo... Mam nadzieję, że to wszystko prędzej czy później minie....
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez Infinity 30 wrz 2014, 05:43
Petek, Abilifi

-- 30 wrz 2014, 05:46 --

Przeszłam w czasie 15 lat przeróżne, olzapinę,ketrel,solian,klozapol i kilka innych, czasem w maksymalnych dawkach. Obecnie od prawie dwóch tygodni zero.

przez Petek 30 wrz 2014, 16:00
Infinity Ja się martwię o odstawieniu chlorprotrixenu :(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez estera1 30 wrz 2014, 16:28
ja odstawiłam chloroprotixen od razu.Nie miałam żadnych uboków

Sortuj wg