Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Vizir 27 lip 2014, 17:25
ktosia1976 napisał(a):vizir biore od paru tygodni te leki wczesniej brałam sympramol 2 lata ale nerwica wróciła i lekarz zmieniłmi na te leki.Wiem ze na początku leczenia mogą byc skutki uboczne ale ja czym dłużej biore te leki to gorzej sie czuje .Przede wszystkim te zawroty głowy nie moge ustac na nogach.Deprexolet i cloranxen juz kiedys brałam i nic mi po nich nie było tylko ten aciprex jest dla mnie nowy dlatego sądzę że po nim te skutki uboczne.

Duzo ludzi skarży sie na escitalopram, najselektywniejszy , ale dający największe początkowe efekty uboczne, jak juz przestałaś brać i zyjesz to gites :D Dostaniesz pewno inny SSRI , escitalopram uważany jest ogólnie za najwiekszy shit w relacji jakośc działania na lęki/ef. uboczne.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
332
Dołączył(a)
20 lis 2013, 12:37

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez ktosia1976 27 lip 2014, 17:28
taa żyje tylko co to za życie heh ;) też tak myśle że zamieni mi na inny i znów królik doświadczalny albo będzie dobrze albo źle itd ech pozdrawiam
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
175
Dołączył(a)
21 lip 2014, 13:19
Lokalizacja
śląsk

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez kosmostrada 27 lip 2014, 19:33
Proszę o radę, biorę na zaburzenia lękowe min. Cloranxen 5mg 1\2 +1\2 od 09.07. Piszecie,że jest to lek silnie uzależniający, więc to chyba czas go zacząc odstawiac. Mój lekarz na urlopie, więc jestem w kropce, czy spróbowac zdjąc tą popołudniową 1/2, czy bez szwanku mogę go jeszcze pociągnąc. Dodam, że u mnie nie działa jakoś spektakularnie, owszem zdjął ataki paniki, ale na ciągły lęk nie działa, zamula mnie i powoduje rozdrażnienie. Mam wrażenie, że organizm zaczyna się go jednak domagac o swojej porze. Jakie macie doświadczenia z odstawianiem takiej dawki?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7458
Dołączył(a)
27 lip 2014, 16:47

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez ktosia1976 27 lip 2014, 20:02
kosmostrada napisał(a):Proszę o radę, biorę na zaburzenia lękowe min. Cloranxen 5mg 1\2 +1\2 od 09.07. Piszecie,że jest to lek silnie uzależniający, więc to chyba czas go zacząc odstawiac. Mój lekarz na urlopie, więc jestem w kropce, czy spróbowac zdjąc tą popołudniową 1/2, czy bez szwanku mogę go jeszcze pociągnąc. Dodam, że u mnie nie działa jakoś spektakularnie, owszem zdjął ataki paniki, ale na ciągły lęk nie działa, zamula mnie i powoduje rozdrażnienie. Mam wrażenie, że organizm zaczyna się go jednak domagac o swojej porze. Jakie macie doświadczenia z odstawianiem takiej dawki?




Ja cloranxen najdłużej przyjmowałam 4 miesiące z odstawieniem nie miałam żadnych problemów.Po 2 latach teraz znowu go zażywam(5mg rano) .
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
175
Dołączył(a)
21 lip 2014, 13:19
Lokalizacja
śląsk

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez kosmostrada 27 lip 2014, 20:22
[Ja cloranxen najdłużej przyjmowałam 4 miesiące z odstawieniem nie miałam żadnych problemów.Po 2 latach teraz znowu go zażywam(5mg rano) .[/quote]


Ktosia1976, widzę że ty dziś odpowiadasz na moje posty (w "witaj" też), masz chyba aktywnośc w tym samym czasie co ja... Ogromnie dziękuję, uspokoiłam się i pociągnę więc do wizyty. Powodzenia z Twoimi lekami.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7458
Dołączył(a)
27 lip 2014, 16:47

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez ala1983 01 sie 2014, 15:42
ktosia1976, A ja miałam duże problemy z odstawieniem 5 mg, a później nawet z 1/2. Kiedyś się śmiałam, że to takie słabiutkie, że na pewno się nie uzależnię. Ale przy zejściu to niezłe jazdy wystąpiły> m.in silne lęki, prawie napadowe, silne myśli samobójcze, jakieś dziwne zachowanie, język mi się plątał, mega derealizacja.. masakra..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)
Offline
Posty
3514
Dołączył(a)
19 lis 2011, 18:53
Lokalizacja
W drodze...

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez sanczezrodrigez 01 sie 2014, 22:10
Czesc, ej mam pytanko, bo nigdzie tego nie znalazłem a mój lekarz wyjechał na urlop. Próbowałem odstawić rudotel, ale chyba za szybko i miałem ostro sciski w gardle, ale nie o to chodzi, tylko o mój język hehe. Kurde wyglądał jak jakaś mapa, i jakieś nadżerki się porobiły jak niektórych miejscach się kurczył. Czy to może skutek próby odstawienia ? :] Z góry dzięki :]
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość
Offline
Posty
85
Dołączył(a)
01 sie 2014, 22:07

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Marcin278 07 sie 2014, 16:10
Mam do Was wszystkich pytanie, jestem w trakcie odstawienia Sedamu 3mg, ostatni raz brałem we wtorek jedną tabletkę rano, wczoraj jeszcze w miarę ok było, dzisiaj już trochę bardziej poddenerwowany jestem, ale nie jest źle, wręcz nawet bym powiedział dobrze, przez ostatni miesiąc przygotowywałem się do odstawienia brałem po 1 max 2 tabletki dziennie. Mojego lekarza nie ma bo ma urlop :P wraca 20 sierpnia. Co robić dalej ? wytrzymać tyle ile można ? ile takie objawy odstawienne (mam nadzieje że będą lekkie) będą trwać ? jak to u was wyglądało ? Napiszcie jak najszybciej bo jeśli by źle było to może bym się umowił prywatnie przed weekendem. Pozdrawiam !!!
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
09 gru 2012, 17:34

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez andrzej57 10 sie 2014, 10:40
23 lipca napisałem post o koledze,który bierze miravil i ma problem z gardłem. Natomiast nie powiedział,że bierze na noc hydroksyzynę i co się okazało? Przeczytawszy ulotkę,okazało się,że ona właśnie powodować obrzęk krtani i gardła. Dopiero, gdy łyknął kiedyś lek rano,nie mógł go przełknąć,więc wziąłem ulotkę od hydroksyzyny, gdzie pisze,że może wywołać wstrząs anaflaktyczny (pierwsze objawy to obrzęk gardła i krtani). Namówiłem go na wizytę do jego psychiatry i jednocześnie namówiłem,żeby odstawił hydroksyzynę(psychiatrze nie powiedział o odstawieniu hydroksyzyny). Nie bierze już prawie 3 tydzień i objawy ustępują. Natomiast psychiatra powiedział mu,że kłopoty z przełykaniem nie są powodowane ani miravilem ani hydroksyzyną. Także, niestety trzeba czytać ulotki,bo lekarze nie mają minimalnej wiedzy nt. skutków ubocznych. Pozdrawiam
Offline
obserwowany
Posty
184
Dołączył(a)
26 cze 2014, 07:10

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez hooain 11 sie 2014, 01:34
na odstawce fluo i depakine po kilku tygodniach, po ulotnieniu się fluo z obiegu, a z prawdopodobnie jeszcze znikomą ilością depy w ciele, yebło mi na ośrodek mowy i zastanawiam się czy to wina rehabu. problemy z wysławianiem się, pogorszenie sie dykcji, seplenienie, wrażenie osłabienia czucia w obrębie japy plus średnia koncentracja, składnia bezsensowna, błędy jakieś logiczne w tekstach, ogólne pjerdolenie - taki tryb w komunikacji (((
ତ୍କୃ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2021
Dołączył(a)
10 sie 2011, 21:48

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Marcin278 11 sie 2014, 01:39
ale te "problemy" są na stałe ? czy to tylko przy odstawieniu, a potem mija ?
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
09 gru 2012, 17:34

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez hooain 11 sie 2014, 01:44
brain only knows
ତ୍କୃ
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2021
Dołączył(a)
10 sie 2011, 21:48

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez czarnobiała mery 11 sie 2014, 01:50
hooain napisał(a):na odstawce fluo i depakine po kilku tygodniach, po ulotnieniu się fluo z obiegu, a z prawdopodobnie jeszcze znikomą ilością depy w ciele, yebło mi na ośrodek mowy i zastanawiam się czy to wina rehabu. problemy z wysławianiem się, pogorszenie sie dykcji, seplenienie, wrażenie osłabienia czucia w obrębie japy plus średnia koncentracja, składnia bezsensowna, błędy jakieś logiczne w tekstach, ogólne pjerdolenie - taki tryb w komunikacji (((

masakra, a lekarka chciała mi ostatni depakine dać.......

chyba więcej żadnych leków dodatkowych nie będę jeść
Posty
4573
Dołączył(a)
14 kwi 2012, 22:22

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Marcin278 11 sie 2014, 01:52
Z moich konsultacji z lekarzem swojego czasu dowiedziałem się że to tak właśnie jest przy odstawianiu, z biegiem czasu (krótko bądź dłużej) wszystko się normuje, umysł i ciało człowieka przyzwyczaja się do życia bez benzo, nie czuje potrzeby łykania tabletek i wtedy wraca do normy wszystko.

@czarnobiała mery - depakine, miałem przepisaną, pobrałem trochę (nie wiem nawet czy jeden listek zużyłem) i wyrzuciłem to, potem jechałem tylko na Sedamie.
Ostatnio edytowano 11 sie 2014, 01:56 przez Marcin278, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
09 gru 2012, 17:34

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do