Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawienie wenlafaksyny

przez coma 14 lip 2014, 16:15
ja odstawiłam od razu całość w warunkach szpitalnych, pomimo to była to dla mnie jedna wielka masakra bo nie brałam nic oprócz stabilizatora nastroju i hydroksyzyny doraznie, płaczliwość, mega ogromne zawroty głowy, nasilenie depresji i lęków, lekarze patrzeli na to i mieli to kuzwa w dupie, ale przemęczyłam się i wszystko wróciło do normy po kilkunastu dniach
PEACE & LOVE

Odstawienie wenlafaksyny

przez wisnia80 14 lip 2014, 17:04
A odstawienie wenli przy pomocy innego SSRI ? Chcę wrócić do sertraliny.

Odstawienie wenlafaksyny

przez Imipramina 14 lip 2014, 23:38
wisnia80 napisał(a):A odstawienie wenli przy pomocy innego SSRI ? Chcę wrócić do sertraliny.

najlepiej poradzić się psychiatry

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawienie wenlafaksyny

przez Alexandra 16 lip 2014, 23:39
Dziękuje za odpowiedzi. Wrocilam jednak do dawki 75mg, nie dalam rady. Na dodatek nie uklada mi się w związku, wiec nie bede sie meczyc.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Odstawienie wenlafaksyny

przez depas 18 lip 2014, 03:16
wisnia80 napisał(a):A odstawienie wenli przy pomocy innego SSRI ? Chcę wrócić do sertraliny.

Moim zdaniem standardową procedurą po dłuższym braniu wenli powinno być właśnie stosowanie innego ssri. Wiem jak okropnie można się czuć kiedy odstawia się wenlę z dnia na dzień, zabrakło mi leków na 7 dni i było koszmarnie, jak uzależnienie i nagłe odstawienie benzodiazepin albo gorzej. Kiedy jednak po 2 latach brania wenli, na dawce 150mg, lekarz postanowił że zmieniamy na fluoksetynę, po prostu wziąłem ostatni raz wenlę, następnego dnia już fluo i to wszystko, przejście gładkie i przyjemne, naprawdę wcale nie trzeba się męczyć nie wiadomo jak długo z odstawianiem wenli, wystarczy zrobić tak jak to opisałem. Owszem, przez tydzień ewentualnie parę dni dłużej, odczuwałem te wenlafaksynowe prądy (brain-zaps), ale to wszystko jeśli chodzi o objawy odstawienne. W moim przypadku było to po prostu kontynuowanie leczenia dlatego brałem tą fluoksetynę przez dwa lata, ale uważam że miesiąc lub dwa brania fluo wystarczą żeby 'wyleczyć' się z wenli, a z odstawianiem fluoksetyny nie ma juz potem problemu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Alexandra 21 lip 2014, 00:07
Depas, ja bralam fluoksetyne wiele lat, jednak tak po niej przytylam, ze przeszlam na wenlafaksynę. Na niej schudlam i chcialam w koncu te okropne leki całkiem odstawic. Jak widac przecenilam się.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez andrzej57 23 lip 2014, 09:53
Witam! Sam jestem na odstawianiu clona,zmniejszając dawkę co 3 tygodnie o 0,125mg. Ale zwracam się z pytaniem w sprawie kolegi, który bierze miravil 150 rano od kwietnia br. (był w szpitalu z epizodem s.). Od 3 tygodni ma problemy z przełykaniem. Czy to może być efekt zażywania miravilu? Nadmieniam,że ani ja, ani kolega nie siedzimy w temacie i nie mamy bladego pojęcia, a wizytę kolega ma w sierpniu u psychiatry. Pozdrawiam
obserwowany

Skutki uboczne schodzenia z paroksetyny czy powrót nerwicy?

przez withapain 23 lip 2014, 15:50
Witam!
Od 5 miesięcy zażywam pół tabletki (10mg) Paxtinu i uczęszczam na regularną psychoterapię. W wyniku w zasadzie całkowitej poprawy zdecydowaliśmy z Panią Doktor zejść z leku, biorąc najpierw przez tydzień 1/4 tabletki, po czym 1/4 co drugi dzień przez kolejny tydzień. Po 5 dniach brania zmniejszonej dawki zacząłem odczuwać rozdrażnienie, więcej rzeczy zaczęło mnie irytować, powrót nocą do domu przyniósł charakterystyczny dla moich dawnych objawów nerwicy strach i dyskomfort. Było to na poziomie w miarę do wytrzymania, więc myślałem, że to przetrwam. Wczoraj jednak do objawów rozdrażnienia doszedł czynnik zewnętrzny, czyli kłótnia z dziewczyną - nic wielkiego, ale wystarczające, bym miał duże problemy z zaśnięciem w nocy (musiałem łyknąć pierwszy raz od ponad miesiąca hydroxizinum na sen i w wyniku stresu, strachu i tysiąca emocji związanych z tym, że może nerwica mi powraca, łyknąłem również pół tabletki paxtinu). Dzisiaj jestem lekko zmulony przez wzięte w nocy tabletki, nastrój nie jest tragiczny, ale wyraźnie obniżony. Moje pytanie jest następujące: Czy powinienem powrócić do branej ówcześnie dawki leku czy próbować przetrwać te stany i zejść z tabletek tak jak przykazano?

przez ktosia1976 25 lip 2014, 14:04
Witam!
Proszę was o poradę.Choruję na nerwicę psychiatra przypisał mi leki aciprex 10mg ,cloranxen 5mg, na noc deprexolet 10 mg oprócz tego zazywam na nadciśnienie lokren 20 mg.Po paru tygodniach brania tych leków żle się czuję przede wszystkim mam zawroty głowy takie że nie mogę ustac na nogach .Myślałam że to minie ale jakoś nie mija dziś już nie wytrzymałam chciałam iść do mojego psychiatry ale okazało się że ma urlop więc poszłam do lekarza pierwszego kontaktu .Lekarka stwierdziła ze mam przestac jeśc ten Aciprex i ze jak na 37 lat mam strasznie dużo leków.Boję się odstawic ten lek żeby nie było jeszcze gorzej .Może ktoś doradzi mi co zrobic w takiej sytuacji czy taki lek można nagle odstawic??
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez Vizir 27 lip 2014, 15:49
ktosia1976 napisał(a):Witam!
Proszę was o poradę.Choruję na nerwicę psychiatra przypisał mi leki aciprex 10mg ,cloranxen 5mg, na noc deprexolet 10 mg oprócz tego zazywam na nadciśnienie lokren 20 mg.Po paru tygodniach brania tych leków żle się czuję przede wszystkim mam zawroty głowy takie że nie mogę ustac na nogach .Myślałam że to minie ale jakoś nie mija dziś już nie wytrzymałam chciałam iść do mojego psychiatry ale okazało się że ma urlop więc poszłam do lekarza pierwszego kontaktu .Lekarka stwierdziła ze mam przestac jeśc ten Aciprex i ze jak na 37 lat mam strasznie dużo leków.Boję się odstawic ten lek żeby nie było jeszcze gorzej .Może ktoś doradzi mi co zrobic w takiej sytuacji czy taki lek można nagle odstawic??

Nie , nie można go nagle odstawić i na 95% to nie jest wina escitalopramu, a mianseryny :) bo połowa ludzi ma to samo przy leku działającym antagonistycznie na rec. alfa do tego natagonizm rec.H . Nie słuchaj paralekarza pierwszego kontaktu, bo popsujesz sobie jedynie leczenie, jeżeli chcesz to wycofaj tą doraznie braną na noc dziesiątke deprexoletu i zobaczysz , że minie. Cripex to twój podstawowy lek na nerwice. Pozdrawiam.

przez ktosia1976 27 lip 2014, 16:54
Vizir dzięki ze napisałeś .Nikt wcześniej mi nie odpisał więc posłuchałam tego lekarza i nie wziełam tego aciprexu zawroty głowy ustąpiły ale nie czuję się najlepiej ale nie aż tak tragicznie jak było.Teraz jak napisałeś to dało mi domyślenia ,jeden lekarz każe brac drugi nie i byc tu mądrym .A mój psychiatra ma urlop do 4 sierpnia.Skutki uboczne tego aciprexu dają mi bardziej popalic niż nerwica nie umie jesc zawroty głowy że nie idzie ustac na nogach ,lęki sexu zero ,kłopoty z oddawaniem moczu itd
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek

przez Vizir 27 lip 2014, 17:07
ktosia1976 napisał(a):Vizir dzięki ze napisałeś .Nikt wcześniej mi nie odpisał więc posłuchałam tego lekarza i nie wziełam tego aciprexu zawroty głowy ustąpiły ale nie czuję się najlepiej ale nie aż tak tragicznie jak było.Teraz jak napisałeś to dało mi domyślenia ,jeden lekarz każe brac drugi nie i byc tu mądrym .A mój psychiatra ma urlop do 4 sierpnia.Skutki uboczne tego aciprexu dają mi bardziej popalic niż nerwica nie umie jesc zawroty głowy że nie idzie ustac na nogach ,lęki sexu zero ,kłopoty z oddawaniem moczu itd

Jak dopiero zaczęłaś brać, a z opisu wnioskuje , że dopiero co - to tak jest niemal zawsze z pocztkowymi ubokami ;) Jeżeli nerwica dokucza ci w tak niewielim stopniu to zastanowiłbym sie nad przewlekłym braniem leków w ogóle. I miał w odwodzie benzo na czarne okazje ;)

przez Doberman 27 lip 2014, 17:10
Ja po powrocie z wakacji będę odstawiał Solian i Rispolept. Mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów.
Doberman

przez ktosia1976 27 lip 2014, 17:15
vizir biore od paru tygodni te leki wczesniej brałam sympramol 2 lata ale nerwica wróciła i lekarz zmieniłmi na te leki.Wiem ze na początku leczenia mogą byc skutki uboczne ale ja czym dłużej biore te leki to gorzej sie czuje .Przede wszystkim te zawroty głowy nie moge ustac na nogach.Deprexolet i cloranxen juz kiedys brałam i nic mi po nich nie było tylko ten aciprex jest dla mnie nowy dlatego sądzę że po nim te skutki uboczne.
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek

Sortuj wg