Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Citabax odstawienie - skutki uboczne

przez marti27 04 maja 2014, 13:15
Hej, pisze do Was z gorącą prośba o pomoc. Od 2 tygodni odstawiam Citabax zmniejszając sukcesywnie dawkę. Czuję się niestety fatalnie. Od 4 dni nie biorę już wcale i czuje sie naprawde okropnie. Ciągle mam mdłości, jest mi słabo, od kilku dni biegunka, ból brzucha. Ciągle bym tylko spała. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to minie i kiedy :( Jestem załamana :( Jutro muszę iść do pracy, a czas spędzam głównie w toalecie... Jak sobie pomóc?

-- 04 maja 2014, 14:27 --

pomocy

przez emii 04 maja 2014, 15:30
troche dziwne, ze masz az tak silne efekty odstawienia. Jestes pewna ze to po leku?

przez Lord Kapucyn 04 maja 2014, 21:25
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez damaged0 10 cze 2014, 10:26
Słuchajcie, przyjmuję Asertin 50mg na noc ale daje objawy mocnego pobudzenia i co za tym idzie bezsennosci.. przeszkadza mi to,bo taki kop potrzebny jest mi wlasnie w trakcie dnia.
Lekarka mowila ze w razie czego mozna zaczac brac rano, no ale jak rano..bralam przed snem i mam wziac teraz czy drugiego dnia rano?
Boje sie pomijac dawke,bo moze to niesc za soba zle skutki tak mysle :'(
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez Haldol 14 cze 2014, 16:25
damaged0 napisał(a):Słuchajcie, przyjmuję Asertin 50mg na noc ale daje objawy mocnego pobudzenia i co za tym idzie bezsennosci.. przeszkadza mi to,bo taki kop potrzebny jest mi wlasnie w trakcie dnia.
Lekarka mowila ze w razie czego mozna zaczac brac rano, no ale jak rano..bralam przed snem i mam wziac teraz czy drugiego dnia rano?
Boje sie pomijac dawke,bo moze to niesc za soba zle skutki tak mysle :'(

To są małe dawki, bierz następnego dnia rano, ja też biorę rano, obecnie 50mg. Pominięcie - ona ma długi okres półtrwania - ponad dobę - więc nie ma obaw pominięcia przez jeden dzień.
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

Odstawienie efectin u

przez Jarcys1 07 lip 2014, 21:29
Witam. Czy ktoś brał może efectin długo. ?ja po 10 latach dawki 75 na dzień .Od dłuższego czasu stwierdzam że albo mi przeszło albo leki nie działają. Jakoś tolerowalem skutki uboczne brania ale w końcu sie wkurzylem i sprawdzam czy lek juz nie działa czy mi go juz nie potrzeba.Od 6 tyg nic nie połykam , miałem prądy w głowie, zawroty, parę koszmarów ale do dziś trwaja mrowienia rąk i nóg, czasem jeszcze jakis impuls ale najgorzej z brakiem powera, mniej i to dużo mniej palę , nie miałem żadnych lęków, ale jestem bardziej uczuciowy więcej się śmieje ale też byle gówna powodują łezki w oku, nie płaczę(moze to za wys prolaktyna)i czuję sie jakoś tak dziwnie, jakbym dawno tu nie był albo ze bez leków świat jest ciut inny. ? Po prostu szukam kogoś kto podobnie , miał do tego od 2 tyg dostaje zastrzyki z witaminy B i przeciwbólowy na kręgosłup może to tez po odstawieniu, bo ja znam to chorobę, i wiem co potrafi. Generalnie to spadlo mi tez cis110/70 70tętno po lakach140/90 90 tetno.
Najgorzej to ze brak powera, bo chęci sa ale mocy brak. ?.może ktoś coś podrzucić co dalej.?z góry dziękuje

Odstawienie efectin u

przez Lord Kapucyn 07 lip 2014, 21:31
odstawianie-lekow-i-objawy-abstynencyjne-w-tek-zbiorczy-t34803.html

Wątpię, żebyś znalazł tu kogoś kto brał wenlę przez 10 lat bez przerwy. Za duża tu rotacja jest z lekami.

Moderator/ R2 - D2

Odstawienie efectin u

przez ala1983 07 lip 2014, 21:52
No ja brałam ;) Choć były przerwy czasami ok. 1 roku.
Nie wiem co mają do siebie te noradrenalinowce, ale po tylu latach, to powrót do życia zająć może kolejne kilka, ja póki co dałam sobie na wstrzymanie i wróciłam do 37,5 mg.
Może dlatego, że to oryginał to bardziej wali? :mrgreen: Bo ludzie z forum co biorą zamienniki to takich jazd nie mają, ale też mało kto brał tyle lat..

-- 07 lip 2014, 20:54 --

Jarcys1, W innych wątkach doszliśmy do "przyzwyczajenia", tak a propo, oglnie mona to nazwać uzależnieniem.

-- 07 lip 2014, 20:58 --

Jarcys1, To jest nic co opisujesz, u mnie doszły takie lęki po odstawieniu o których inni nawet nie śnili. Wytrzymałam prawie rok.
Teraz na 37,5 jest ok.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Odstawienie efectin u

przez Jarcys1 07 lip 2014, 22:02
Dziękuję za info. Jest może jakiś delikatny lek na większego kopa, i nie ma takich skutków jak wenlafaksyna, wydaje mi się ze jestem teraz mega spokojny :D a pasuje coś robić. ,

-- 07 lip 2014, 22:14 --

Ostatnio też byłem nawet na prefaxynie 37,5 i nie odczuwalem różnicy z efectinem, więc dlatego stwierdziłem że może rzucić to cholerstwo , bo skutki brania takie ze power jest ale sa napięcia lęki parestezje zawroty itd cała litania, a nie mam ochoty na testowanie innych leków bo przerabialem to i wtedy to były jazdy. ..wiem ze każdy inaczej reaguje na leki ale szukam gdzie sie da ludzi co podobnie mieli

Odstawienie wenlafaksyny

przez Alexandra 14 lip 2014, 14:44
Boszzeeee...już myślałam, że mi się uda. Najpierw z 75mg zeszlam do 37, 5 przez tydzien, a potem do zera. Wytrzymalam tydzień. Nawrot silnych nastrojów depresyjnych, uczucie agresji w środku, okropne, silne natręctwa, placzliwość. Tak chcialam żeby mi sie udalo. Przeciez ja nigdy nie zdecyduje się na ciążę, dziecko, nie mogąc brać leków, a bez leków przeżywac koszmar. Czy ktos to odstawil kiedykolwiek?
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Odstawienie wenlafaksyny

przez Lord Kapucyn 14 lip 2014, 14:46
Jeżeli bardzo źle znosisz odstawianie wenlafaksyny to spróbuj odsypywać granulki. Zależy, który masz zamiennik- w środku żelatynowej kapsułki masz takie białe kuleczki, przelicz ile ich przypada na całą dawkę i spróbuj np. redukować po 7,5mg tygodniowo.

Moderator/ R2 - D2

Odstawienie wenlafaksyny

przez ala1983 14 lip 2014, 14:56
Co się dzieje ostatnio? Coraz więcej ludzi nie może z tego zejść.
Jak jak schodziłam z 75mg to przy 37,5 mg zaczęłam odsypywać po 2 kuleczki, zajęło mi to 2 miesiące.
Po ok. 2 tyg. zaczęło się silne napięcie i lęki. Zaczęłam ratować się słabym benzo, czasami więcej czasami mniej.
Łącznie prawie rok czasu bez wenli. Jednak benzo zaczęły mnie ciągnąć w dół, więc stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót do 37,5 mg. Od tego czasu wszystko się uspokoiło.

Lekarz mówi, że moje objawy są nieadekwatne do dawki, i jestem przypadkiem, który wyjątkowo dziwnie reaguje przy zejściu z leków.

-- 14 lip 2014, 13:58 --

Alexandra, Może spróbuj dłużej na najmniejszej dawce.
Ja właśnie teraz tak robię.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Odstawienie wenlafaksyny

przez Lord Kapucyn 14 lip 2014, 15:27

Moderator/ R2 - D2

Odstawienie wenlafaksyny

przez jazzowa 14 lip 2014, 15:45
ja też teraz schodzę z 150 mg, od jutra zaczynam 75 .... zaczynam się bać o tych opowieściach, a już zauważyłam że nie jest fajnie.
lepiej złamcie mi serce niż nos.

Sortuj wg