Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez pająk 06 kwi 2014, 16:50
Brałam SSRI przez 5lat. Czasem leku zabrakło,a lekarz był za parę dni. Przez ten czas nie miałam żadnych objawów abstynencyjnych.
Obecnie od miesiąca jadę na wenfli, przeskoczyłam na nią od razu jak odstawiłam z dnia na dzień fluoksę.
pająk
Offline

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez penny66 07 kwi 2014, 23:24
Witam
Biorę miansec 10 mg od 2 lat i chcę go odstawić, bo mi to chyba nie pomaga......... Co sądzicie będę miała jakieś skutki uboczne po odstawieniu?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
01 lip 2013, 22:09

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez estera1 08 kwi 2014, 13:22
penny nie powinnaś miec żadnych skutków ubocznych.Odstawiaj zmniejszając dawke
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1170
Dołączył(a)
20 sty 2011, 20:26

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez murbeton 08 kwi 2014, 20:56
Czy ktoś ma doświadczenia z odstawianiem paroksetyny? Moja początkowa dawka to 30 mg. 2 tygodnie temu zmniejszyłam dawkę do 10 mg. Lekarz kazał mi przyjmować tę dawkę i odstawić całkowicie. Odstawiłam po 7 dniach (w tym czasie jedynym niepokojącym mnie objawem były zawroty głowy). Po 3 dniach nie przyjmowania leków pojawiły się u mnie bardzo męczące objawy. Zaczęłam więc przyjmować dawkę 5 mg (przyjmuję 4 dzień). Objawy wciąż się utrzymują. Nie wiem co robić dalej. Za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje moich marzeń i wolałabym nie spędzić ich dygocząc pod 3 kocami.
Offline
Posty
42
Dołączył(a)
07 kwi 2014, 20:49

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 21:05
W najbardziej ekspresowym tempie redukujesz dawkę o 10 mg na tydzień.
Czyli w tym przypadku schodzisz do 20 mg i ciągniesz tak przez tydzień.
Kolejny tydzień 10 mg.
Po tym może być próba odstawienia.
Ale to jest tempo ekspresowe.
Możesz każde 10 mg zmniejszać co 2 tygodnie, albo co tydzień po 5 mg.
Na pewno nie tak radykalnie jak zrobiłaś to Ty.
Luki_is_back
Offline

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Atalanta 08 kwi 2014, 21:09
Może po prostu za szybko schodzisz z tej dawki, lepiej zapytaj się lekarza,może coś doradzi; każdy organizm inaczej reaguje na zmniejszanie dawek.

Ja za to chciałabym zejść z propranololu. I w związku z tym zastanawiam się ile czasu musiałabym sobie na to dać? Biorę lek trzy lata. 30 mg dziennie - 20 rano i 10 wieczorem. I w jaki sposób musiałabym zmniejszać dawki? . Pytanie dla doświadczonych: ciężko się z nich schodzi?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
766
Dołączył(a)
09 kwi 2011, 21:05

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez murbeton 08 kwi 2014, 22:00
Ja właśnie pytałam lekarza. Nie zdecydowałabym się na samodzielne odstawianie. Mój psychiatra powiedział mi, żeby zejść na kilka dni na dawkę 10 mg i odstawić całkowicie. Nie wspomniał przy tym o żadnej możliwej opcji objawów z odstawienia. Jestem wściekła, że kolejny raz trafia mi się psychiatra do którego tracę zaufanie.
Czy sugerujesz, że teraz powinnam zwiększyć dawkę do 20 mg i stopniowo ją zmniejszać? Jestem ogromnie wdzięczna za rady osób doświadczonych, bo jak widać na lekarzy psychiatrów nie zawsze można liczyć.
Offline
Posty
42
Dołączył(a)
07 kwi 2014, 20:49

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez Luki_is_back 09 kwi 2014, 08:28
murbeton
Do 20 mg nie zwiększaj, bo organizm już całkiem zwariuje przez te wahania dawek.
Sugeruję pociągnąć 10 mg przez tydzień-dwa, do ustąpienia objawów odstawiennych.
Później tydzień na 5 mg.
Możesz też pozostać jakiś czas na tych 5 mg, jak obecnie, jeśli czujesz się na siłach, bo pewnie najgorsze objawy już przechodzą i wkrótce znikną całkowicie.
Luki_is_back
Offline

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez penny66 09 kwi 2014, 14:00
estera1 napisał(a):penny nie powinnaś miec żadnych skutków ubocznych.Odstawiaj zmniejszając dawke


Ale jak mam ją zmniejszyć, jeśli 10 mg miansecu to najniższa dawka.
Odstawiłam lek, nie biorę 3 dobę.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
01 lip 2013, 22:09

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez murbeton 09 kwi 2014, 19:05
Luki_is_back, dzięki :) W porównaniu z nerwicą lękową, to te objawy są do przeżycia :) Może więc pozostanę na tej dawce 5 mg z nadzieją, że objawy ustąpią w ciągu 2 tygodni. Czy są jakieś statystki jak długo średnio to trwa?
Offline
Posty
42
Dołączył(a)
07 kwi 2014, 20:49

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez estera1 09 kwi 2014, 20:10
penny66 to dzielisz ją wtedy na pół :-) jak sie czujesz?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1170
Dołączył(a)
20 sty 2011, 20:26

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez penny66 10 kwi 2014, 14:31
estera1 napisał(a):penny66 to dzielisz ją wtedy na pół :-) jak sie czujesz?


Witaj
Za późno aby dzielić bo już 4 dzień nie biorę miansecu.
Jak się czuję? Bez zmian mam małe napady lęku, stany depresyjno-lękowe. Tak jak się czułam podczas brania miansecu i tak samo się czuję bez tego leku.
Brałam wcześniej 3 tyg. asertin - to była masakra, potem Efevelon jakieś 2 tyg. koszmar na tym leku jeszcze więcej lęków........
Nie wiem czy kiedyś jakiś lek znajdę......... A po tym co przeszłam boję się leków antydepresyjnych.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
01 lip 2013, 22:09

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez violet_hair_ 10 kwi 2014, 14:56
penny66, mam podobne odczucia, tez zaczęłam się bać tych leków :/ a odkąd odstawiłam jest cały czas źle :( i nie wiem kiedy i czy w ogóle to minie
violet_hair_*4w5*INFJ*
Avatar użytkownika
Offline
Posty
327
Dołączył(a)
05 gru 2013, 19:35
Lokalizacja
niebyt

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez estera1 10 kwi 2014, 15:10
to macie dwa wyjscia albo nie brac i czekac na poprawe do tego chodzic na psychoterapie albo wrocic do leków przy okazji zmieniając lekarza aby dobrał w koncu dobre leki
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1170
Dołączył(a)
20 sty 2011, 20:26

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Przeskocz do