Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Seronil 10 mg - odstawienie.

przez celinka18 04 gru 2013, 13:40
Witam wszytskich... od 3 lata biore Seronil 10 mg na dobe... lekarz powiedzial ze jesli czuje sie na silach to zeby odstawic bo nei jest mi juz potrzebny... ale musze byc pewna na 100 %... ja juz od dluzszego czasu chce odstawic ale martwie sie o skutki uboczne.. czy ktos ma doswiadczenie w tej kwestii? czy skutki uboczne przeszkadzaja w zyciu codziennym? dodam ze bralam seronil na nerwice lekowa.
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez Lord Kapucyn 04 gru 2013, 13:44
Tu znajdziesz pomocny temat- odstawianie-lekow-i-objawy-abstynencyjne-w-tek-zbiorczy-t34803.html

Ogólnie fluoksetyna(Seronil) ze względu na długi okres biologicznego półtrwania(4-6 dni, a jej metabolit norfluoksetyna- 4-16 dni) jest najłatwiejszym lekiem z grupy SSRI do odstawienia właściwie bez żadnych uciążliwych dolegliwości. Często też przy odstawianiu innych SSRI stosuje się substytucję fluoksetyną. Jedyne czego można się obawiać to nawrót zaburzenia pierwotnego(nerwica lękowa), ale lekarz chyba wie co robi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez celinka18 04 gru 2013, 13:48
dziekuje za link, napewno poczytam... ale zalozylam temat bo chodzi mi glownie o ta konkretna dawke 10 mg... ja sie dobrze czuje, nerwicy prawie nei ma, a po za tym chcemy miec dziecko z mezem... o obawiam sie ze skutki odstawienne, bo pamietam ze jak zaczynalam brac seronil to bylo kiepsko, ale raczej to bylo bardziej przez nasilona nerwice.
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 04 gru 2013, 13:48
brałam Seronil 20mg przez 3 lata. Rok temu we wrześniu odstawiłam sama (zeszłam nagle z całej dawki) i nie miałam żadnych objawów odstawiennych. 3 miesiące później dopadła mnie mega nerwica lękowa
magnolia84

przez Lord Kapucyn 04 gru 2013, 13:49
10 mg to bardzo mała dawka fluoksetyny(Seronil), w niektórych zaburzeniach stosuje się nawet do 60mg/dobę. Tak jak powiedziałem- według literatury medycznej jest to najłatwiejszy lek z tej grupy do odstawienia. Dlatego samego odstawienia leku nie ma co się obawiać. Można jedynie się obawiać nawrotu zaburzenia sprzed leczenia(w tym wypadku nerwicy l.).

Moderator/ R2 - D2

przez celinka18 04 gru 2013, 13:56
mysle ze nawet jesli nerwica by sie pojawila to sobie poradze bo sie jej nie boje juz, kiedys nie wiedzialam co mi jest i to nakrecalo nerwice, potem gdy bylam bardziej swiadoma jej podczas brania seronilu, to bylo ok. Nawet jak mialam ataki nerwicy to wiedzialam co to jest i jakos ta swiadomosc mi pomagala... i teraz mysle ze tez dam rade. Chce bez lekow dac sobie rade, mam 21 lat i nie chce byc na lekach...

przez Lord Kapucyn 04 gru 2013, 14:10
Jeśli znasz dobrze j. angielski to poczytaj o SSRI discontinuation syndrome/SSRI withdrawal syndrome(zespół abstynencyjny po SSRI). Dowiesz się, że częstotliwość występowania i natężenie objawów odstawiennych jest uzależnione od okresu biologicznego półtrwania leku i metabolizmu pacjenta. Fluoksetyna(Seronil) wypada najlepiej przy odstawianiu. Jeżeli pacjent schodzi z jakiegoś leku trudnego do odstawienia(np. paroksetyna, wenlafaksyna) to lekarze często w końcowej fazie każą mu w ramach substytucji przejść na jakiś czas na fluoksetynę, aby złagodzić te objawy. 10mg to mała dawka, jak już powiedziałem. Nic więcej nie można dodać w tym temacie. Jeżeli czujesz się na siłach- odstaw, jeżeli nie- nie odstawiaj. My nie możemy podjąć za Ciebie tej decyzji.

Moderator/ R2 - D2

przez celinka18 04 gru 2013, 14:15
Dark Passenger napisał(a):Jeśli znasz dobrze j. angielski to poczytaj o SSRI discontinuation syndrome/SSRI withdrawal syndrome(zespół abstynencyjny po SSRI). Dowiesz się, że częstotliwość występowania i natężenie objawów odstawiennych jest uzależnione od okresu biologicznego półtrwania leku i metabolizmu pacjenta. Fluoksetyna(Seronil) wypada najlepiej przy odstawianiu. Jeżeli pacjent schodzi z jakiegoś leku trudnego do odstawienia(np. paroksetyna, wenlafaksyna) to lekarze często w końcowej fazie każą mu w ramach substytucji przejść na jakiś czas na fluoksetynę, aby złagodzić te objawy. 10mg to mała dawka, jak już powiedziałem. Nic więcej nie można dodać w tym temacie. Jeżeli czujesz się na siłach- odstaw, jeżeli nie- nie odstawiaj. My nie możemy podjąć za Ciebie tej decyzji.

dziekuje, dobrze wiedziec ze to najlatwiejszy lek do odstawienia... chyba sie zdecyduje :)

przez insomnia-one 16 sty 2014, 17:40
Witam!

Mija rok odkąd regularnie przyjmuję lek Pramolan, nadszedł czas kiedy poważnie zaczynam myśleć o jego odstawieniu.
Czy ktoś z Was odstawiał ten lek? macie jakieś doświadczenia, przemyślenia na ten temat?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 17 sty 2014, 19:26 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

przez jolemka 17 sty 2014, 17:36
Dostałam pramolan na spanie, nie sprawdził się, poszedł w odstawkę. Krótko brałam ok 3,4 tyg. Odstawiłam z dnia na dzień, kompletnie nic się nie działo. Lekarz pytał o ewentualne uboki przy odstawianiu, więc pewnie nie zawsze przebiega to tak bezboleśnie.

przez marwil 19 sty 2014, 19:14
Zmniejszyłem dawkę Wellbutrinu z 300mg do 150mg
Czy ktoś orientuje się po jakim czasie poziom metabolitow leku we krwi osiągnie stabilne stężenie po tej redukcji?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez carmen1988 19 sty 2014, 21:49
Hej, biorę Efevelon SR 75 mg od czerwca zeszłego roku, skąd mogę wiedzieć kiedy czas z niego schodzić, mam zdać się na decyzję psychiatry czy sama starać się to ocenić, chciałabym się uwolnić od leków, ale mam ważną i stresującą prace, nie mogę sobie pozwolić na objawy odstawienia.
nerwica wegetatywna

przez Lord Kapucyn 19 sty 2014, 22:08
carmen1988,

Wenlafaksyna(Efevelon) to obok paroksetyny jeden z dość trudnych SSRI/SNRI do odstawienia. Generalnie zasada jest taka, że lek powinno się przyjmować co najmniej kilka miesięcy, a po osiągnięciu poprawy/efektu terapeutycznego jeszcze przez pół roku do dwóch lat pobyć na dawce podtrzymującej. Nie jest wskazane schodzenie z leku nagle tylko powolna redukcja dawki w pewnej rozpiętości czasowej. Lepiej zdaj się na swojego psychiatrę, bo wierz mi- objawy odstawienne po wenli to nic przyjemnego.

Moderator/ R2 - D2

przez barsinister 19 sty 2014, 22:15
nigdy i po niczym nie miałem takich objawów odstawienia jak po kwetiapinie, wytrzymałem dwa dni i wróciłem do swojej dawki
przeczytałem dzisiaj to http://www.drugsdb.com/rx/seroquel/seroquel-withdrawal/ i niezbyt mnie rozweseliło
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg