Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków.Wątek zbiorczy.

przez Miss Worldwide 30 kwi 2013, 01:43
bylam wlasnie pierwszy raz w moim zyciu u psychologa. Powiedzial mi, ze dla niego nerwica czy depresja to nie choroba.

Zobaczymy jak to sie potoczy. 50 euro sesja :/

Depresja i nerwica wywodzi sie z roznych sytuacji naszych w zyciu i jak na nie reagowalismy, jak dawalismy sobie rade, jak nauczylismy dawac sobie rade z pozniejszymi sytuacjami, jesli zle to poglebia sie zle reagowanie na sytuacje i tak sie wyuczamy manipulowac naszymi myslami i psychika. Zle manipulujemy bo tak sie w ktorym momencie naszego zycia potoczyly sprawy. Wszystko to emocje. Nie zadna choroba.

Wiec leki to tylko ja maskuja podtrzymuja sztucznie nasze samopoczucie. No i dzieki Bogu bo ja juz bym sobie nie dala rady. 10 lat praktycznie na lekach z przerwami i co? i g.... Zadne mnie nie wyleczyly a tak bardzo chcialam.

Sceptycznie podchodzilam do psychologow. Ale juz nicmi innego nie pozostalo. I co? Wide, ze gosciu chyba ma racje. Moze mi pomoze w koncu wygrzebac sie z tego gowna.

Nie wiem czy to dobry psycholog czy nie. Niestety nie umiem tego rozpoznac bo nie mialam z takowymi do czynienia. Pozyjemy zobaczymy, duzo kasy wydamy. Jak nie to poszukam innego. Bo juz nic mi wiecej nie pozostalo

Pozdrawiam wszystkich.

Leki to tylko sztucznie tlumia nasze problemy. Nie wylecza nikogo. Teraz juz jestem pewna!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez element 11 cze 2013, 19:27
Jestem za granica nie mam jak spotkac sie z lekarzem chce odstawic parogen bralem przez okolo miesiac cwiartke tabletki teraz juz nie lykam od 3 dni. Dziisaj mam straszne zawroty glowy i jak to bywa prady przez glowe przechodza mi non stop. Ile trwa zespol odstawienny?? W zwiazku z tym ze nie mam juz lekow i nie mam jak skontaktowac sie z lekarzem musze sobie poradzic sam bez nich. Ile bedzie mi ten zespol dokuczal??
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Jak skutecznie odstawic leki - poradnik

przez ala1983 16 cze 2013, 21:19
Ktoś wie jak się obsługuje tę wagę?

-- 16 cze 2013, 21:38 --

Do niczego jest ta waga, co chwilę inny pomiar :evil:

-- 19 cze 2013, 16:48 --

Z racji tego, iż waga nie zdała egzaminu, postanowiłam zejść z leków inna metodą,dla mnie dokładniejszą, czyli przez tzw. liczenie kulek. W dawce którą biorę tj. 37.5 mg znajduje się około 133 kulek. Jeśli codziennie będę odejmować po 2 kulki (są mniejsze i większe, zawsze warto łączyć mniejszą z większą), schodzenie zajmie mi nieco ponad 2 miesiące. Czyli podobnie jak miało być za pomocą wagi i w tempie który przedstawił scrat
Ja zmodyfikowałam nieco tabelkę.
Dzień wzięcia ostatnich kulek przypadnie na 24.08.2013

-- 07 lip 2013, 10:53 --

Okazuje się, że pomysł z liczeniem kulek okazał się strzałem w 10 ! :great:

-- 23 sie 2013, 12:27 --

Wygrałam. Niemożliwe do osiągnięcia, stało się rzeczywistością..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SHM35 11 lip 2013, 10:56
Witam!
Od kilku miesięcy biorę zestaw Escitalopram 20mg + Bupropion 150mg. Korzystam też z psychoterapii. To chyba dzięki terapii przyszło mi do głowy, że mógłbym spróbować odstawić leki. Rozmawiałem z terapeutą o tym, dał mi zielone światło. Zapytałem również, czy nie powinienem skonsultować tego z psychiatrą... (moim problemem jest duża trudność w podejmowaniu decyzji bezpośrednio oddziałujących na mnie, zwalam to na innych)... terapeuta powiedział "po co - to Pana decyzja, proszę ją podjąć samemu". Zdecydowałem, że będę próbował zejść z escilatopramu. Wizytę u psychiatry mam na koniec sierpnia. Do tego czasu chciałbym już schodzić z dawki 20 mg. I teraz pytanie.... jak szybko? Zmiejszyć do 15 czy do 10?
Dzięki za pomoc.

przez Miss Worldwide 13 lip 2013, 02:39
Od kilku miesiecy bierzesz leki to nie jest tak dlugo. Ale przeciez czas cie nie goni wiec ja na twoim miesjcu zmniejszalabym jak najmniej. Np. na 15mg i tak przez tydzien czy dwa brac te 15. Pozniej na 10 itd...Im wolniej tym lepiej dla organizmu. Mniejszy szok.

A nie masz depresji jakies powaznejszej? Tylko to podejmowanie decyzji?
Ja tez zwalam na innych wiekszosc decyzji ale jakos nigdy sie nad tym nie zastanawialam... :)
Jaki typ terapii prowadzisz i jakie efekty?
Ja probowalam na depresje behawioralno poznawczej i lipa. Nie jestem w stanie do zadnego planu dnia czy tygodnia sie zmusic.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 21:58
SHM35, dziwne podejście tego terapeuty, powinieneś koniecznie to przekonsultować z lekarzem zanim zaczniesz odstawiać.
Wiele osób w depresji czuje się w pewnym momencie dobrze, bo leki akurat zaczęły działać, rozkręciły się w pełni, potem odstawia i na początku jest ok, bo neuroprzekaźniki są jeszcze naładowane, ale potem wszystko wraca do stanu sprzed brania. Nie zawsze, ale zdarza się to często
Dlatego lepiej to przekonsultować z lekarzem i jak on uzna to za dobrą decyzję to odstawiać powoli.
CórkaNocy

przez Miss Worldwide 15 lip 2013, 00:11
ja tam tez sama bym nie decydowala. Za pierwszym razem tak zrobilam i mozliwe, ze do dzis sa tego skutki. Gdzies pisalo , ze za trzecim powrotem do depresji juz powinno sie brac leki do konca zycia. Przerazilo mnie to bo nie bylo to napisane w jakims szmatlawcu to wiem na pewno, nie pamietam jednak gdzie dokladnie (chyba na zaleceniach dawkowania antydepresantow w wiki jak szukalam typow depresji i metody leczenia itd.)

Pristiq 100mg

przez CórkaNocy 15 lip 2013, 12:54
Miss Worldwide, też o tym czytałam, nawet w jakimś bardziej naukowym artykule, że po trzecim nawrocie powinno się brać do końca życia. Może coś w tym jest, może niekoniecznie do końca życia, ale długo brać to na pewno, bo jak ktoś odstawiał leki i miał za każdym razem nawrót to pokazuje, że mózg takiego człowieka potrzebuje te leki i musi je brać niestety jeśli chce w miarę normalnie funkcjonować.

Też się na tym przejechałam, że odstawiłam, bo przez 1,5 roku brałam i było od wielu miesięcy dobrze, potem niestety wróciło. Czytałam też, że każdy kolejny nawrót jest podobno coraz cięższy do wyleczenia i coś w tym jest.
CórkaNocy

przez khaleesi 15 lip 2013, 13:09
Odstawiałam leki dwa razy za każdym razem był nawrót do choroby. Z perspektywy czasu żałuje, że je odstawiałam. Powrót do ustabilizowanego stanu sprzed odstawienia trwał zawsze bardzo długo.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Miss Worldwide 15 lip 2013, 19:25
czyli kicha. Bo ja na lekach nie czuje sie naturalnie i podejmuje dziwne decyzje :/

Pristiq 100mg

przez sm@kosz 28 lip 2013, 02:43
Obecnie Venle 37,5. Relanium 12,5 i usypiacz chlorpotiksen. Najchetniej pozbylbym sie tego ostatniego, ale otrzymalem informacje, ze on pomaga zejsc z relanium. :blabla: Ile w tym prawdy nie wiem. Wszystko sie odmienilo, ale nie jest to obrot o 180' i powrot do stanu "przed".

Moja wiadomość z kwietnia... hm... patrze i widzę, ze nadal w tym siedzę. Obecnie Venle i relanium, z ta różnica, że 2mg. 3 miesiące... i nie jest lepiej, mam takie wahania nastroju, jak kobieta :D

przez SHM35 02 sie 2013, 13:19
Witam ponownie!
Zmniejszyłem dawkę esci do 10mg. Biłem się z myślami bardzo długo ale tak zdecydowałem. De facto SSRI biorę już ponad 2,5 roku (wcześniej sertralina). Póki co czuję się dobrze, może jestem nieco bardziej pobudliwy - mimo to upłynęło 22 dni i psychicznie jest ok. Fizycznie czuję się dziwnie, mam lekkie bóle kostno-stawowe, mimo, że jestem prawie pewny, że nie jestem przeziębiony. Nie wiem, czy to po odstawieniu, ale piszę o tym, bo może coś wiecie o takich efektach.
Bupropion biorę dalej w dawce 150mg bo muszę w końcu odzyskać sprawność seksualną. Po dołożeniu do esctalopramu bupropionu jest lepiej, ale nadal dojście do końca to jak 40-to kilometrowy maraton. Dla najwytrwalszych partnerów potrafi być męczący :-P

przez mm 21 sie 2013, 08:30
Witam,

na początku roku rozpoczęłam stopniowe odstawianie axyvenu...wszystko pięknie, zaczełam regularnie biegać i ogolnie na sportowo...po jakims czasie niefortunnie skrecilam nogę i na 2 miechy musiałam wycofać się z aktywności sportowej...już kiedy miałam wracać do formy zaczęły się kłopoty w pracy:( po 10 latach ni stad ni z owad wypowiedzenie...nie żeby się jakos sytuacja firmy pogarszała wg mnie zagrywka presonalna...i zemsta.No i zaczęło się...pytania dlaczego ja...dlaczego ktoś mi to robi...jak wielką satysfakcję może dac komuś zwolnienie mnie...po co...pokazanie mi ,że nic nie znaczę....z tematem borykam się poł miesiąca...wypowiedzenie trwa 3 mies...nie musze mówić chyba jak mnie to dobilo i jak do mnie dociera z czasem...staram się trzymać i mimo wszystko utrzymywać zmniejszona dawke leku...zastanawiam się tylko kiedy zaczne się znowu staczać nerwowo bo jakby nie było mam "świetny" powód...Na przemian targają mną smutek, złość, nienawiść...spadek samooceny głownie przez sposób w jaki rozwiązano ze mną umowę. Poprostu wymazano mnie z kart no bo jak inaczej nazwać likwidację stanowiska bez możliwości zatrudnienia na innym ........

pozdrawiam
"Marzeniom nie należy stawiać poprzeczki zbyt wysoko"
mm

przez basia1978 28 sie 2013, 18:35
Witam, od 3 lat biorę citabax na nerwicę lękową. Jestem teraz w trakcie odstawiania. Czy możliwe są zawroty głowy? Jeśli tak, to jakoś to przeżyję, tylko mam pytanie, czy to kiedyś przejdzie.

Sortuj wg