Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jak skutecznie odstawic leki - poradnik

przez Majkel86 11 kwi 2013, 00:19
Odstawiłem paroksetyne całkowicie, przy zmniejszaniu dawek za każdym razem przez kilka dni czułem się lepiej, zero depersonalizacji, lęków, czułem się prawie zdrów, jedynie te porażenia prądem przeszkadzały. Od kilku dni nie biorę wcale i przez kilka pierwszych dni znowu czułem się b.dobrze a od poniedziałku jakoś gorzej, lęki, napięcie, ciężko mi się rozluźnić, czasami odrealnienie, uczucie miękkich nóg. Czy to normalne po odstawieniu? Czy to się unormuje po jakimś czasie czy po prostu nerwica już wraca bo sam nie wiem co myśleć ;/

Odstawianie leków.Wątek zbiorczy.

przez gunka 17 kwi 2013, 17:19
Po zmniejszeniu dawki przyszla pora na hustawki nastroju,raczej wiecej tych dołów niż euforii,stany pod-lękowe-co za paradoks,lek ktory leczy z lęków...w każdym razie przypomnialam sobie dlaczego uważałam że moge brac te leki do konca życia byleby czuc sie dobrze...
Kiepsko sypiam,spadek formy fizycznej, z tego zmęczenia jakies otępienie no i poty nocne niezmiennie,przez te poty nie przesypiam tez porzadnie nocy,budzę sie przynajmniej raz, mokra,czuje dyskomfort dreszcze...
Mam wrażenie ze te stany odstawienne przejda gładko znowu w te lęki ,które doprowadzily mnie do brania leków...błędne koło masakra.
Jestem strasznie nerwowa,do szalu doprowadza mnie sąsiadka z góry która lubi podbiegac do wszystkiego w mieszkaniu i mam wrazenie ze sufit mi zaraz sie zarwie,zauwazylam tez że krytykuję w myslach ludzi dookoła mnie i jestem o wiele rzeczy zazdrosna...szczególnie jak ktos ma wyborny nastroj i samopoczucie i onosi się z tym...co jeszcze...no cięzko ogólnie.

przez iga 18 kwi 2013, 12:51
Witam
Leczę się na depresję i nerwicę już ok. 12 lat z przerwami, obecnie jestem w trakcie odstawiania leków. Mówiąc wprost gdyby nie naciski ze strony psychologa już nigdy więcej (próbowałam z 5 razy może więcej) nigdy do końca życia bym się na to nie zdecydowała. Możecie mówić, że jestem słabym człowiekiem, ale ja wolę przyjmować lek i nie cierpieć, niż walczyć każdego dnia z lękami, smutkiem, płaczem, dreszczami, zwątpieniem, beznadzieją i jeszcze wielu innymi dolegliwościami. W moim przypadku najgorsze są lęki, zabijają mnie. Od kilku lat mam przeświadczenie, że lepiej jakbym się nie urodziła, a najlepiej jakbym umarła we śnie. Wciąż pytam siebie ile jeszcze ma to trwać, ile jeszcze muszę przejść aby lekarze i psycholog uwierzyli mi, że nie potrafię tego przeskoczyć i dali mi święty spokój.
Pozdrawiam
:cry:
iga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asiula26 21 kwi 2013, 22:16
Witajcie

Odstawiłam Velaxin 75mg, mam zespół odstawienny masakra jakaś. Lek odstawiany był stopniowe a mimo to mnie dopadło to cholerstwo. Zawroty i bóle głowy, nerwowość, mdłości, bóle brzucha i mięśni, problemy ze spaniem.
Może miał ktoś podobnie?? Ile może to potrwać?? Pomóżcie proszę....

przez sm@kosz 22 kwi 2013, 19:11
Czyli po odstawieniu lekow do zera rowniez pojawiaja sie dodatkowe skutki uboczne, ktore i tak wczesniej towarzyszyly podczas redukcji przez pierwsze 2 tyg? :uklon:

Kilka miesiecy temu bralem afobam w dawkach powyzej 3mg na dobe + venle 150mg. Afobam zamienilem na Relanium, gdzie 3 opakowania wystarczyly mi na 1,5 tygodnia. To byl dla mnie taki margines spoleczny, bo najmilej wspominam venle 75 i afobam w dawce 1.5mg na dzien. Aczkolwiek o ironio to on wywolal takie spustoszenie w mojej glowie.

Osoby wypowiadajace sie na forum, ze sa swiadome tego, ze biora alpre i wiedza, ze moga sie uzaleznic, tak na prawde wiedza, ale tyle, co nic.

Obecnie Venle 37,5. Relanium 12,5 i usypiacz chlorpotiksen. Najchetniej pozbylbym sie tego ostatniego, ale otrzymalem informacje, ze on pomaga zejsc z relanium. :blabla: Ile w tym prawdy nie wiem. Wszystko sie odmienilo, ale nie jest to obrot o 180' i powrot do stanu "przed".

przez Asiula26 22 kwi 2013, 21:26
smakosz ja Ci współczuję jak bedziesz schodzil z Venle bo to masakra jest

przez iga 24 kwi 2013, 22:28
Po co w ogóle odstawiać leki?
Czy chory na cukrzycę, wątrobę, serce czy inną chorobę też powinien odstawiać, nie, wtedy tylko reguluje się dawkę.
To jak to w końcu jest, skoro w chorobach, nazwijmy to duszy, są ciągłe nawroty?
Hę? :? :?
iga

przez Kalebx3 24 kwi 2013, 22:34
Po co w ogóle odstawiać leki?

Iga , dobre pytanie. A jak sama myślisz w "odstawianiu" jest jakiś sens? Może życie w ideale wolności , bez podpórek , protez i podtrzymywaczy?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez iga 24 kwi 2013, 23:26
To znaczy, że skoro ma się raka, AIDS, nerwice, to wybieramy idee wolności i nie leczymy się, wyrok już zapadł?
iga

przez Kalebx3 25 kwi 2013, 10:01
Iga ,oczywiście ,że się leczymy. Problem jednak tkwi w tym w jaki sposób się leczymy. Raka , AIDS można równie znośnie leczyć u szamanów , szarlatanów , bioenergo , itd. Można tez przejść szpitalną chemioterapię. Albo nawet zostawić to własnemu losowi , pić ziółka i też doznać cudownej i trwałej remisji ( bywają takie przypadki).
Jednak w przypadku nerwicy sprawy wyglądają bardziej skomplikowanie niż w schemacie" choroba - leczenie -wyleczenie( brak choroby). Nerwica ma tendencje do stanów " przeciągania się w czasie " pomimo naszych prób pokonania jej. Nie ma jakiegoś stałego schematu w leczeniu ( jak w przypadku raka , AIDS), konkretnym lekiem , konkretną dawką , przez konkretny czas . Tutaj raczej wszystko jest na "Chybił -Trafił ", częste zmiany specyfików ba ,nawet metody są diametralnie różne( Psychoterapia) , szkoły leczenia- różne rodzaje tejże psychoterapii etc. Gdyby to było takie proste jak mówisz , nerwica byłaby wtedy jak uciążliwy wirus do zwalczenia.
A Ty sama jakie masz przemyślunki i wnioski oraz przede wszystkim REZULTATY leczenia swoich dolegliwości? Leki pomagają , pomogły ...?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Asiula26 25 kwi 2013, 11:50
Iga ja musiałam odstawić ten Velaxin bo nie dawał oczekiwanych rezultatów a nie chodzi o to aby łykać lek który nie pomaga w 100%. Tylko zejście z niego to jakaś masakra, czy ktoś coś podobnego?? Proszę pomóżcie mi..

przez cziki_83 29 kwi 2013, 21:49
Od 3 miesiecy zażywam 2mg rispoleptu. Chcę go odstawić z powodu tycia, wiecie jak to zrobić?

przez Pasman 29 kwi 2013, 22:04
Czy potrzebne ci jest leczenie?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez cziki_83 29 kwi 2013, 22:10
chyba potrzebne, ale czy rispoleptem tego nie wiem.

Sortuj wg