Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jak skutecznie odstawic leki - poradnik

przez scrat 11 sie 2012, 14:44
Mnie się nie da urazić, luz ;)
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 11 sie 2012, 14:53
cytrynka84, 2 tygodnie, to z kolei wydaje mi się niemożliwe :shock:
Moderator

przez Maciej farmaceuta 16 sie 2012, 14:53
Ja przymusowo odstawiałem wenlafaksynę,było to gorsze niż ból(noga-złamanie otwarte,ręka w 2 miejscach.Czarna Hańcza bywa niebezpieczną rzeką do spływów)Moja rada jako farmaceuty-waga z dokładnością do 10 mg to nie waga do takich środków,pewnie jeszcze szalkowa,nie elektroniczna.Sam tak kiedyś odstawiałem efectin,po prostu na oko odsypywałem granulki.Leki ER/SR robi się w sposób,że zawartość leku w jednej granulce granulce nie równa,ważny jest sumaryczny czas uwalniania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 16 sie 2012, 21:17
Maciej farmaceuta napisał(a):Moja rada jako farmaceuty-waga z dokładnością do 10 mg to nie waga do takich środków

A jaka, z dokładnością do 1mg?

pewnie jeszcze szalkowa,nie elektroniczna.

Ta co mam jest elektroniczna.

Sam tak kiedyś odstawiałem efectin,po prostu na oko odsypywałem granulki.

Na oko, to... trzeba mieć oko farmaceuty :) ja bardziej ufam wyświetlaczowi niż swojemu oku.

Leki ER/SR robi się w sposób,że zawartość leku w jednej granulce granulce nie równa,ważny jest sumaryczny czas uwalniania.

A to prawda - dlatego w mojej metodzie ważna jest długofalowa tendencja, to że raz się weźmie parę mg za dużo a raz za mało nic nie zmienia.
Przyjaciel forum

przez Maciej farmaceuta 16 sie 2012, 21:33
W sumie metoda dobra do wenlafaxyny,przy innych lekach(alprazolam,zolpidem) dokładność 10 mg może nie wystarczyć(Kapsułka leku ER waży przeważnie 300-700 mg,więc spoko)Przy takim odstawianiu nie ma raczej możliwości przedawkowania,więc nie trzeba się martwić.Uznanie za pomysłowość i dokłaność :great:

przez ddd 06 paź 2012, 22:23
scrat - wielkie ukłony za program i inicjatywę. I nie am co sie śmiać! Sama odstawiałam lek po okruszku, aczkolwiek na oko.
ddd

Odstawianie leków.Wątek zbiorczy.

przez Miss Worldwide 08 paź 2012, 01:25
Kalebx3, a jak pozniej autosugestia zadziala i jakby co to nawet leki nie beda pomocne?

ja jestem od okolo 2-3 tyg na zmniejszaniu dawki i jestem juz na okolo polowce cymbalty i zaczynam odczuwac smutek i zaczynam sie lapac na ponownym rozkminianiu, ze "wszystko jest bez sensu"............ :why:

Dla mnie juz chyba nie ma ratunku.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez ihatemyself 24 paź 2012, 23:38
odstawiam zotral. nie zasługuję na to by czuć się dobrze. pierdolona masochistka ze mnie..

przez Miss Worldwide 01 lis 2012, 21:21
no jak nie chcesz sie czuc dobrze to chyba juz jakis inny problem..
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez wiejskifilozof 26 lis 2012, 13:27
Ja mam też problem z lekami , mianowicie biorę Rispolept działa na schizofrenię .Ale ma też skutki , uboczne
-lęki
-brak koncentracji
-ból głowy
-nudności
-senność .

przez miron91 27 lis 2012, 19:33
Witam.Od 3 miesięcy biorę rexetin i mylastan na rozluźnienie mięśni,ale szału na rexetinie nie było ogólnie,byłem może bardziej rozgadany i mniej się bałem ludzi.Poszedłem do psychiatry i zrobił takie rozwiązanie.

Rexetin 10 mg na noc do 22.11.12 po 5 mg
Lexotan po 1/4 rano i popołudniu
Mylastn 10 mg na noc do 22.11.12 po 5 mg
Setaloft 25 mg rano

No i czułem się w miarę dobrze mięśnie się rozluźniały,ogólnie leku Setaloft nie czułem ale od około 19.11.12 miałem ostre objawy mdłości,wymioty,gazy,bóle głowy,omdlenia,koszmary senne,budzenie się w nocy,obniżona temperatura ciała,bóle stawów,omamy i bóg co wie jeszcze.Wizytę mam na czwartek ale już nie mogłem wytrzymać i poszedłem wcześniej,i pani doktór powiedziała że mam odstawić do czwartku Setaloft a rexetin jeść cała na noc.Co się ze mną dzieje?,przecież schodzę z leków stopniowo i do tego był zastępczy i takie objawy.Co myślicie ?
Ostatnio edytowano 27 lis 2012, 19:48 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę
miron91

przez małpka bubu 30 lis 2012, 17:43
aktualnie lecę na: citronilu, tegretolu, rysperydonie i propranololu (ostatni od neurolog na zespół pozapiramidowy); z doskoku hydroksyzyna (od dawna 3 ledwo naruszone opakowania)... z czasem robię się coraz bardziej antypsychiatryczna i wydaje mi się że mogę wyzdrowiec kładąc większy nacisk na psychoterapię... poza tym, nie chcę zatrutego lekami organizmu w przyszłości... nie da się ukryc że na jedno pomogą ale wątroba i nerki pracowac muszą więcej...

zmieniam lekarza, może następny mi zmniejszy...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Marcin278 09 gru 2012, 17:44
Witam wszystkich na forum, dopiero się zarejestrowałem, mam problem - otóż, wszystko jest ok (żadnej depresji nie mam itd), tylko mam problemy z odstawieniem leku, nazwa leku do Sedam (nie biorę ponad tydzień) i zamiast tego spróbowałem Senzop - i występują objawy takie jak - bóle mieść, oczodołów, stanów lękowych nie mam, ale za to troche drażliwy się robię, i trudno usnąć jak mięśnie biorę dlatego siłą rzeczy muszę jedną tabletkę wziąć. I teraz pytanie, jakie leki brać na odstawienie ? jak sie z tego cholerstwa wydostać ? bo przyznam szczerze na pracy nie mogę się skupić przez to. Może kupić Atarax ? Milocardin ? nie wiem coś takiego co by nie działało nasennie, ale żeby tak nie bolały mnie mięśnie bo z resztą sobie poradzę, i przetrwam te kilka tygodni męki, ale muszę działać bo się zatruje tymi świństwami. Proszę o pomoc.
Ostatnio edytowano 11 gru 2012, 02:59 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Lord Kapucyn 09 gru 2012, 17:49
Sedam zawiera bromazepam, a Senzop zawiera zopiklon. Zamieniając Sedam na Senzop wpadłeś z deszczu pod rynnę.

Nagłe odstawienie bromazepamu po długotrwałym stresowaniu może powodować zaburzenia snu i zwiększać częstość występowania snów. Nasila się niepokój, napięcie, podniecenie i uczucie zmęczenia. Mogą wystąpić takie objawy jak drżenie i zlewne poty, aż do objawów somatycznych i psychicznych, np. napadów drgawkowych, psychozy (majaczenia).

Długotrwałe stosowanie preparatu (nawet w dawkach terapeutycznych) może powodować uzależnienie fizyczne i (lub) psychiczne. Przerwanie leczenia może wywołać zespół abstynencyjny: ból głowy, ból mięśni, zwiększony lęk, napięcie, niepokój, dezorientacja, drażliwość; w ciężkich przypadkach: derealizacja, depersonalizacja, nadwrażliwość na dźwięki, światło, hałas, kontakt fizyczny, uczucie drętwienia i mrowienia kończyn, omamy, napady padaczkowe. Po przerwaniu leczenia może też wystąpić nasilenie bezsenności "z odbicia".

Zopiklon może powodować uzależnienie, odstawienie leku, zwłaszcza po długotrwałym stosowaniu, może powodować bezsenność z "odbicia" lub zespół abstynencyjny. Długotrwałe stosowanie leku prowadzi do rozwoju tolerancji. Opisywano zaburzenia psychiczne i reakcje paradoksalne po przyjęciu zopiklonu, takie jak drażliwość, agresywność, splątanie, depresja, zaburzenia świadomości, omamy i koszmary senne. Pacjent powinien mieć zapewniony nieprzerwany sen po przyjęciu zopiklonu; zmniejsza to ryzyko wystąpienia niepamięci następczej. Najczęstszym objawem ubocznym leku jest gorzki smak w ustach. U przyjmujących lek występują niekiedy zawroty i bóle głowy, senność, uczucie zmęczenia, ataksja, podwójne widzenie, objawy dyspeptyczne, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, skórne reakcje alergiczne (świąd, osutka), rzadziej obrzęk naczynioruchowy czy reakcja anafilaktyczna. Bardzo rzadko występuje zwiększenie aktywności aminotransferaz i (lub) fosfatazy zasadowej.Zopiklon może powodować uzależnienie, odstawienie leku, zwłaszcza po długotrwałym stosowaniu, może powodować bezsenność z "odbicia" lub zespół abstynencyjny. Długotrwałe stosowanie leku prowadzi do rozwoju tolerancji. Opisywano zaburzenia psychiczne i reakcje paradoksalne po przyjęciu zopiklonu, takie jak drażliwość, agresywność, splątanie, depresja, zaburzenia świadomości, omamy i koszmary senne. Pacjent powinien mieć zapewniony nieprzerwany sen po przyjęciu zopiklonu; zmniejsza to ryzyko wystąpienia niepamięci następczej. Najczęstszym objawem ubocznym leku jest gorzki smak w ustach. U przyjmujących lek występują niekiedy zawroty i bóle głowy, senność, uczucie zmęczenia, ataksja, podwójne widzenie, objawy dyspeptyczne, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, skórne reakcje alergiczne (świąd, osutka), rzadziej obrzęk naczynioruchowy czy reakcja anafilaktyczna. Bardzo rzadko występuje zwiększenie aktywności aminotransferaz i (lub) fosfatazy zasadowej.

Jak długo brałeś Sedam? W jakiej dawce? Przyjmowałeś jakieś inne leki w tym czasie?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg