Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

odstawienie benzo i efectinu

przez Miss Worldwide 07 lis 2011, 22:52
czyli to antydepresant, 2 miechy. juz powinien dzialac, ale jeszzce to malo skoro masz dalej ataki kukulek. jeszcze bierz jak cie wali kukulka benzo. naprawde niektorzy lekarze bardzo ostro traktuja benzo (i maja racje ale czasem za ostro, jedna mi zabroonila brac a bylam w stanie oplakanym i mylila sie, w stanie takim ze juz zyc nie chcialam, ona wyrzucila mi benzo a to jedyne co mnie uratowalo) wiec lekarze czasem sie myla troche. bo benzo to jedyne co nas rauje na szybkiego. skoro wali cie jeszcze to znaczy, ze antydepresant nie zrobil jeszcze swojego wiec normalnie ratuj sie benzo a jak juz antydepresant bedzie dzialac to przy odstawnianu benzo nie beedziesz miec atakow paniki ect.

to jest oczywiscia moje zdanie, ale ja z benzo i NN juz jestem prawie 10 lat i przeszalm odstawnianie, powroty itd. takze mysle, ze dobrze ci doradzam. szczegolnie jak lekarz jest mlody albo prywatnie to leci wg ksiazki ze benzo to fuj i ma w dupie jak ty sie czujesz bo wie, ze nie umrzesz. moj byl neurologiem i psychiatra w jednym, pracowal w szpitalu dla umyslowo chorych, i mial wiedze nie tylko ksiazkowa tylko z roznymi wariatami mial do czynienia. dziad wiedzial co mowi. i mi wszystko tlumaczyl. i zawsze mial racje. i tylko dlatego, ze juz nie mieszkam w Poslce to nie widuje go. bo inni lekazrze to sie nadaja na przemial. z okolo 6 co odwiedzilam w Polsce to tylko ten jeden mi pomogl w tragicznym stanie. i powiedzial, ze kogos z NN tzreba bardzo dobrze wysluchac co czuje i jak mu jest po tabletakch i bez. i ze jak juz ktos doscy dlugo ma NN to jego trzeba posluchac i razem opracowac plan dalszego dzialania. a nie na sile teraz tak i tak.
jak ja bym ci opowiedzialakilka wizyt co mi psychiatra mowil jeden czy drugi to kon by sie usmial. tyle co on wie to ja tez wiem z tego forum samego i czytania artykulow itd. nie kazdy fryzjer jest dobry i nie kazdy psychiatra jest dobry.
masz dalej schizy wiec antydepresant jeszcze swojego nie zrobil i tyle. odstawiamy benzo po tym jak juz dziala antydepresant a ze w ksiazkach czy ulotce pisze, ze dziala po okolo 2 tyg to oni wg tego leca. taki schemat maja. antydepresant plus 2 do 4 tyg benzo. a skad taka pewnosc ze juz dziala? kazdy organizm jest innny a w ksiazkach i ulotkach to jest przecietny numer podany.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez kachna78 27 lis 2011, 22:03
hej
Właśnie odstawiłam lafactin i czuję się fatalnie,od 5 dni jest źle.Głowa,ziewanie,mdłości,raz senność,raz bezsenność i najgorsze zadyszka i brak oddechu. Ty klaudia chyba miałaś taki objawy, chodzi mi o zadyszkę.Odstawiałam lek z lekarzem,ale przy każdym zmniejszeniu dawki jest źle,po kilku dniach wraca do normy. Najbardziej boję się tych duszności bo od tego zaczęły się moje problemy z depresją.Zmiany miałam co 2,3 tygodnie. Ostatnia zmiana to było 37,5 co dwa dni, niestety tych tabletek nie da się podzielić,tak mi powiedziała lekarka,bo są o przedłużonym działaniu,nie ma tam w środku żadnych kuleczek.Żyję w strachu że jak się nie poprawi to będę musiała wrócić do 37,5 i znowu póżniej się męczyć z odstawieniem. A mam w planach ciążę więc sami rozumiecie.
Klaudia,powiedz jak ty odstawiałaś wenla, bo też chyba miałaś schizy.
lafactin 75
mirtor 30

przez Miss Worldwide 28 lis 2011, 08:40
ja nie mialam bo ja nie robila tak jak lekarz mowil tylko odsypywalam kulki, kupilam sobie puste kaspulki, zeby leku nie marnowac i tak odsypywalam do pustych. najpiierw pare kuleczek, i tak tydzien bralam, organizm nie zauwaza, po tygodniu, o pare wiecej kuleczek, i tak tydzien okolo, pozniej wiece, tydzien, i wiecej, az zostaniesz z paroma kulkami, bierzesz znou tak okolo tydzien, a pozniej te pare kulek co ci zostaje do brania bierzesz co drugi dzian co 3 dzin, i juz nic nie czujesz.

ja wiem jak jest z odstawianem bo czasem za duzo chcialam odsypac albo np specjalnie nie wzielam zeby zobaczyc. masakra.

a przy odstawianiu fakt, czulam sie bardziej zmeczona, mialam zadyszki itd, jakbym przebiegla kilka kilometrow. u mnie niemozliwe bylo zejscie na 35 a pozniej znowu o polowe nizej. za duze objawy.
jak masz jakies pytania to wal.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kachna78 07 gru 2011, 22:59
Już tracę nadzieję że poczuję się lepiej klaudia. Najgorzej jest w nocy,bo budzę się po 3 godzinach i póżniej tylko drzemka. masakra. Odstawiłam bo chciałam zajść w 2 ciążę,ale jak sobie pomyślę że w ciąży to już nic nie będę mogła brać to ciężko mi się robi. Nie wiem czy dam radę podjąć decyzję o dzidzi. Na razie na noc biorę hydroxyzynę 10,lepiej mi się śpi. Nie wiem czy dobrze robię. W piątek idę do psychiatry,ciekawe co mi powie. załłamka.
lafactin 75
mirtor 30

przez Miss Worldwide 08 gru 2011, 14:20
kachna78, ale przeciez niech ci da 75 bo chyba ponizej 75 jest w tabletkach co nie mozna dzielic. i jak bedziesz miala 75 to bedziesz miala kulki i odstawisz bez objawow zadnych. tylko ze potrwa to ze 2- 3 miesiace ale przynajmniej bez objawow jakis durnych. jak by mi zalecili schodzenie z 75 na 35 to bym padla na ryj. dlatego nic nie mowilam lekarzowi, ze chce juz zejsc tylko chodzilam po recepte jakby nigdy nic i bralam 75 i sama sobie kulki odsypywalam. pozniej jak sie przyznalam to powiedzial, ze nawet i dobry pomysl.

Pristiq 100mg

świat po odstawieniu leków

przez wieslawpas 12 gru 2011, 19:01
Witam

Biore seroxat 2 lata. Ciekaw jestem jak wyglada swiat po odstawieniu leku. Co wtedy sie czyje.
Nie mam na mysli objawow dostawienia tylko zwykle emocje. Jakich doswiadcza sie zmian?
Co budzi zdziwienie? Jak wyglada to samo otoczenie bez leku?

Wieslaw

-- 13 gru 2011, 19:16 --

a sorry, to chyba nie ta grupa NTG :)
Ostatnio edytowano 12 gru 2011, 20:34 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: poprawiono literówkę w tytule wątku

przez Pasman 14 gru 2011, 12:32
Pytanie jak najbardziej na temat. Mam tylko doświadczenie z krótkimi okresami przyjmowania leków. Przez pierwszy miesiąc jest fajnie bo znika zmęczenie. Później powoli stan wraca do normy sprzed leczenia.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez nextMatii 14 gru 2011, 12:54
Świat wygląda inaczej....dwa lata brałem leki,które chyba tylko pogłębiły moją chorobę.Jest bardziej jasno,kolorowo bez leków...trzeżwiej,mocniej odbiera się swiat..emocje...to jakbyś wchodził w inny nowy wymiar..mnie w nim dobrze bez leków..dorażnie tylko biorę ..psychoterapia mnie trzyma..
nextMatii

przez gigi24 18 gru 2011, 14:10
witam po odstawieniu lekow jakies a dokladnie po 4 tyg zaczela mnie bolec glowa przez 2 tyg nie pomagaly mi leki przeciwbolowe ,poszlam do neurologa popukala mlotkiem zbadala oczy i powieedziala ze wszystko ok a glowa boli od odstawienia lekow,zaczelam znowu brac leki i po 4 dniach glowa przestala bolec ale teraz biore juz ponad drugi tydz i znowu boli mnie glowa ,czy to moze miec cos wspolnego z odstawieniem lekow?

przez mephion 18 gru 2011, 23:41
Mam nadzieję że za kilka miesięcy dołączę do grona rześkich trzeźwiaków :roll:

przez Miss Worldwide 19 gru 2011, 01:33
a tam od odstawienia. a teraz bo znowu bierzesz? widzisz, ze sie kupy nie trzyma. glowa boli od samej depresji albo nerwicy. stres zwiazany z choroba nawet i bole glowy gotowe. a mozesz tez miec jakas migrenke czy cos. nie szukaj dziury w lekach bo tak, moze bolec od odstawiania czy zaczynania lekow tez oczywiscie. ale jak widzisz powodow jest duzo. co za roznica od czego boli :) przeciez nie przstaniesz sie leczyc bo glowa boli, ale nie zaczniesz brac tabletek bo po zakonczeniu leczenia glowa boli. :) mnie leb boli od 10 lat ponad i niewazne czy jestem na lekach czy nie. a tez sie martwilam, robilam skany glowy itd. i badal mnie neurolog i nic mi nie jest. pozostaje gdybanie.

Pristiq 100mg

przez gigi24 19 gru 2011, 12:28
klaudia ale nie wiem co mam zrobic zaczelam znowu brac leki bo ten bol jest nie do zniesienia do tego nudnosci i co zrobic.Do tego mam mysli czy moze nie mam jakiegos guza albo cos czesem nie wierze ze to wszystko przez ta cholerna depreche.

przez Miss Worldwide 19 gru 2011, 15:56
gigi24, pewnie masz megrene. a bole glowy naprawde moga byc tez od samej nerwicy czy depresji. napieciowe itd. ale jak sie martwisz naciskaj na lekarza zeby ci glowe przeswietlil i tyle. idz i skarz sie na bole az uzyskasz badanie.

-- Pn gru 19, 2011 4:39 pm --

migrene*

Pristiq 100mg

przez CICHY1980 19 gru 2011, 22:13
gigi24, powiem na moim przykładzie, jak zacząłem schodzić z Efectinu 75 który brałem przez rok też miałem bardzo silne bóle głowy, od tego bólu miałem mdłości problemy z widzeniem światłowstręt, ale powiedziałem sobie że musze to przetrzymać, brałem tabletke przeciwbólową i kładłem się do łóżka i jakoś przechodziło po jakiś 2 h. Na początku brania Efectinu bóle były częściej, później ustąpiły jak lek sie "rozkręcił". Zauważyłem na moim przykładzie że bóle pojawiały się w miare schodzenia z dawki bo bardzo się denerwowałem o skutki uboczne i nerwy powodowały migrene. Czasami brałem sobie Xanax 0,25 i też mi przechodziło. Aktualnie jestem na 30 kulkach ;) i powoli sobie schodze z leku. Wybrałem akurat taki sposób na odstawienie bo uważam że jest najmniej uciążliwy i oprócz kilku epizodów ( 3 lub 4 ) z migreną nic mi nie było.
Pozdrawiam

Sortuj wg