Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez kruk777 22 kwi 2008, 20:50
BirdyNamNam napisał(a):heh jaka wiekszosc ludzi jest delikatna to ja nie moge... slabe jednostki...? slyszalem, ze takie powinny wyginac... pol roku odstawiac jakis lek? LoL

ja wlasnie kilka dni temu odstawilem 40mg!! paroksetyny z dnia na dzien, nie zmniejszajac dawki, od razu lup i bez lekow - oczywiscie jak to u mnie zadnych efektow ubocznych

Słabe jednostki ? Sam jesteś słaby skoro musiałeś brać leki i nie musisz tutaj udawać herosa bo niczym się nie różnisz od innych, a w życiu codziennym jesteś przestraszonym chłopczykiem, który próbuje się dowartościować na tym forum Fakt naśmiewania się z innych ludzi świadczy o twojej słabości i kompleksie bycia silnynym , co dla ciebie, z taki podejściem jest nieosiągalne.

Antydepresanty-skrywane tajemnice, Seroxat itp. odstawienie

przez Piter 28 cze 2008, 20:53
Witam
Polecam poczytac książki "Coming off Antidepressants" - Joseph Glenmullen, "The Antidepressant Fact Book" - Peter R. Breggin - oraz "Your drug may be your problem" - How to stop taking psychiatric medications - Bregggin i Cohen.
Wszyskie antydepresanty jednym bardzo trudno odstawic innym łatwo, jest do gra w loterię. Przeżycia sa koszmarne dla wielu pacjentów, zespoły odstawienne mogą trwac aż do roku, dlatego bardzo wazne jest odstawienie które powinno nieraz trwac pare miesięcy (drżenie gałki ocznej wykrywa sie nawet powyżej roku od odstawienia), a nie schodzi w systemie np 10mg Seroxatu przez 3 tygodnie a pożniej przez 2 tygodnie co drugi dzień -Różni pacjenci bedą róznie reagowac na taki system . Informację zawarte w tych książkach ukazują brak doświadczenia lekarzy psychiatrów i ich niedouczenie oraz to co najgorsze że nie infromuja swoich pacjentów o mozliwości wystąpienia tychże skutków. zresztą łatwiej jest wypisac receptę, lub podwyżyc dawkę leku. Jest również napisane, wieloletnie branie tychże leków może doprowadzi do uszkodzenia komórek mózgowych bo nie da się ukryc, że jest to szprycowanie sie "legalnymi" substancjami które mają wpływ na nasz system nerwowy. Warto poszeperac w internecie o ukrywanych raportach przez firmy farmaceutyczne a jest tego dużo. brałem Seroxat przez 3,5 miesiąca, do dzisiaj mam skutki odstawienne a jest to już 7 miesiąc, Jestem zdrowy ale mimo to odczuwam skutki brania tego leku, mam opisywane w książkach sensacje. Jeżeli ktoś chciałby podzieli się wrażeniami na ten temat postaram sie pomóc piszcie na mojego maila eastham@vp.pl Gracie w loterię czy się opłaca?
pozdrawiam
Piotr
Jeszcze ciekawe linki
http://www.prozactruth.com/paxil.htm
http://www.patientsville.com/medication ... ffects.htm
http://www.youtube.com/watch?v=xSUAsdBg ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=89gOwL_2xeg[b][b][b][/b][/b][/b]

Re: Antydepresanty-skrywane tajemnice, Seroxat itp. odstawienie

przez Piter 28 cze 2008, 21:30
O jejku straszne, życze aby wszystko było dobrze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kos 06 lip 2008, 22:34
Brałem najpierw Cipramil, a potem Lexapro. W sumie 6 lat.
Zacząłem brać dlatego, że w niektórych miejscach dostawałem napadu lęku, ale wracałem do domu i było ok.

Musiałem brać, aby ukończyć studia. Ale po kilku latach brania napady lęku zaczęły się pojawiać także w domu i mimo tego że brałem lek. Poza tym poczułem, że znacznie obniżyła mi się sprawność umysłowa... jakbym stał się dużo głupszy niż byłem.

Teraz 2 miesiące po odstawieniu czuję się zniszczony. Co prawda znów poczułem się tak jakby mądrzejszy, ale lęk jest znacznie gorszy i może wystąpić wszędzie. Najgorzej jest jeśli jestem sam, jak ktoś jest w pobliżu to jakoś sobie radzę. Tyle tylko, że mam też fobię społeczną i tu pojawia się problem :cry:

Czy to możliwe, że tak długi okres brania leków spowodował, że zamiast mi pomóc one mi zaszkodziły? A może zaszły jakieś zmiany w komórkach mózgowych? :shock: Czy z tego wyjdę? :( Co mi z tych studiów, skoro teraz nic nie mogę i nawet wyjście z domu sprawia mi problem?

Byłem u psychiatry i on chce, żebym zaczął teraz łykać seroxat....
kos

przez Piter 07 lip 2008, 09:01
Słuchaj nie jestem doktorem, ale trochę poczytałem te książki, objawów odstawiennych jest ponad 50 różnych, podejrzewam, że masz zespół odstawienny, ja też brałem czułem sie pod odstawieniu bardzo schorowany jest to normalne, i może bardzo długo trwac nawet do roku, objawy fizyczne (bóle mięsni, wymioty, bóle brzucha, osłabienie, itp) mieszają sie ze objawami natury psychicznej (depresja, płacz, lęki,agresywnośc itp) Twoje komórki mózgowe przez tyle lat były faszerowane lekami, twój mózg musi przyzwyczai sie do normalnego funkcjonowania, musi dojsc do siebie. Do bzdura, że nowa grupa antydepresantów SRRi nie powoduje żadnych efektów odstawiennych - To jest kłamstwo mechanizm działania SRRi jet podobny do kokainy, jak narkomani odstawiają narkotyki, też cierpią, ba co najlepsze nie do końca naukowo udowodniono jaki jest mechanizm działania tych leków. Nie jest również dobre branie innego antydepresanta, żeby przytłumic, zespoł odstawienia poprzedniego lepszym wyjściem jest powrot do starego i wolniejsze odstawianie. Jeżeli chcesz brac Seroxat to bierz ale pamiętaj, że okres półtrwania tego leku jest krótki 21 godzin, (np. Efexor jest krótszy 5 godzin) pamiętaj im krótszy jest okres półtrwania w leku tym większe prawdodopodobieństwo wystąpienia doktliwych zespół odstawiennych. Seroxat wg. badań powoduje zespół odstawienny 66% biorących lek jest na drugim miejscu po (tu nie pamiętam nazwy środka) ale też nie da sie ukryc Firma farmaceutyczna Glaxo-smith zrobiła na nim niezła kasę hehe i nie da sie ukryc, że nie do końca poinformowała pacjentów co mo może się dziac po odstawieniu. Warto poczytac w internecie trochę na ten temat, dużo publikacji jest w języku angielskim, ale warto poszukac. JA JUZ NIGDY TEGO CZEGOS NIE WEZME DO UST, NIE BIORE PRZECIEPIAŁEM KOSZMAR ODSTAWIENIA ALE JESTEM SZCZĘSLIWY, ŻE TERAZ CZUJĘ CAŁYM MOIM CIAŁEM, NIE STĘPIONYM PRZEZ LEKI. WALCZ NIE BIERZ, NIE WARTO
Ja czułem że, te doznania były sztuczne wywołane przez leki to się czuje naprawdę!!!

przez Amonre 07 lip 2008, 09:10
Przeraża mnie co piszecie - oby to nie było prawdą - ale pocieszam się że gdy będę odstawiał nie będę miał poważnych problemów.

przez mariogangsta 07 lip 2008, 11:23
O w mordę! toś mnie zaskoczył,a ja myślałem ,że mam zapędy na lekomana.... :)
Ale oczywiście nie wszystkie naraz,prawda?
Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 00:34 przez GreenEye, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie nicku z wypowiedzi na prośbę użytkownika.

przez scrat 23 lip 2008, 14:32
Też zdurniałem od seroxatu - głównie pamięć mi wysiada, mam dziury w głowie, nie pamiętam co robiłem nawet jedeń dzień wstecz (nie przez alko), opowiadam po kilka razy te same dowcipy, mam w głowie jedną wielką pustkę. Ale biorę nadal, bo pomaga na lęki - wszystko, nawet duży przyrost wagi i frustracja w łóżku (libido cholernie spadło) jest lepsze od lęku...
Przyjaciel forum

przez madzia26 23 lip 2008, 16:03
az sie boje to co tu przeczytalam to koszmar ja biore paromerc wiecie cos na ten temat?

przez scrat 25 lip 2008, 00:07
Nie zdziwiłbym się...
Przyjaciel forum

przez piterus 28 lip 2008, 00:27
Herj, wlasnie mi przepisali tez NEOTROPIL ale w atece jest zamiennik POLFY polowe tanszy( nneotropil jest prod belgiskiej) i ponoc m ten sam sklad - nazywa sie memotropil. Ja zauwazylem ze poprawila mi sie koncentracja i pamiec ale mam do Was pytanie co do brania lekow. Ja biore odpowiednik neotropilu, seroxat i xanax. i inna neurolog powiedziala mi ze memotropil i seroxat sie gryza ze soba,tzn jeden daje mi kopa do pracy(memo) a drugi wycisza i sup[ia(sero). Dajcie znac bo j juz nie wiem jak mam te leki. MAm lęki i chcialbym sie mniej bac ale potrzebuje cos na koncentracje i pamiec bo przez nerwice i palenie trawki strasznie mi sie pogorszyla. Dajce znac
coś JEST nie tak...czy nie??

przez piterus 28 lip 2008, 00:38
ale powiem jeszcze jedno, czytajac poprzednia strone, rzeczywiscie mam tak, ze opowiadam jedno i to samo kilka razy. poza tym laczenie tych lekow( w moim przypadku sero, xanax, memo) z alkoholem daje mega zle skutki. powiem jeszcze jedna wazna rzecz, jak przestalem brac seroxat to po 2-3 dniach mialem bardzo dziwne zawroty glowy i bole. Bylo to bardzo uciazliwe i nie moglem normalnie pracowac.Po wzieciu sroxatu odrazu mi minelo. Uwazam ze to zly objaw. Dodatkowo...te leki(sero,xana) tez abym byl mniej nerwowy, wyciszony...Gowno prawda...jak ich nie wezme to wpadam w takie stany nerwowe ze sam sie dziwie. RZeczywiscie uzalezxniaja.....
coś JEST nie tak...czy nie??

przez scrat 28 lip 2008, 01:08
Te zawroty głowy też mam, wystarczy żebym raz nie wziął. To w sumie na swój sposób przyjemne.

A jak nie wezmę parę dni z rzędu to mam ochotę pozabijać wszystkich dookoła a na końcu siebie...
Przyjaciel forum

Jakie macie sposoby na wyjscie z antydepresantów?

przez maja1222 25 paź 2008, 20:18
Witam
Od 5 miesiecy biore fluoksetyne 40 mg.Lekarz kazał mi przez miesiac zmiejszyc dawke do 20 a od grudnia co drugi dzien po 20 i powoi odstawic.Obecnie kiedy schodze do 20 moj stan psychiczny troche sie pogorszyl.Mam zawroty glowy itp.Nie chce brac juz tych lekow ale chcialabym sie lagodnie z nich wycofac bez odczuwania nieprzyjemnych objawow fizycznych.Czy ktos moze mi doradzic jak to zrobic? Dodam ze boje sie uzaleznienia-i czekam na wasze cenne wskazówki

Sortuj wg